Skocz do zawartości
majestic

Kostka 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z moim nowym, niestety sporo mniejszym morskim projektem. Zmiana miejsca zamieszkania poniekąd zmusiła mnie do likwidacji mojej trzysetki jednak nie potrafiłem rozstać się z tym hobby w 100%...więc postanowiłem rozstać się z nim w 90% ;)

Nowa kosteczka to standardowe akwarium aquael nano reef 30l nieco przeze mnie zmodyfikowane. W "serii" tło jest koloru błękitnego, które niezbyt przypadło mi do gustu. Na tylnej szybie akwa nakleiłem czarną płytę PCV, co moim skromnym zdaniem wygląda dużo lepiej. Z uwagi na to, że akwarium stoi w rogu pokoju, zarówno filtr fzn-3 jak i czarne tło PCV trafiły na jedna z szyb bocznych. W filtrze miejsce gąbek zajęły woreczki z purigenem, phosguardem, węglem aktywowanym oraz grzałka.

Wewnątrz kosteczki "resztki" z poprzedniego zbiornika- żywy piach, żywa skała oraz szczepki-zoa, calustre'i i grzybków. Ponadto w piachu śmigają dwa ślimaki, a w skałach siedzi wężowidło.

Docelowo planuje rozwijać to co już mam czyli LPS'y, miękasy, może jakiś ładny szorstnik (jeden z właścicieli 30stki mnie zainspirował :) ). Poza tym trzy sztuki thor amboinensis i parkę pteropogon kauderni, choć co do tego ostatniego nie jestem jeszcze do końca przekonany.

Póki co akwarium ma tydzień i na chwilę obecną wygląda tak:

DSC07531.JPG

DSC07530.JPG

DSC07528.JPG

DSC07520.JPG

DSC07517.JPG

DSC07509.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią ta choroba jest bardzo ciężka do wyleczenia ale da się z nią żyć.

Ładnie wygląda życzę powodzenia :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Wszystko weszło do tej 30 ? A oświetlenie zostało oryginalne czy tez modyfikacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko weszło do tej 30 ? A oświetlenie zostało oryginalne czy tez modyfikacje ?

Weszło wszystko i myślę, że wyjdzie jeszcze sporo więcej ;) Światło jest standardowe i wydaje mi się, że na to co planuje wystarczy, jeżeli nie to będę myślał o jakiś modach (LED ew drugi moduł aquael)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 miesiącach mała aktualizacja

...i mam nadzieję, że już niedługo kolejne zwierzaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy większe akwarium ? :) czy brak miejsca ? nawet 30 cieszy i to jest fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patunho- większe już było (300l), teraz niestety musi zostać to co jest i staram się to jak najbardziej rozwinąć, choć pewnie i tak za jakiś czas warunki lokalowe pozwolą na powiększenie litrażu :)

wlle666- moc dopiero będzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja? Minęło kilka meisięcy, wszystko pewnie ładnie porosło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.