Skocz do zawartości
dragis95

Pomoc przy ułożeniu skały 128l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie układania skały do mojego nowego akwarium o wymiarach 80x40x40

Mam jedną koncepcję i chciałem się zapytać jak wam się podoba i co ewentualnie byście poprawili?post-14235-1391943827,93_thumb.jpgpost-14235-1391943841,23_thumb.jpg

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dragis95 (wyświetl historię edycji)

128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalił bym od tylnej ściany. A reszta ma się tobie podobać. Ja na przykład wole ,gdy skała jest przestrzenie poukładana lub jest mała wyspa. Jak chcesz to mogę ci wysłać zdjęcia, które mnie inspirują do następnego baniaka, może coś ci się spodoba lub coś ci podpowie ;)

Edytowane przez maxico (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

a ja bym wzial klej do skaly i zzbudowal cos w rodzaju podniesionej wyspy. jestes z poznania to zapraszam do pniew po klej i na kawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz u innych co mają takie akwaria jest kilka baniaków z takim wymiarem w dziale nasze akwaria. Ja oczywiście jestem też szczęśliwym posiadaczem takiego cuda 128l zobacz w mojej stopce masz link do baniaka obejrzysz moje ułożenie skały jako dwie różne wyspy dobrze by było użyć proporcji 3-2 lub 4-1 bo równe wyspy nie będą ci pasować po pewnym czasie. Ja zrobiłem jedną wysoką na spsy a na małej mam zoa i grzybki.

Ogólnie skałę masz bardzo fajną porowatą, różne kawałki więc zapewne coś wyczarujesz. A skoro to nowe akwarium to skałę możesz codziennie układać do woli aż znajdziesz swój złoty środek. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie najlepsze sposob ukladania skaly to -wiercisz dziury w skale i nakladasz na rurki pcv albo jakis trzpien plastikowy. super mozliwosc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga o oddaleniu od tylniej szyby, dziekuje ;)

Wiec to tak rano na szybko sobie ukladalem, a teraz bede cos kombinowal i na klej bede kleil.

Urban15 ladny baniaczek :) choc ulozenie skal troche monotonne, koncepcja dwoch wysepek bardzo mi sie podoba jednak u Ciebie sa one za okragle :p zero krzywych lini :)

Dziekuje za porady jak juz skoncze przesiadke pokaze efekty ;)

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ilości skały rozmieszczenie jest optymalne. Jedyne co ja bym zmienił to 30% skały do sumpa, bo jak przyjdą ryby i korale to zrobi się gęsto.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zrobił w jednym rogu np po prawej skałę wyżej z spadkiem do lewej fajnie można wtedy korale poprzyczepiać

ale wszystko zależy od gustu a o gustach się nie gada:D bo czasem można się ściąć

powodzenia ;)


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.