Skocz do zawartości
Jesion273

wykonanie panela

Rekomendowane odpowiedzi

jak najprosciej i bez ingerencji w zbiornik wykonac panel filtracyjny chce wymienic kaskade na cos bardziej poręcznego obecnie wyglada to tak ze pompka z kaskady zasysa wode ze skimmera JBL

na poczadku myślałem wykonać do z tegohttp://allegro.pl/ferplast-nettuno-xl-akwarium-11-l-35x23x20-5-cm-i3932091956.html

dwa śrubunki wlot/ wylot podłaczenie nadal do skimmera i zasysanie na pompe NEWA JET 1200 bedzie w tym zbiorniku przegrody na media w zależnosci od miejsca ktorego i tak mało bedzie

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zrób sumpa z tego akwarium co podałeś linka albo Możesz dokleić panel do akwarium.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym wypadku bede musiał mieć szerszą szafke ?? czy bedzie mógł wisiec na szybie tylnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Nie musisz doklejać panela z tyłu możesz zrobić osobno panel ale musiał by mieć podstawę.Może dało by się przykręcić z tyłu pasek z płyty z podpórkami.Do przelewu możesz wykorzystać ten skimer co masz w rogu , będzie działał jak grzebień , trzeba by tylko założyć jakąś fajkę i pompę w panelu by zaciągała wodę. Panel może być nieco wyższy od akwarium i można dokleić taką małą rynienkę by woda z powrotem się wlewała do akwarium , tak jak z kaskady.Zabezpieczy cię to przed przelaniem panela.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak własnie erni masz racje, tezbym to tak widział tylko jaka pojemnosc zrobic czy ten z linku wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Ja do 90L akwarium miałem 20L panel

Wszystko zależy jaki duży będzie tam odpieniacz i co tam chcesz jeszcze upchnąć.Zrób taki by wszystko weszło i można było dobrze manewrować ręką.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to i tak wiecej jak ta kaskade te11l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to i tak wiecej jak ta kaskade te11l

jakby cie interesowało to mam panel na zbyciu.

u mnie stał za akwarium. Wymiary to długość 60cm, szerokość 11cm a wysokość 30cm. Do tego mam mały zbiorniczek na dolewke o długości 20cm (reszta wymiarów jak panel).

panel stał za akwarium 60x30x30. Później jak przeszedłem na akwa 80x30x35 to dolozylem zbiorniczek na dolewke. Panel ma 3 komory. Jak chcesz zdjęcie to spróbuję dzisiaj zrobić. U mnie działał z rurką przelewowy i pompą 1200 newjet jako powrót.

pozdrawiam

Waldek


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.