Skocz do zawartości
Gawer

Hydraulika tańszym kosztem!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Czy w kominie juz z wywierconymi otworami konieczne jest wstawianie śrubunku. Teraz to najważniejsze czy nie mozna bezpośrednio przełożyc rury obkleic ja silikonem zeby nie było przecieków no i dalej juz z górki.

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Por?wnaj koszt ?rubunku z kosztem wymiany paneli/parkietu. P?? biedy jak pu?ci to po??czenie - kilka litr?w nie robi tragedii. Ale uwzgl?dniaj?c prawa Murphy'iego i zak?adaj?c puszczenie tego po?aczenia i dodatkowo nieszczelnego komina ca?o?? wody znajdzie si? poza zbiornikiem i sumpem. Wyb?r nalezy do Ciebie.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawer: wlejenia samej rury bym nie ryzykowal...

ale mozesz kupic srubunki nibco (za ok 10zl) i te wkleic na silikon. Pare osob na forum tak ma i nie przecieka.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz dobrze gwint papierem sciernym zetrzec (jest storzkowy) a potem dobrze silikonem obciaprac sam gwint przed skreceniem i naokolo po skreceniu :D a potem bedzie trzymac :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam te srubunki i jest wszystko oki araczej takich prob jak ty proponujesz to nieradze bo kolega Kraszan ma racje srubunki to koszt 30zl a podloga kilka stuwek i sasiad zalany z siekiera pod drzwiami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam taka konstrukcję i nie jestem zadowolony tego rozwiązania. Ostatnio podczas regulacji zaworu zaczęło kapać. Musiałem wszystko rozkręcać u uszczelnić od nowa co nie było prostą sprawą bo zarówno od góry jaki i od dołu mam fatalny dostęp do komina. Przy okazji zmodyfikowałem konstrukcję i wkleiłem fajkę na rurę wylotową w kominie. Dzięki temu pozbyłem się regulacji zaworem. Przy następnym zbiorniku nie będę żałował kasy na śrubunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuje ztymi srubunkami nibco moze bedzie git wsumie taniej niz normalne srubunki. Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie oszczedzal na srubunkach i na paru innych rzeczach rowniez ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.