Skocz do zawartości
adi2525

REEFMAX pierwsza solniczka Zielona Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna skała. Zwarta w ułożeniu, i proponował bym jeszcze jedną cyrkulację, żeby dmuchała coś tam za nią. Mi tam podoba sie biały RM i też mam takiego. wklej sobie uszczelkę jak do okien w przedniej części klapy to nie będzie prześwitu z wewnątrz światła i będzie ciszej. Podobno białe RM cierpią na wydawany rezonans przez rodzaj plastiku, i nie spasowaną klapę. Będzie moc.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jak akwarium?:) moze jakies zdjecie ?pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) kilka dni ostrej roboty i brak czasu na uaktualnienia:) czas to zmienić :)

dzień 15 po włożeniu skaly akwarium dojrzewa tak mi się wydaje przynajmniej:)

doszedł dodatkowy falownik aquael reef 2600 i zalałem bakterie sachema

mam wrażenie że pojawiło się nowe życie, jakieś mini życie chyba krewetki ale pewności nie ma;)

postaram się zrobić jakieś fotki jak tylko dam radę :)

dorzucam kilka aktualnych fotek:)

post-23084-0-42542700-1393621461_thumb.jpg

post-23084-0-00769800-1393621462_thumb.jpg

post-23084-0-64867100-1393621462_thumb.jpg

post-23084-0-36709400-1393621463_thumb.jpg

Edytowane przez adi2525 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło pierwsza partia obsady czyszczącej wpuszczona narazie w postaci

Lysmata Amboinensis

Tectus Niloticus

Babylonia sp.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że rozpoczął się proces glonienia :) u nas chyba cisza przed burzą, bo nic nie widać specjalnie (!)

jak będziesz miał jakieś aiptasie, to polecam Ci krewetkę wundermanii, u nas w 1 noc wrąbała 4 :o


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze newsy po przerwie. Do baniaka dotarła skałka zoanthusów powoli się otwierają, doszła jeszcze sinularia jednak nie zwróciłem uwagi i na skale przytargałem do do mu jeszcze ukwiał koński... najprawdopodobniej.

Dorzucam fotki może ktoś rozwieje moje wątpilowści czy to on:)

post-23084-0-89850500-1394275565_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje (co prawda jeszcze średnio doświadczone oko) wygląda jednak jak aiptasia... kup krewertke wundermani, wciągnie wszystkie bez problemu :) lepiej działać zawczasu, bo jak Ci urosną większe, to moze byc problem, wiekszych tykać nie chcą ;)


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aptasia :) pierwsze problemy - jeżeli masz na skalce to wyciągnij i wytnij z cienka warstwa skaly ale nie rozwal bo rozsiejesz zarodniki. Później przemyj w wodzie ro. Pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź a więc dziś dzień walki z apitasią:( spróbuje ją wyciąć może się uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycięta cholera zobaczymy czy jeszcze gdzieś się nie rozpleni...

Edytowane przez adi2525 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, dawaj jakieś nowe foty, bo ciekawość zżera :)

a o aiptasie się nie martw ;) w razie co, jak pisałam, wpuszczaj wundermani, wciąga aż miło :D


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :) kilka dni się nie odzywałem bo i nie było nic do opisywania :) od tygodnia powolutku kompletuję obsadę... przynajmniej początkową. Nie będę się rozpisywał co doszło bo wszystko widać na załączonych fotkach:) jak będzie dłuższa chwilka postaram się opisać dokładniej zmiany krok po kroku, a póki co kilka fotek.

ps: serdeczne podziękowania dla remi61, od którego miał być ukwiał:) dla błazenków a dzięki Niemu jest pół obsady zbiornika:) dzięki raz jeszcze:)

post-23084-0-37706500-1394990591_thumb.jpg

post-23084-0-27779500-1394990592_thumb.jpg

post-23084-0-16592200-1394990593_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Śledzę wątki świeżych reefmaxów, bo sama dopiero zaczynam. Fajną masz skałę. No i ogólnie fajnie się baniaczek rozwija, obsada też ok. Jak ukwiał? Grzeczny czy wędruje? Też zaczynam na soli kent. Na razie mam jedną pompę cyrkulacyjną tunze 6015, zastanawiam się nad kupnem koralii 900 jako drugiej ze względu na małe rozmiary. Ja ją oceniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo Adrian, to żeś teraz wystrzelił :) pięknie wygląda! a powiedz, jak stoisz z parametrami?


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ladyjj ukwiał quadriolor co do wędrówki to w nocy po włożeniu trochę wędrował ale obecnie od rana tzn gdzieś od dziesiątej zadomowił sie w rogu baniaka i tam póki co siedzi:) oby został:) co do koralii 900 to ja osobiście (choć pamiętaj że doświadczenie mam żadne) polecam do reefmaxa jak dla mnie wsam raz:) łatwo daje się ustawić a i nie robi wirówki tylko delikatnie dmucha więc jako drugą pompę polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kinia twoje słowa bardzo mnie cieszą bo w porównaniu do Ciebie byłem mocno w tyle:) a Twój baniaczek prezentuje się coraz okazalej:)

co do parametrów to póki co są w miarę stabilne tzn.

zasolenie trochę spadło w prównaniu do pocżatkowego z 1024 do obecnie 1022

ph 8.0

kh 10.0

ca 500

Mg 1200

NH4 0.0

No2 0.9 ( za wysokie)

No3 0.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne masz parametry. NO2 to nie tragedia. Dzięki za info o tej koralii, właśnie chcę coś małego za skałą wstawić. A taki ukwiał to moje marzenie. Wiem co ludzie piszą o nich w małych baniakach, ale będę próbować. Ten Twój jest super. Reszta też, oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Co tam w baniaczku? Obserwuję Twój temat, a tu cisza Jak zwierzaki się trzymają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do pytania! co tam się dzieje w baniaku? :)


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Adrian czemu nic nie uaktualniasz? Mssz jeszcze akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim:) trochę nie uaktualniałem a bo nie było co uaktualniać :) obecnie doszło troszeczkę obsady a sama solniczka ma się chyba dobrze:) parametry wydają się być stabilne choć troszkę z zasoleniem się męczę czasem za wysokie czasem za niskie i nie wiem czy ja nawalam czy mój salimetr się rozkalibrował ale na wszelki wypadek zamówiłem kolejny więc w tygodniu pewnie rozwieje swoje wątpliwości. dorzucam kilka fotek:)

post-23084-0-75096300-1398012890_thumb.jpg

post-23084-0-96236100-1398012892_thumb.jpg

post-23084-0-56264700-1398012897_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne fotki:)

post-23084-0-10098600-1398013077_thumb.jpg

post-23084-0-79588400-1398013077_thumb.jpg

post-23084-0-39477500-1398013078_thumb.jpg

post-23084-0-58034000-1398013092_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam

Akwarium Super

Culstrea bym postawił niżej i w słabszą cyrkulację.

Pozdrawiam


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zrobiło. Sporo masz już rybek. Jakieś konflikty, czy sielanka? Jak sobie doktorek radzi w takim litrażu? Też chciałabym go mieć, ale jeszcze się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :) póki co sielanka a co do doktorka to obecnie kompletowany jest sprzęt do nowej solniczki więc niedługo powinien mieć więcej miejsca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.