Skocz do zawartości
Grzesj

Pierwsze akwarium i pierwsze problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego zacznij w końcu czytać forum. Jest setki wątków tego typu: co, jak i kiedy.

Nie dość że piszesz chaotycznie to jeszcze ciągle zadajesz "głupie" pytania bo nie chce się Tobie poszukać.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi :)

A co do kolegi to faktycznie lepiej trochę poczytać ...... podobne tematy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic teraz nie wkładaj ! zostaw to akwarium w spokoju ,niech sobie dojrzewa .

Za miesiąc zrób testy i wtedy zobaczysz , jak będą ok to będziesz wkładał pierwsze życie .

Dzieki, tak tez uczynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij w końcu czytać forum. Jest setki wątków tego typu: co, jak i kiedy.

Nie dość że piszesz chaotycznie to jeszcze ciągle zadajesz "głupie" pytania bo nie chce się Tobie poszukać.

Kolego, pytam jak kazdy inny pyta. Glupio to ty odpowiadasz. Tematow na tym forum o ekipie czyszczacej jest mnostwo i nikt nikogo z ponizszych watkow nie wyzywal ze zaklada nowy temat wiec zajmij sie czyms bardziej pozytecznym niz mowienie mi ze mi sie cos nie chce. W ponizszych watkach nie jest napisane dokaldnie to co ja oczekuje. Mam tutaj na mysli kiedy po zalozeniu baniaka mozna wprowadzic ekipe.

Tych watkow moglbym tutaj Tobie zapodac minimum 10 na temat i to od kazdego innego uzytkownika.

http://nano-reef.pl/topic/12141-ekipa-czyszczaca/

http://nano-reef.pl/topic/48578-ekipa-czyszczaca/

http://nano-reef.pl/topic/34662-ekipa-czyszczaca-dla-wybrednych/

http://nano-reef.pl/topic/19764-jaka-ekipa-czyszczaca/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Test Saliferta na PO4 ma niebieska skalę a nie różową, różową ma test na NO3...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pytam jak kazdy inny pyta. Glupio to ty odpowiadasz. Tematow na tym forum o ekipie czyszczacej jest mnostwo i nikt nikogo z ponizszych watkow nie wyzywal ze zaklada nowy temat wiec zajmij sie czyms bardziej pozytecznym niz mowienie mi ze mi sie cos nie chce. W ponizszych watkach nie jest napisane dokaldnie to co ja oczekuje. Mam tutaj na mysli kiedy po zalozeniu baniaka mozna wprowadzic ekipe.

Tych watkow moglbym tutaj Tobie zapodac minimum 10 na temat i to od kazdego innego uzytkownika.

http://nano-reef.pl/...ipa-czyszczaca/

http://nano-reef.pl/...ipa-czyszczaca/

http://nano-reef.pl/...dla-wybrednych/

http://nano-reef.pl/...ipa-czyszczaca/

Sorry ale jak się czyta Twoje pytania to włos na głowie staje i mozna odnieść wrażenie po pytaniach że dopiero myślisz o zakładaniu akwarium a nie je masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I po to właśnie stworzono dział "Dla Nowicjuszy", żeby nie zadawać kolejnych pytań na forum tylko wyciągać wnioski.

Dziwne, ja po przeczytaniu w/w działu wiedziałam, że muszę czekać aż testy na amoniak i azotyny będą pokazywać 0

http://nano-reef.pl/topic/10535-kiedy-wpuscic-ekpie-czyszczaca/

Skoro świeża skała wczoraj włożona to tym bardziej chyba musisz czekać - ale testy podpowiedzą Ci więcej niż my.

Niepotrzebnie się na się unosisz - jesteś tu nowy - troszkę chłopaków i dziewczyny pozaskakiwałeś ale widzisz - mimo wszystko wszyscy chętnie Ci chcieli pomóc i kibicowali Ci przez 3 strony, żebyś pokazał zdjęcia.

Uwierz mi - forum jest pełne życzliwych ludzi - właśnie dzięki nim postawiłam swoje akwarium. Ale błagam - zacznij od początku. Dział dla nowicjuszy nie jest żadną ujmą dla nikogo.

P.S. Nie pisz posta pod postem - używaj opcji "edytuj" kiedy będziesz chciał coś jeszcze dodać. Taki mamy klimat :whistle:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po to właśnie stworzono dział "Dla Nowicjuszy", żeby nie zadawać kolejnych pytań na forum tylko wyciągać wnioski.

Dziwne, ja po przeczytaniu w/w działu wiedziałam, że muszę czekać aż testy na amoniak i azotyny będą pokazywać 0

http://nano-reef.pl/...pie-czyszczaca/

Skoro świeża skała wczoraj włożona to tym bardziej chyba musisz czekać - ale testy podpowiedzą Ci więcej niż my.

Niepotrzebnie się na się unosisz - jesteś tu nowy - troszkę chłopaków i dziewczyny pozaskakiwałeś ale widzisz - mimo wszystko wszyscy chętnie Ci chcieli pomóc i kibicowali Ci przez 3 strony, żebyś pokazał zdjęcia.

Uwierz mi - forum jest pełne życzliwych ludzi - właśnie dzięki nim postawiłam swoje akwarium. Ale błagam - zacznij od początku. Dział dla nowicjuszy nie jest żadną ujmą dla nikogo.

P.S. Nie pisz posta pod postem - używaj opcji "edytuj" kiedy będziesz chciał coś jeszcze dodać. Taki mamy klimat :whistle:

Pozdrawiam.

Milo poznac:)

Prosili o foty i w miniaturkach sa. Tak jak wlasnie piszesz to forum dla nowicjuszy wiec nie rozumiem dlaczego osoby "chcace mi pomoc" tylko potrafia w tym przeszkodzic. Czasem mam takie mysli, ze te forum jest tylko dla zaawansowanych akwarystykow i pytania typu "ile powinna miec temperature woda w akwarium morskim" sa nie na miejscu i odrazu krytykowane. A przeciez nie o to chodzi, forum jest po to aby pomoc. Ktos dla kogo te pytania sa "bezsensowne" nie musi na nie odpowiadac. Dziekuje za kazda pomoc od wszystkich, ktorzy mi wiele tutaj w watku rzeczy podpowiedzieli. Prosze o osoby ktore mysla ze moje pytania sa na poziomie "zerowki" o nie odpowiadanie na nie. W ten sposob moj watek, bedzie zawierac tylko odpowiedzi i wskazowki na moje pytania a nie bezsensowne odpowiedzi typu "Twoje pytania sa bezsensowne" itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum chyba nie jest dla początkujących tylko ma dział dla początkujących (nie czytasz ze zrozumieniem, Debora napisała dział), który trzeba przeczytać i automatycznie człowiek nie pyta o temperaturę wody i czy trzeba wodę posolić zanim się coś wpuści. Ja też 4 miesiące temu zaczynałam od zera wiedząc tylko ze morskie różni sie od słodkiego tym że jest słone. Po przeczytaniu działu dla nowicjuszy i kilku sparowanych wątków, nawet na myśl mi nie przyszło zadawanie takich pytań. Nie piszę tu jako stary wyjadacz któremu nie chce się po raz tysiąc pięćset dziewięćsetny raz odpowiadać na to samo pytanie tylko jako świeżak, który przechodził przez to samo ale z głową i chęcią samodzielnego poszerzania wiedzy. Forum doradza, pomaga ale nie daje przepisu gotowego na sukces i nie prowadzi za rękę. Od tego masz firmy które za opłatą prowadzą twój zbiornik a Ty nie musisz wiedzieć nic......

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum chyba nie jest dla początkujących tylko ma dział dla początkujących (nie czytasz ze zrozumieniem, Debora napisała dział), który trzeba przeczytać i automatycznie człowiek nie pyta o temperaturę wody i czy trzeba wodę posolić zanim się coś wpuści. Ja też 4 miesiące temu zaczynałam od zera wiedząc tylko ze morskie różni sie od słodkiego tym że jest słone. Po przeczytaniu działu dla nowicjuszy i kilku sparowanych wątków, nawet na myśl mi nie przyszło zadawanie takich pytań. Nie piszę tu jako stary wyjadacz któremu nie chce się po raz tysiąc pięćset dziewięćsetny raz odpowiadać na to samo pytanie tylko jako świeżak, który przechodził przez to samo ale z głową i chęcią samodzielnego poszerzania wiedzy. Forum doradza, pomaga ale nie daje przepisu gotowego na sukces i nie prowadzi za rękę. Od tego masz firmy które za opłatą prowadzą twój zbiornik a Ty nie musisz wiedzieć nic......

W dziale do Poczatkujacych nie jest wszystko opisane to co czlowiek potrzebuje wedlog wlasnego uzanania i dlatego zaklada w takim przypadku wlasny watek aby dowiedziec. Taka jest geneza forum i to nie tylko tego. Jesli w takim dziale mialoby byc wszystko opisane, nie trzeba byloby zakladac wogole forum tylko wydac obszerny poradnik. Niektorzy tutaj wlasnie myla te dwa pojecia. Pozatym niestety nasz dzial dla poczatkujacych "oswietlenie" zawiera link gdzie powinno znajdowac sie dosc sporo opisane na ten temat - Link nie dziala. I jak w takim przypadku ma sie cos czlowiek dowiedziec? ...

Edytowane przez Grzesj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie na luz ..... Grzegorz poszukaj w okolicy osoby ,która ma pojęcie jak prowadzić akwarium morskie i niech na początku Ci pomoże .

Ja tak zrobiłem .

W między czasie dużo czytaj i będzie wszystko ok.

Nie przyjmuj wszystkich odpowiedzi, które otrzymujesz na forum jako wyznacznik jak prowadzić akwarium.

Jest na tym forum bardzo dużo osób,które mają wiedzę ,ale jest też dużo takich ,które piszą bzdury i nabijają sobie tylko posty .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie na luz ..... Grzegorz poszukaj w okolicy osoby ,która ma pojęcie jak prowadzić akwarium morskie i niech na początku Ci pomoże .

Ja tak zrobiłem .

W między czasie dużo czytaj i będzie wszystko ok.

Nie przyjmuj wszystkich odpowiedzi, które otrzymujesz na forum jako wyznacznik jak prowadzić akwarium.

Jest na tym forum bardzo dużo osób,które mają wiedzę ,ale jest też dużo takich ,które piszą bzdury i nabijają sobie tylko posty .....

Jarku dzieki! Osoby w poblizu nie mam - niestety. Czasem zapytam w sklepie, czasem tutaj na forum. I mam nadzieje ze dzieki tym wskazowka juz za 3-4 miesiace bede mogl wam pokazac ladne akwarium :D

Boje sie zapytac ale zapytam - Czy warto podczas dojzewania akwarium teraz przykryc tafle jakas plexa na 1-2 miesiace? W ten sposob ograniczy sie dostep kurzu oraz woda bedzie mniej wyparowywac?

Edytowane przez Grzesj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

3 godz. 37 minut :scooter: i juz jestes u mnie. :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

3 godz. 37 minut :scooter: i juz jestes u mnie. :rambo:

:) rzeczywiscie :D. Napewno kiedys zajade. Teraz ograniczam sie do wypadow max 40km w celu zakupow czegokolwiek do mojego baniaka. Niestety w samym Leipzig takiego sklepu nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz sie w filtr zbierajacy korzuch bakteryjny z powierzchni inaczej bedie z tym wciąz problem , zla wymiana gazowa moze byc przyczyna zmetnienie. Pomysl o panelu ;)

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz sie w filtr zbierajacy korzuch bakteryjny z powierzchni inaczej bedie z tym wciąz problem , zla wymiana gazowa moze byc przyczyna zmetnienie. Pomysl o panelu ;)

hmm, ale czy odpieniacz nie zbiera tego kozucha? przeciez przez grzebiem wlasnie woda z kozuchem tam wpada. Nie bardzo mam jak zrobic panel. Te akwaria rowniez sa dostepne z panelem ale to akwaria MARINE a ja moje slodkowodne przerobilem. Pozatym nie chce zabierac miejsca, ktorego i tak malo. Mam nadzieje ze moj skrimmer da rade to przerobic.

Co myslicie o tym?

Tunze Comline Filter 3162

Edytowane przez Grzesj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zbieral to bys go nie mial :)Tunze Comline Filter 3162

Masz taki odpieniacz ? Ten powinien zbierac, ale ja go nie znam .

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zbieral to bys go nie mial :)Tunze Comline Filter 3162

Masz taki odpieniacz ? Ten powinien zbierac, ale ja go nie znam .

Moj odpieniacz to Tunze Skimmer 9004. Nad tym Comline 3162 moglbym dodatkowo kupic. Ma filtracje denna i powierzchniowa. Chyba sie zdecyduje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze was o opinie czy mam to "cos" usunac czy zostawic. Na fotce widac jak wylazi cos ze skaly. na poczatku myslalem ze to jakies wezowidlo ale okazuje sie jednak, iz jest to jakas chyba roslina. Obok nastepna.

Edytowane przez Grzesj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić.

Jak zakończy się proces dojrzewania, należy wtedy wpuścić ekipę sprzątającą, która powinna ogarnąć temat glonów.

Pozdrawiam

M/D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie czekam na dobre parametry wody i wprowadzam zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem testy Salifert.

Zmierzylem rowniez zawartows PO4. wynik nie wiem jak odczytac ale kolor byl bardzo mocno rozowy, prawie ze fioletowy.

test na PO4 robi się niebieski.... Coś sknociłeś nie może być różowy.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test na PO4 robi się niebieski.... Coś sknociłeś nie może być różowy.

Tak, macie racje. W pudelku PO4 byly testy na NO3 :) nie wiem jak ja to zapakowalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie dot. podmian wody. Wiem ze wode raz na tydzien sie podmienia (10%) gdy w akwarium sa rybki i korale - czyli juz dzialajacy zbiornik po procesie azotowym. A jak to jest z podmiana wody, gdy akwarium dopiero dojrzewa? Nie ma w nim ryb ani korali. Czy tez nalezy podmienic wode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i co nikt mi nie podpowie? CO z ta podmiana? Zbiornik dojrzewa i niestety pojawily sie brazowe naloty na pisaku. Okrzemki? Cyjano? dino? co z tym zrobic? Swiece codziennie LEDAMI od 09:00 do ok 18:00 80% mocy biale i niebieskie. Od 18:00 do 07:00 niebieskie Swiatlo nocne (15% mocy) Lampy 120W. Zastosowac chemnie? Wrzcucic wegiel do filtra? a moze poprostu zakupüic ekipe czyszczyca? Wymienic wode? Akwarium ma juz 2 tyg i nadal brak jakiegokolwiek zycia. Skala 7kg martwej + zakupione 8kg zywej z ktorej nic juz nie wylazlo. (moczyla sie 1 tydzien u sprzedawcy w sklepie) Zakupilem ja juz dosc mocno porosnieta brazowymi glonami. Teraz mam 2 pompy cyrkulacyjne + 3 wraz z filtrem Tunze Comline 3163 z gabka i wata w srodku. Dziala dopiero od wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.