Skocz do zawartości
Kwiatek

alex & kraszan oceniajcie :)

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mogę ?

moim zdaniem masz ostrość nie na oczach tylko na pierzu :D tzn szyja jest ostra a powinno być oko :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ale i tak manewrowalem na manualu bo niestety AF wariowal na siatce drobne oczka miala.

I przepraszam ze o Tobie zapomnialem podziwiam Twoje fotografie respekcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że odrobinkę poruszone. W 350D nie powinieneś obawiać się wyższego ISO, a tu przy 400 ISO na ten zoom 190mm miałeś czas migawki 1/100 to zdecydowanie za długo. Potrzebowałeś dla pewności minimum ok. 1/200.

P.S.

A i sorry, bo się wciąłem :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek ty sobie nie r?b z cz?owieka jaj :D

PS popieram rah'a leciutko ruszone te?, A inna sprawa ?e w 350D jak masz tandardowa mat?wke to s?abo sie ostrzy na manualu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie piszcie napisalem do alex'a i kraszana bo pamietam ze sie udzielali :D

No troszke sie boje :D To pierwsze zdjecia na takiec cyfrowce musze sie przestawic 3000 jednak inaczejs ie zachowywal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bylo robione sigma 70-300 DL macro 1:4-5,6 niestety za ostre to szklo nie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek nie przejmuj się Sigma ma to do siebie że robi trochę mniej ostro. Ale to niekiedy jest zaletą niż wadą. Ja używam NIKONA D70S obiektywów Nikkor,Tamron i Sigmę. Tamron robi zdjęcia najostrzej ale za to sigma (choć to conajmniej dziwne) robi zdjęcia, które mają "żywsze" kolory. Ogólnie jestem zadowolony z każdego obiektywu. Każdy ma swoje wady i zalety. Jak kobiety...:D:D

Zdjęcie bardzo ładne :D


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem :D Narazie to jeszcze zabawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew beda beda jeszcze troszke, caly czas sie buduje moze za miesiac, dwa bedzie co fotografowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kocie masz straszny przepał w swiatłach - rób rawa jak to już napisano a potem przy wołaniu wyrównaj kontrast trochę, albo dopal lampa lub blendą. Przy oswiatleniu kontrą musisz walczyć bo żadna matryca ani film nie przeniesie takich kontrastów sam z siebie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze przepal :D

chcialem wam pokazac rysowanie tego kitowego szkla

bede trenowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

jakoże zostałem wyciagnięty do tablicy, to może parę słów na temat:

1.Gołąbka - ładna GO, kolory są ok, ale kadr jest przekrzywiony i jak dla mnie za ciasny. Rah ma rację, przy tak długim telezoomie czas otwarcia migawki jest za krótki. Przyjmuje się za bezpieczną wartość czas odpowiadający odwrotności dwukrotnej wartości ogniskowej (czyli w twoim przypadku byłoby to ok 1/380) Oczywiście jest to tylko wskazówka, a nie sztywna reguła. ISO bym nie podbijał.

2.Kici - ogólnie ciekawszy kadr, ale niestety przepał. Musisz dokładniej dobierać parametry naświetlania. Używaj zawsze histogramu aby sprawdzić czy dobrze naświetliłeś fotkę.

Masz fajny aparat jeżeli go dobrze poznasz to będziesz robił piękne fotki (choć aparat to nie wszystko). Polecam nadewsztstko format RAW, choć jest z nim trochę zabawy, ale warto.

@Kwiatek pragnę zaznaczyć, że jestem amatorem fotografii cyfrowej jakich tu wielu i nie czuję się na siłach występować w roli autorytetu, choć chętnie w miarę moich możliwości pomogę :D

PS W sumie to nie napisałem niczego czego byś nie znalazł powyżej. To najlepszy dowód na to że jest tu na forum rzesza ludzi znających się na rzeczy.

PS Poniżej dodałem linka do prac dzieczyny (niestety nie zanam jej ) wykonującej zdjęcia tym samym aparatem co ty.

Wg mnie ma niesamowite wyczucie, zmysł estetyczny i po prostu robi piękne zdęcia:

http://www.fotosia.blogspot.com


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie rady :D

Musze sie przestawic. :D

Jednak analog byl duzo "latwiejszy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wejdze na www.morskie.net i oceni fotki ostatnio dodane fotki, robione byly one Canon EOS 350D. Jestem totalnie poczatkujacy wiec prosze nie za ostro :D)


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalem sie ze az tak tragiczne fotki O_o ... nic nie piszecie.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.