Skocz do zawartości
danisz

zły podział quadricolora

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, wczoraj wieczorem nasz quadricolor przeszedł sobie na szybę, gdzie zaczął się w spokoju dzielić. Dołączam zdjęcie wieczorne, gdzie wszystko wygląda dobrze. Jednak jak wstaliśmy rano zastaliśmy quadri poćwiartowanego, czego zdjęcie też załączam. Podzielił się na 3 nierówne części. I teraz pytanie do Was, czym jest to spowodowane? Czy to tylko błąd przy podziale czy coś mu faktycznie jest? Dodam, ze w akwarium nic się nie zmieniło, doszła niedawno tylko mała krewetka wundermani.

Moje akwarium to reefmax 105l, PO4 i NO2 - nie ma, NO3 ok 15-20.

post-14273-0-75605100-1392464103_thumb.jpg

post-14273-0-29693500-1392464111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie będzie zagoi rany i będziesz miał trzy ukwiały. Kilka razy miałem takie podziały na trzy sztuki, lecz moje były wielkie (przed podziałem jak dwie dłonie), ale tu nie ma reguły. Jeśli w krótkim czasie podzieli się jeszcze raz to widocznie coś mu nie pasuję.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie za informację. Trochę, przyznam, spanikowaliśmy bo nie wyglądało to zbyt fajnie. Jeśli coś się będzie działo to napiszę.

A teraz moje pytanie - czy jutro, jak już trochę się zregeneruje, warto go podkarmić? Czy wręcz przeciwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie robil nic narazie , pozwol mu na regeneracje , mozesz podkarmic za tydzien lub dwa , nic tylko sie cieszyc z takiego podzialu nic mu nie bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to on pokarmu nie weźmie do pyska, dopiero po zagojeniu ran, na pewno zobaczysz kiedy (mocno napompowany) i wtedy pierwsza dawka jak wróci na miejsce (oczywiście by nie łaził w kółko po skałach) Dwa małe o ile będziesz je sprzedawał radzę władować w jakiś kotnik z przykrywką, gdyż potrafią górą wyłazić.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to on nie ma pyska. :-)


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja stanu obecnego: ukwiał miał się dobrze po podziale, każda z trzech części ulokowała się po całym akwarium. Pod moją nieobecność najmniejszy z nich został wciągnięty do pompki koralia, nic z niego niestety nie zostało... Dwa większe, pozostałe miały się dobrze aż do przedwczoraj, kiedy to jeden zaczął łazić po całym akwa, co również skończyło się dla niego tragicznie - też został przemielony przez cyrkulator, a właściwie jego macki, noga została. Chciałem nogę usunąć, żeby ewentualnie nie zaśmiecał akwa swoim rozkładem, jednak ta noga zadziwiająco mocno była przyczepiona, więc ją zostawiłem. Okazało się, że ona ciągle żyje i teraz łazi po akwarium.

I teraz moje pytania:

1. Jak można zapobiec takim sytuacjom? Co zrobić żeby ukwiał nie zbliżał się do pompki? Jeden z nich został wciągnięty w nocy więc nie mogłem nic na to poradzić a nie chcę stracić kolejnego.

2. Co z tą nogą? Odrosną mu macki? To jest w ogóle mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Cężko temu zapobiedz. One często pompują swoją stope i zostają niesione przez prąd wody póki uczepią się jakiegoś punktu.

2. Uważam że sie zregeneruje. Teraz już niczego nie tracisz - zostaw i obserwuj.


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , gdzieś kiedyś czytałem na forum że koledzy owijali pompy włókniną filtracyjną, szkoda że tak szybko straciłeś qadri , u mnie ostatnio z 3 szt dwa się podzieliło w ciągu 1 tygodnia . mam w teraz nadmiar ukwiałów w baniaku jeden przewędrował całe akwa ale do pomp sie nie zbliżyl narazie jeszcze nie karmiłem żadnego myśle ze twój sie zregeneruje.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja z Quadri?


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.