Skocz do zawartości
markus86

ReefMax by Markus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem już od kilku miesięcy na forum - akwarium (pierwsza solniczka) ma już 5 miesięcy - wcześniej się nie chwaliłem bo nie było czym.

W akwarium około 15kg żywej skały i 3 kg gruzu koralowego w 1 (+ koszyk Matrix'a) i 3 komorze, około 10kg piasku z działającego akwarium, kupiony w sklepie w Lubinie (wielki błąd - straszny syf - wkrótce wylatuje z baniaka ) - sklepu nie polecam. W akwarium niezłe gruzowisko ale tak to jest jak się skałę kupuje na odległość.

Po 2 miesiącach zmieniłem oryginalny odpieniacz na SEACLONE 100, który został podwieszony na tylnej ściance (zasysa wodę z 2 komory i wylewa do 3). Falowniki 2x koralia nano 900 i JVB 2500. ( koralie pracują w nocy a w dzień JVB + Koralia).

Oświetlenie 2 x ATI Blue i Coral Plus - efekt całkiem przyjemny dla oka ale nie dla mojej starej cyfrówki bo nie radzi sobie z robieniem zdjęć solniczki co widać poniżej.

Pierwsze życie zoanthusy zielone i rurówki trafiły ze skałką kilka dni po zalaniu akwarium wodą z dojżałego baniaka. W porównaniu do innch ReefMax'ów tak bujego dojżewania nie było. Początkowo była walka z bardzo dużym NO3-ponad 50 co dziwne przy niewykrywalnym NH4 i NO2 ale po kilku tygodniach lania bakterii zaczeło się normować i obecnie na poziomie NO3 -5

Sukcesywnie dochodzą nowe korale. Obecnie w akwarium:

Xenia

Capnella

Briaeum

Parazoanthus

Zoanthus 4 rodzaje

Discosoma (czerwona, zielona, fioletowa)

Clavularia viridis

Sarcopython

Rhodactis

Ukwiał piaskowy

bezkregowce:

Calcinus Elegance x1

Nassarius x2

Babylonia x1

Tectus x1

Kilkanaście fajnych śliaczków na glony (chyba collonista) od kolegi z Głogowa

kilka małych wężowideł nie wiem jakich bo przyszły ze skałką.

Krewetki - żywy pokarm

Jeżeli chodzi o ryby to były błazenki ale tylko jeden dzień i odpłuneły na "wieczną rafę".

Po 5 miesiącach wiem jedynie tyle, że dłużej jak 12 miesięcy w tak małym baniaczku nie dam rady - już kompletuje sprzęt pod 240 - 375L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny RM, ale widać że już trochę ciasno.Widzę asteriny na szybach, ja mam z nimi problem mnożą się na potęge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło Ci to akwarium:) może i mnie się uda :) powodzenia z kompletowaniem sprzętu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z rozgwiazdami - systematycznie wyłapuje w nocy z szyb. Wcześniej mi nie przeszkadzały do czasu kiedy zainteresowały się zoanthusami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, zoa to u mnie tylko wspomnienie, a to za sprawą tych rozgwiazd. Słyszałem że jest krewetka która gustuje w tych asterinach,ale nazwy nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, zoa to u mnie tylko wspomnienie, a to za sprawą tych rozgwiazd. Słyszałem że jest krewetka która gustuje w tych asterinach,ale nazwy nie znam.

U mnie mam 4 rodzaje zoa ale rozgwiazdy zagustowały tylko w zielonych - inne zostawiły na razie w spokoju. A krewetka nazywa się Harlequin tylko z tego co czytałem żywi się jedynie rozgwiazdami i gdy skończy się pokarm - głoduje i ginie. W ReefMax'ach pozostaje jedynie systematyczne wyłapywanie z szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.