Skocz do zawartości
teq

Tresowanie ukwiała ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie ostatnio ukwiała symbiotycznego i błazneki, wszystko było na początku (tzn kilka godzin po wpuszczeniu do akwa) ok. Ukwiał zaprzyjaźnił się z błaznami, ale w nocy coś mu się odmieniło, najpierw łaził sobie po skałce, a na końcu dał dyla za skałe i teraz siedzi tyłem do wszystkich (nadmienie że chyba nie jest mu źle bo siedzi napompowany). Ma ktoś jakieś doświadczenia w przekonaniu ukwiała że jednak powinien się ładnie zachowywać i wyjść zza skały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego wydlubalem - ciezko idzie bo potrafi sie niezle przykleic. Nastepnie zmienilem mu miejsce pobytu i w nowym siedzi juz dlugo. Z tego co zauwazylem to ukwialy nie lubia zbyt mocnego pradu wody - jesli jest za mocny to sie eksmituja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mój jest jakiś wariat :) bo wlazł za skałę i usadowił się na wprost rurki wylotowej która pompuje wodę z panela do akwa i dostaje ok 1000l/h prosto w twarz.

Spróbuję go dziś wyciągnąć i dać w inne miejsc może uzna za stosowne zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez 2 tyg. łaził aż znalazł sobie miejsce


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

ja bym dal swiety spokoj tym zwierzakom. jak bede chcialy to wyjda.w jeden dzien potrafia przejsc cale akwarium. dodatkowym stresem , "masazem" ich wnetrznosci im nie pomozecie. :)

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj z kolei siedzi tam gdzie go mniej więcej usadowiłem, tylko że d**ą (czyt. stopą) ustawił się częściowo na przedniej szybie. Puściłem na niego większy strumień licząc, że mu się to nie spodoba, ale niestety nic z tego sobie nie robi. Chciałem go ręcznie odleić i trochę przenieść, ale gdzieś wyczytałem że ukwiał ma delikatną stopę i nie powinno się go odklejać na siłę. Sam już nie wiem co z tym stworem zrobić.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ukwiał też narazie nie moze w miejscu usiedzieć . Jest ponad miesiac i jeszcze przemieszcza sie na spacery tak raz na tydzień . A parkuje naprawde wszedzie . Ostatnio prawie 2 tygodnie siedział u jednego z wylotów pompy i niezle tam na niego dmuchało.Teraz drażni grzybki bo sie na nie wpakował.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez lata po calym akwarium. Zabawil sie tez raz w kamikadze. Wszedl do pompki szuta. Zostaly po nim tylko strzepy jak go z niej wyciagnolem. Zrbilo mi sie go zal bo resztki jakie po nim zostaly jeszcze sie ruszaly. I wrzucilem te strzepy do akwarium. Teraz po 3 miesiacach od wypadku zrobil sie mega wielki i calkowice sie odrodzil. A to za sprawa mojej dziewczyny ktora dokarmia go panga:-)))


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa. Jeden siedzi przy wylocie wody i jest mu dobrze bo zadomowił się tam z 8 miechów wstecz.

Drugi trochę wędrował ale odkąd wcisnął się między skały to tylko na noc się chowa a w dzień wygląda bujną grzywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem go sposobem :)

Przestawiłem go razem ze skałką w inne miejsce. Narazie się chyba nie zorientował bo siedzi zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.