Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o mało pomoc. Nie mam doświadczenia z rybami - początkujący i to bardzo. Zdecydowałem się na akwarium morskie, czytam post po poście i troszkę pytań mi się nasuwa. Nie mam jeszcze żadnego sprzętu jestem na etapie planowania, akwarium ma być w regale pomiędzy książkami. Regał ma być prosty od podłogi do sufitu i robiony z desek zamówionych na wymiar u stolarzach ( bez żadnych frontów)

Myślę o zbiorniku 112l 80x35x40cm – tutaj nasuwa mi się pierwsze pytanie o minimalne wymiary w regale na akwarium. Tak, aby to ładnie wyglądało i mógł większości czynności wykonać. Jakieś rady podpowiedzi póki jeszcze nie zamówiłem desek ( może jakieś propozycje do wzmocnienia danego elementu)

Kolejne pytanie to o sump, niektórzy stosują niektórzy nie od czego to zależy i jaka jest różnica w akwariach które korzystają a tych co nie korzystają( pytam też z myślą o planowaniu miejsca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc lepiej jakis rysunek tego co chcesz zrobic to ci podpowiemy. A jesli chodzi o sump to on oznacza wygode i ulatwia prace przy akwarium oraz jest miejscem na wszelkiego masci urzadzenia akwarystyczne ktore musisz pomiescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc lepiej jakis rysunek tego co chcesz zrobic to ci podpowiemy. A jesli chodzi o sump to on oznacza wygode i ulatwia prace przy akwarium oraz jest miejscem na wszelkiego masci urzadzenia akwarystyczne ktore musisz pomiescic.

Przykładowy obrazek z regałem na ksiązki i po środku chcę zamontować akwarium ale zanim ten regał dam do zrobienia to muszę znać ile potrzebuję miejsca

post-22900-0-27301700-1390231589_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba by było wzmocnić tą pułke na ktòrej będzie stało akwarium od samego dołu no chyba że regał ma być ze stalowych profili . A gdzi w takiej regale umieścić sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wyjmij 1 półkę i wejdzie ładny zestawik z szafeczką w kolorze który już ma szafka na książki. Jakoś dziwnie to widzę w tej szafeczce.....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.