Skocz do zawartości
mardinus

Horror - z akwarium w tle - Ku przestrodze...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam córkę tak 2 letnią - wszędzie lazi i wszystko wyciąga - typowo.

Testy do wody mam w szafce - na wysokiej półce .

Ale moja córka odkryła do czego potrzebne jest krzesło ....

podsuneła do szafki , wlazła na nie ... i wyciągneła test na PO4.

Rozdarła kartonik i wyjeła odczynniki - i jeden z nich otworzyła (ten z takim proszkiem).....

Rozsypała go dookoła .

Szczęściem nie był jakiś szkodliwy - więc jej nic cię nie stało.

Ale gdyby.................................!!!!!!

Ludzie - chowajcie całą chemię daleko od dzieciaków i doceńcie ich inteligencję...

Bo może być źle....

Ja się najadłem strachu.


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam córkę 4 miesięczną i rzeczywiście inteligentna bestia :) Z dnia na dzień mnie zaskakuje. Też już o tym myśłaem i kupiłem kasetkę metalową na kluczyk . Tam trzymam testy :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szafke mam na kluczyk :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja cora jak miala 2 lata to tak mi nakarmila rybki ze 1000 ml pokarmu wsypala do akwarium i od tej pory wszystko tez chowam


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mardinus - i przede wszystkim dlatego zrezygnowałem z rozszerzonego Ballinga. Jak poczytałem opisy na produktach to od razu pomyślałem, żeby przy małym dziecku takiego cholerstwa nie trzymać, bo te maluchy to strasznie zmyślne i pomysłowe bestie :).


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja córka ma 1,5roku ale na szafkach gdzie trzymam jakies świńsktwa mam blokady plastikowe. kupowałem w ikea jakieś grosze to kosztuje i działa jak na razie


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chłopak ma 20 miesięcy, oczywiście też miałem plastikowe blokady. W pewnym momencie jednak sprawdził, że jak się zaprzeć i mocno ciągnąć, albo szarpać to tylko pryskają. No i już szufladki i ich zawartość jest jego :D Potrafi więcej ciekawych rzeczy zrobić, jest przy tym niezwykle silny. Dlatego nasza wyobraźnia musi wybiegać w przyszłość. Jeśli dzisiaj dziecko jeszcze czegoś nie potrafi, a jakaś szafka jest bezpieczna to nie znaczy, że taka jutro będzie. Przykład-zabezpieczenia na kontakty, któe niby zdejmuje się takim plastikowym kluczykiem. To już kilka miesięcy temu opanował. Znajduje sobie zastępcze narzędzia i wyciąga zabezpieczenia. Niema na niego mocnych. :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys corka nakarmila rybki cala zawartosci 1000 m ill pokarmu w platkach, dodala ksiazke do czytania, cale opakowanie gum do zucia :D i skarpetke.. :D

Cala noc remontowalem akwarium, padla jedna ryba z przezarcia, wode wymienialem 3 krotnie oklo tony...

zona oczywscie byla w domu podczas "karmienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rah :

Mój chłopak ma 20 miesięcy, oczywiście też miałem plastikowe blokady. W pewnym momencie jednak sprawdził, że jak się zaprzeć i mocno ciągnąć, albo szarpać to tylko pryskają. No i już szufladki i ich zawartość jest jego :D Potrafi więcej ciekawych rzeczy zrobić, jest przy tym niezwykle silny. Dlatego nasza wyobraźnia musi wybiegać w przyszłość. Jeśli dzisiaj dziecko jeszcze czegoś nie potrafi, a jakaś szafka jest bezpieczna to nie znaczy, że taka jutro będzie. Przykład-zabezpieczenia na kontakty, któe niby zdejmuje się takim plastikowym kluczykiem. To już kilka miesięcy temu opanował. Znajduje sobie zastępcze narzędzia i wyciąga zabezpieczenia. Niema na niego mocnych. :D

Pewnie kiedyś będzie Guru w działe DIY. Ale będziesz miał pożytek. :-)


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt dzieciaki to sprytne bestie.Na szczęście moja 2,5-letnia córcia podziela pasje taty :)i jak na razie nie rusza tego co nie trzeba przy akwarium i wystarcza słowo nie wolno ruszać.Bardziej kręci ją wkładanie płyt do DVD :D:):)i oby narazie tak zostało .pozd


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.