Skocz do zawartości
adi2525

REEFMAX pierwsza solniczka Zielona Góra

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję! Szybko robisz przesiadkę! Na jaki litraż się szykujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 100x50x50 więc wychodzi brutto 250l :) na tyle dostałem pozwolenie od żony;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przełożeniu życia idzie na sprzedaż:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękną masz euphyllke ancora. Szybko przesiadka na większe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po dłuższej przerwie:) i zarazem musze się pożegnać :) ale tylko z reefmaxem:) powstał nowy projekt kilka dni temu zalany 300l:) tak czy inaczej z niecierpliwością sledze wasze dokonania :)

ps: jakby ktoś się interesował to mój reefmax niedługo poleci na sprzedaż;)

Edytowane przez adi2525 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ladyjj na Towją prośbę wrzuciłem kilka fotek z początków nowej solniczki do swojej galerii :) postarm się coś dodać niedługo:)

Edytowane przez adi2525 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Bardzo fajne i w fajnym miejscu, bo np ja mam po 18 oświetlone naturalnym światłem i mam glony na szybach :p . A w ogóle to masz fajną chałupę. Wracając do tematu, to nie chcę się czepiać, ale ta kanapa jest na stałe dosunięta do akwarium? Masz zamiar przy każdej podmianie itp ją odsuwać? I gdzie jest sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no właśnie po wielu przemyśleniach i kombinacjach gdzie by ustawić akwarium, lub jak dotsać się do szafki bez odsuwania kanapy staneło na akwarium typu low-tech tzn odpieniacz i filtr wrzucone są do środka:) plus dodatkowa mała kaskada :) zobaczymy czy się sprawdzi:) mam nadzieję że tak:) poki co już trochę działa tzn jakieś 3 tyg i narazie większych problemów nie mam poza klarownością wody która po dosypaniu piasku nie może dojść do porządku i ciągle nie jest to kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada pewnie na różne wkłady. Ale jaki filtr masz jeszcze w środku oprócz odpieniacza? Przy tej pojemności, to ciekawe co będzie, jak zrobi się gęsto w akwarium. Oby eksperyment się udał. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem zestaw reefpacka 250 mam nadzieję że wydoli :) a i nie mam zamiaru przesadzać z obasą także zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałam troszkę o tym zestawie i mam mieszane uczucia. Może do ok. 150l byłby dobry, ale 300? Zawsze w filtrach w słodkowodnych akwa jak producent pisał, że filtr jest do 300, to można było w max 200 używać, bo przepływ był liczony bez wkładów itd. W słonych odpieniacze to wiadomo inna bajka, ale sama filtracja nie będzie za słaba? A cyrkulację masz tą z reefmaxa, czy tylko ten zestaw i kaskada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej co do zestawu to przeczytałem co mogłem i wzorowalem się na koledzie z tutej szego forum

http://nano-reef.pl/topic/38535-360l-low-tech/

a cyrkulacja to jeszcze koralia 900 i tunze aquaela 2600 no i oczywiście skały troszkę jest bo ok 16kg żywej i 12 suchej do tego 20kg żywego piasku idt..:)

i co do słodkiego to się zgodze w 100% sam pisadam takowe:) jednak tutaj wątek wskazany powyżej dał mi nadzieje że będzie ok i póki co jest ok:) zobaczymy jak będzie dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje trzymać kciuki. Ten baniak na którym się wzorujesz jest świetny. W sumie to tak jak z reefmaxem, wszyscy narzekają na odpieniacz, ale jeśli nie planujesz tam nie wiadomo czego, to daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pożyjemy zobaczymy jak to wyjdzie narazie obserwacja:) pomiary;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Adi, trochę mnie tu nie było, widzę nieźle szybka przesiadka na 300 :) oczywiście weszłam w galerię, świetnie się to prezentuje, mega estetycznie, skałki nie za dużo, nie za mało - w sam raz! no i.... prosta szyba! podejrzewam, że robi sporą różnicę :))) mój mąż też już coś zaczyna wspominać o 300l... więc podejrzewam, ze za jakiś czas też przesiadka nastąpi :)

trzymam kciuki za bezproblemowe rozbujanie baniaka :)


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.