Skocz do zawartości
valdimed

kokon długości 5 cm na rafie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkryłem na skałce kokon odługości 5 cm , miękki. Zbiornik ma 1 rok 3 mie. 500 l. Obsada koralowo zwierzęca. Jakiś czas temu coś poobgryzało wężowidło. Czy może to być np. ogromny wieloszczet i jego kokon?

poniżej foto

post-20216-0-32660300-1392368778_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczet to raczej w dziurze by siedział.

A to coś, jakiś stworek naściągał na domek.

Tylko kim jest ten stworek? A jest ich kilka, takich co budują.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem eunica gigantea czy jak to tam było. Ja takiego miałem i jak siedzial w skale to w miejscach odslonietych budowal podobne konstrukcje

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem eunica gigantea czy jak to tam było. Ja takiego miałem i jak siedzial w skale to w miejscach odslonietych budowal podobne konstrukcje

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

tak też myślę , że to ten stwór , prawdopodobnie pozjadał też krewetki czyszczące bo poznikały.

Czy trzeba spenetrować mu domek :-)

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 50 mialem takie 3 tylko ze male i tylko slimaki mi wpieprzaly i widzialem ze jedna malze mala. Ze wzgledu na malo miejsca na manewrowanie ich nie odlawialem, a pulapki nie dzialaly. Ale nowy baniak postawilem na nowej skale i czesciowo ze starej. Te kawalki w ktorych bylem pewny ze siedza, wywalilem.

Zapoluj na niego popatrz wieczorem albo jak karmisz czy nie wychodzi. Tylko bez ruchu :)

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dragis95 (wyświetl historię edycji)

128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest to o czym mówicie to fajne bydle z tego rośnie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=YIvuQX0OV64


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eunica siedzi w podłożu ! i tam kręci tunel!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być, może u mnie były i w piachu i w skale. Mordę to miało dwa albo trzy razy większą od niego...


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale! ohyda !!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być, może u mnie były i w piachu i w skale. Mordę to miało dwa albo trzy razy większą od niego...

tylko jak się pozbyć dziadostwa , bo boję się wpuszczać następne krewetki ,kraby i inne życie denne

Edytowane przez valdimed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Zapoluj na niego popatrz wieczorem albo jak karmisz czy nie wychodzi. Tylko bez ruchu :)

czyli sugerujesz polowanie nocne np. z jakimś chwytakiem czy może jakś pułapka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na niego to ciezka sprawa. Widzialem jego "szczeki" tylko dwa razy w moim akwarium, a skala z ktora przyszedl jest juz poltora roku. Miecho rwie jak lwica i nie chcialbym, zeby to byl moj palec...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZięki za słowa otuchy ale musi być jakiś sposób, ew, rozebrać wszystko skałka po skale i do innego wkladać zbiornika na obserwację ? A ten kokon to przypuszczam,że to rozmnażanie tego stwora

Edytowane przez valdimed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie racja moj byl malenki i palca calego by nie chapnal :p a Twoj to raczej spory dran. Ale probowal bym tak. Kup jakies miecho i wrzuc. I filuj z chwytakiem/pinseta dluga :)

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wydaje mi się by to był wspominany wieloszczet, a jeżeli nawet to nie jest on na tyle duży jak na filmiku. Proponuję mięso i butelkę z wklejonym odwrotnie lejkiem lub kawałkiem pipety, strzykawki. Otwór w tym wklejonym kawałku na tyle duży by z zewnątrz się przecisnął, ale miał problem z powrotem. Wyleźć wyjdzie ale nie zdoła tak szybko się wygramolić by go nie wyjąć razem z butlą.

A czy krewetki to nie zdechły na skutek marnych parametrów? Wg mnie to mało prawdopodobne by akurat krewetka padła łupem wieloszczeta. Tu już obstawiałbym bardziej, że zaczną znikać korale miękkie lub ryby śpiące w piachu lub skałach. Krewetki nawet w nocy są aktywne na tyle, że zdążą uciec przed zagrożeniem. Ryby zaś w "nocnym letargu" stanowią kołyszący się kawał mięsa. Wg mnie nie należy łączyć tych elementów: krewetki, wieloszczet.

A czy to nie jest po prostu kawał gąbki i pooblepiane kamyczki + detrytus? Patrząc w jakim stanie jest pozostała część skały na tej focie to... mam takie wrażenie, że to tylko najnormalniejszy w świecie "syf" wynikający z kiepskich warunków w akwa. W dolnej części zdjęcia widać też cyjano, względnie jakieś brązowe watowate glony.

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis :D kubek_77 dalej twierdzisz, ze to nie moze byc to?

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.