Skocz do zawartości
BartY

Mega szok !! mątwy w moim akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Qbab, jak byś go zobaczył - półtora nieszcześcia i to z Częstochowy, ale teraz jest "Gościu" bo ma mątwy , więc Panowie SZACUNEK dla kolegi

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki:D postaram się wszystko relacjonować , solowce biorę od „szwagra” jeszcze dzisiaj idę sprawdzić czy coś się nie urodziło, jak nie to dopiero jutro:/ .W zaprzyjaźnionym sklepie mam na jutro zaklepane żywe (wodzień, ochotka, artemia dorosła) . ciężko je obserwować bo są z tyłu w panelu , jeszcze gorzej z fotkami , jak widzieliście tamta była w worku a wole ich nie stresować.

@Roman@ nie są od Tomka ale Tomek je widział – śmiał się wtedy z moich glonów :D – kupiłem je w "nowej w Krakowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja z wieczornego karmienie:

I niestety wylęganym solowcem nie były zainteresowane , na podanych kilkaset zauważyłem może z 2-3 reakcje - próby pożarcia. Podałem tez drobną mrożoną arterie reakcja mizerna ale jednego widziałem jak atakował . Obserwowałem je wczoraj dłuższą chwile i porównał bym je do kotów - typowi łowcy, potrafią stać około dziury 15-20 minut i czekać na coś, potem naprawdę szybko zaatakować , widać ze polują na kryle i mini krewetki ale jest już tego u mnie naprawdę mało. Będę wieczorem próbował jeszcze z żywą ochotką , wodzieniem itp... Z tego co widze są to bardzo spokojne, płochliwe stwory, dlatego problem z karmieniem , coś musi się ruszać i być bardzo blisko nich 1-2cm wtedy skradają się i atakują pokarm nie może być za szybki - ma się tylko ruszać. Ciężko im dogodzić.... I jeszcze jedno ja podglądałem je w półmroku , ale naprawdę aktywne są w pełnej ciemności a wtedy nie wiem co robią: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grupki mątw jest kilka co rokuje :D– pięknie polują na małe egzemplarze dorosłej formy artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY tak dalej!! :D moze kiedys sie wybiore do ciebie :D w koncu czestochowa tak daleko nie jest :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podrosną wezme je do Zabrza:D teraz są za małe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godziny mijają a my nie mamy żadnych informacji z wieczornego karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorne karmienie tradycyjnie sie odbyło:). w półmroku część mątw (30% populacji) jest aktywna, dość sprawnie łapią artemie, złapią jedna max dwie. Reszta ożywia sie w pełnej ciemności - wiem na pewno bo jak zapalę światło to zawsze są w innym miejscu :D , ale czy jedzą to niestety nie wiem. z ciekawostek to mają tusz/atrament i potrafią używać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio :D listy z petycjami piszą ? :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zadamy lepszej jakosci artemi, chleba i pracy..." :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorne karmienie wiemy, ze bylo, poranne pewnie podobnie, ale moze jednak da sie wykombinowac jakies fotki??


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barty, możesz spróbować podawać żywą dafnię, u mnie małe koniki chętnie ją pobierają (bo jeszcze przez pare minut zdycha i rusza się w słonej wodzie...)

BTW. czy ktoś ma pomysła jak serwować żywego wodzienia, coby nie pływał po powierzchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz olo to napisz coś więcej o konikach, wstaw jakieś fotki bo to wogule nie popularne u nas a mnie strasznie "podnieca"


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam mątwy?? Temat miesiaca, ba temat roku, nawet ktos go ladnie przykleil, a Ty sie BartY opieprzasz :D Nawet nie ma info, ze "z matwami wszystko w porzadku" :D I kombinuj fotki :]


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olo jakie masz koniki?

Żywego wodzienia serwujesz podtykając pod wylot pompki cyrkulacyjnej, którą kierujesz w stronę dna..dobrze jak powierzchnia mocno faluje, ale i tak nie ma siły na to dziadostwo-część (mała bo mała), ale i tak będzie dryfować po powierzchni

Bartek wybacz ten mały off-topic:)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych co zostały(3-4 padły) połowa czyli koło 4-5 szt zaczeła bardzo ładnie wcinać artemie:)

nie łatwo im zrobić fote bo dostęp do nich jest mocno utrudniony

oto one :

333-m1.jpg

333-m2.jpg

333-m3.jpg

333-m4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są czaderskie :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa :] Tez takie chce :]


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

jeśli możesz olo to napisz coś więcej o konikach, wstaw jakieś fotki bo to wogule nie popularne u nas a mnie strasznie "podnieca"

Odświeżyłem trochę wątek w rozmnażaniu, coby OT nie czynić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja odświeżę temata:) - też mam mątwy:), Sepia officinalis - wyklute z jajec dostarczonych z krakowskiego nowa-reef. Na razie z grona ok 10-15 jaja wykluło się 7 maluchów ok 7mm długości, (sukcesywnie od soboty) t. 20-22st, z czego jeden miał niezresorbowany woreczek żółtkowy i dziś padł; Karmię je 1-dniowym solowcem, ale ni cholery nie widzę żeby na cokolwiek polowały...

Na razie zwierzaki są raczej leniwe, głównie przesiadują na spoinie akwa, co najwyżej pozmieniają sobie kolorki, albo z rzadka się przepłyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda z mątwami sie zakończyła porażką;) podejrzewam że przyczyna był jednostajny pokarm - żywa artemia ( a jadły bardzo ładnie) , nie udało się nic innego znaleźć co by jadły. żyły rosły aż zaczęły marnieć i padać.;) mega fajne stwory ale nie ławe. Powodzenia może tobie się uda.

P.S wylęganego solowca nie tkną – tylko ten dorosły i oczywiście kiełże i mini krewetki - te co pod kamieniami pływaja - to co masz w baniaku wysarczy na 1 moze 2 dni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.