Skocz do zawartości
lukisc

Pierwsza solniczka 325L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem całkowitym nowicjuszem jeżeli chodzi o zbiornik morski. Jestem na etapie kompletowania sprzętu do niego, pewnie jeszcze troche to potrwa. Proszę o pomoc w doborze odpieniacza stosunkowo taniego i cichego. Przeglądałem fora i powiem szczerze ,że zgupiałem od mnogośći informacji. Na taki baniaczek ile byście dali cyrkulatorów i jaki przepływ. Bardzo proszę o pomoc :)

Zbiornik - 130x50x50 + komin wewnętrzny z trzema otworami 2x fi 25, 1x fi 32, przód opti

oświelenie - świetlówki T5 6x54W

Odpieniacz - octopus ps 1000

sump -106L

Chętnie poznam jakiś morszczaków z Sosnowca i okolic , w celu pogłębiena wiedzy :smiling:

Edytowane przez lukisc (wyświetl historię edycji)

375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, w piatek odbieram baniaczek od szklarza.

Mam pytanko ile byście dali skały na taki zbiornik, ja planuje 20kg suchej i 30kg żywej

Wysłane z mojego GT-I9300


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na moj watek , mialem baniak 300l kilka lat temu i mialem 20-25kg ,bylo za duzo , pozniej ta skale przenioslem do 700L i bylo idealnie , wszystko zalezy od Ciebie ale tyloma kg zrobisz tam gruzowisko , pamietaj ze musisz miec przestrzen po bokach na czyszczenie szyb , ryby musza miec gdzie plywac itp ,ja jestem teraz tego zdania ze skala jest tylko do przytrzymania korala :p:P:p moim zdaniem 15-20 to max na taki baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, a ile bys dal żywego piachu myślę o 5 workach


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam ime uzylem do swojego , ale kup zywy piach dobrej firmy , przynajmniej ja bym tak zrobil , samoa pink jest fajny , znajdziesz po sklepach na necie lub ta sama firma tylko bielutki , ten ma dodatek rozu ale jest super , zobacz na reef central jest kalkulator do piasku ile uzyc ale z tego co pamietam to moze mialem 2-2.5 cm piasku tylko na ozdobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten chce kupic u Aquario

Wysłane z mojego GT-I9300


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny piasek , moge go szczerze polecic , ja w drugim akwa mialem wymiar 130x80x55 i pozniej poszlo mi chyba 25-30 kg ale musialbym w moim watku szukac , juz nie pamietam dokladnie , podaj w sklepie wymiar dna i grubosc piasku jaka chcesz miac , na bank Ci chlopaki doradza ile wziasc , ew skorzystaj z tego kalkulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.