Skocz do zawartości
lukas

stelaz pod 600tke

Rekomendowane odpowiedzi

po dlugim namysle i konsultacjach padlo na obudowe z plyty osb. od wewnetrznej strony zostala polakierowana lakierem okretowym takim jak piotr jan rogalski prezentowal w swoim dzienniku. od zewnatrz wyrownana gipsem do szpachlowania scian. niestety wlasnie sie przeprowadzilem i nie mam internetu w domu wiec nie moge wstawic fotek . obudowa juz stoi i zostala ochrzczona pieszczotliwie jako "stodoła".dostep do akwarium jak i sumpa bedzi ez dwoch stron od frontu i od boku , na dole beda dzrwiczki szafkowe a na gorze dwie klapy podnoszone do gory. jak narazie wszystko w jak najlepszym porzadku, stodoła stoi baniak schnie, we wtorek wstawiam go do stodoły lampy juz wisza, we wtorek tez bedzie klejony sump. moze jakos w przyszlym tygodniu bede mial juz net to wrzuce fotki

pozdrawiam lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukas

Napisales o gipsie do szpachlowania scian. Rozumiem, ze na "stodole" ;) wrzucisz farbe taka sama jak do malowania scian?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak "stodoła" jest juz pomalowana na fotkach ma inny kolor bo ciezko ustawic balans bieli bo swiatlo w akwa ma inny kolor a swiatlo w pokoju inny i dlatego wydaje sie ze kolor farby jest inny.

teraz kilka slow o samej stodole i akwa. wymiary akwa 160x60x60 komin 17x25 wysokosc 56 chyba:P(nie pamietam juz)w dnie dwa otwory pod srubunek 40 i 32(rewizja)- powrot do akwa bedzie zza akwarium. szklo 12 wzmocnienia dylko po przedniej i tynej szybie. stodoła jest o 10 cm szersza i dluzsza. jak widac dosstep jest z dwoch stron co mam nadzieje ulatwi prace przy akwa. pod akwa dwa zbiorniki. jeden 100 L (na podmianke do mieszania solanki) 50x40x50 i drugi to sump 60x60 50h w nim dwie komory oraz odplyw w bocznej scianie ktory jest podlaczony do kanalicacji( w razie dolewka zwariuje to bedzie lalo sie do scieku a nie na podloge.

na gorze dwie lampy hqi 150w oraz wyciag wilgoci.jak narazie sie sprawdza. akwa przy tym oswietleniu i z pracujaca tunze oraz or2500 nagrzalo sie do 22 C wiec chyba nie jest najgorzej.

to narazie tyle prosze o opinie i pytania

pozdrawiam lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i mam takie pytanie czy ma ktos kawalek spienionego pcv taki 25 na 60 bo mi braknie na komin a nei wiem czy mi taki maly dotna

aha i czy mozna edytowac nazwe topicu??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

155ozg1.jpg

a to moj sumpik skromne 180 litrow, dwie komory w jednej odpieniacz w drugiej or3500 jako powrot, w tylnej scianie sumpa jest otwor . jest to podlaczenie do kanalizacji, tak wrazie by zwariowala dolewka i zeby sie nei lalo na ziemie ( o czym prawie przekonal sie ostatnio SMK)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta jedna przegroda wystarczy? i mam takie pytanie jak ustawie poziom wody wyzej ponad przegroda to czy cyrkulacja wody ( nie chodzi mi o sile-tylko zeby nei bylo martwych punktow) w sumpie bedzie ok?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty. W sumpie nie bedzie martwych stref.

Przeciez tam nic nie masz - zadnych skal i nic takiego.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mialem troche za duzo wody w systemie, prog miedzy komorami sumpa byl pod powierzchnia wody. Tworzyl sie elegancki i chyba nie za bardzo porzadany fil...


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was w sumpie i w akwarium jest dokladnie taka sama temperatura czy nie? podczas zapalonego go swiatla?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dziś byłemem się pytać o kształtowniki 40x40 i gr 3mm są po 14.50zł/mb i też będę robił z tego stelaż myślę że wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie odswiezony kotlet :)

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde faktycznie:D xD nie sprWDZIŁEM DATY:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.