Skocz do zawartości
imperator

Wysokie KH po ballingu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Odkąd zacząłem dozować Ballinga to KH mam dość wysokie, między 12 a 14 przy Ca 420 (salifert) i Mg 1520 (Zoolek). Bez Ballinga było 6,5-7. Oprócz Ballinga mam jeszcze mikser wapna wpięty w dolewkę. Czy takie KH nie jest za wysokie? Dodam, że sps rosną jak głupie, jednak niektóre lps jak euphylie słabo się pompują a xenia mocno skurczona. Czy mogę zmodyfikować Ballinga tak, żeby lać mniej węglanu sodu np. połowę dawki? Teraz leję dziennie ok. 600 ml każdego roztworu.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet bym sie nie zastanawial tylko zmienil tak podawanie zwiazkow aby utrzymywac parametry na takim poziomie jakie mnie interesuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, ale dziwi mnie skąd taki rozrzut w Ballingu, ważę co do grama a wapna mi strasznie dużo ubywa, bardzo dużo w stosunku do KH nie wspominając o magnezie, który praktycznie stoi w miejscu. Jak by tego było mało, rozpuszczam też wodorotlenek wapna w mikserze więc wapna powinno być o wiele więcej teoretycznie.

Edit: Chyba już wiem, skąd ta nadwyżka węglanów u mnie w zbiorniku, już wszystko jasne ;) Winna jest filtracja biologiczna chociaż o winie nie ma co pisać, bo spisuje się świetnie, tyle, że proporcje Ballinga trzeba pod nią zmodyfikować.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artek,

kalkwasser też podnosi kH.

Wierzysz temu Zoolekowi na Mg? Muszę sie do Ciebie wprosić, bo nie widziałem na żywo nowego setupu, mogę wziąść swoje testy.

pozdrawiam,

Mariusz

edit:

A jakie masz zasolenie i pH?

Edytowane przez HetmanPL (wyświetl historię edycji)

120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź testy, zapraszam. pH 7,85 dzień i 8,10 wieczorem, zasolenie powinno być ok ale jak masz refraktometr to też weź.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku też KH bardzo do góry szło a po jakimś czasie samo się ustabilizowało.Było 11,12 a teraz jest 8,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.