Skocz do zawartości
shrinksim

dziwne zachowanie anthiasow

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Dzisiaj zauwazylem dziwne zachowanie anthiasow. Kupilem cztery sztuki ok 1,5 miesiecy temu i wszystko bylo (a moze i nadal jest) w porzadku. Przyjmuja pokarm i ciesza sie zyciem, oprocz jednej ktora ciagle siedzi jakas wystraszona choc nikt jej nie atakuje (ale je i jakos daje rade). To tak tytulem wstepu, bo ja nie o tym. Dzisiaj zauwazylem tylko trzy sztuki (dwie nazwijmy je "normalne" i tego wyplocha). Juz sie zalamywalem, bo czasami gina mi ryby w akwa z niewiadomych powodow (moze konsumentem jest cos, co stuka w nocy, jakby krewetka pistoletowa), ale po dluzszym przeszukaniu z latarka zbiornika zauwazylem czwartego anthiasa jak siedzi przy skale, ale nie jakis przyklejony tylko bardzo blisko niej. (skala dosc ukryta) probowalem ja przegonic skrobaczka ale o dziwo zaatakowala skrobaczke(jak na anthiasy to dosc nietypowe) i od razu "wbila" sie na to samo miejsce. Czy ktos wie o co jej chodzi?? Inne anthiasy czasem do niej podplywaja i jakby ja obserwuja. Nie wyszla rowniez na karmienie.

Edytowane przez shrinksim (wyświetl historię edycji)

7475_7678.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje miałem dość podobna z grupą może 8 anthiasów z tym ,że były tam 3 rodzaje ich ( co też myślę było blędem). W każdym razie pierwsze dni pływały wszystkie pięknym stadem.

Po niedługim czasie doszło właśnie do takiej sytuacji ,że któregoś dnia zaczał sie chować , trzymać na uboczu jeden anthias. Wcześniej czy pózniej padał (kwestia dni) , zaraz po nim podobnie zaczynał robić następny - i znów zgon. I tak aż dotąd kiedy zostały 2 sztuki randalli.

Kolejnośc padania była taka : pierwsze poszły dispary, potem squamipinnis , przeżyły randalli.

Ja uważam ,że padły ze względu na stres wywołany obecnościa innych anthiasów, mimo że wielkiej agresji nie widziałem to mam wrażenie ,że to rybki z delikatna psychiką bardzo.

Parę osób sugerowało mi,że to mogły być pasożyty. Pewności nie mam, jednak na chwilę obecną uważam ,że 300 litrów to za mało na większą grupe anthiasów , szczególnie różnego rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.