Skocz do zawartości
olo309

zielono mi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie na temat obrastania szyb na zielono wiem że to jest nie uniknione ale u mnie bardzo mocno i szybko czyszczenie 2 ,3 razy dziennie czyścikiem akwarium 200l lampa led cree 180 w białe na 40% niebieskie na 65% próbowałem też zmniejszać oświetlenie ale bez powodzenia lampę mam od miesiąca

podmiana co 2 tygodnie RED CORAL SALT i do tego bakterie BIO DIGEST

parametry

kh-8,2

po4-00,5

no3-2

ca-450

mg-1400

i fotki jak to wygląda w sumpie nie mam nic tylko odpieniacz matrix ceramika i obiegówka

http://imageshack.com/a/img842/6673/j6db.jpg

http://imageshack.com/a/img856/763/m9co.jpg

http://imageshack.com/a/img585/1392/wyms.jpg

fotki po nocy już przy świetle 40%b i 65% n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisz jeszcze jaką masz obsadę koralowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bogata woda. Jaka masz obsadę?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaga miękkich , montipory talerzowe eupchilie i pawoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przewaga miękkich , montipory talerzowe eupchilie i pawoma

To może zmień sól na "uboższą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo u mnie, ale akwarium jest świeże. Jak jest u Ciebie ? ile ma zbiornik ?

Ja w sumie na 60L świecę 60W w szczycie po 100% na każdy kanał. Zdaje sobie sprawę że to dużo.

Zmniejszenie mocy upora się z nalotem?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często jest polecana na start jako uboga.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zbiornik ma koło roku ale przez 6 miesięcy walczyłem z cjano i dino a od 4 miesięcy mam spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze jakie masz zasolenie, bo patrząc na mg i ca to chyba wysokie, a wtedy mikroelementow będzie dużo nawet przy IO.

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt masz rację cYg miałem większe zasolenie bo 1,027 ale już skalibrowałem spławik i obniżyłem zasolenie

Edytowane przez olo309 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego ale ani be ani me po angielsku

filmalgae_300x400.jpg

This green powdery film, or cloudiness is caused by a variety of species of microalgae. It is fairly common in tanks of all ages, and tends to be present in some degree at all times. It is only when a bloom occurs that the microalgae becomes so dense as to become noticable.

Clean Up Crew- Ceriths, Nerites, Astraea spp., most limpets and chitons. Many different species of copepods, amphipods and isopods will feed on film algae as well. Hermit crabs pick at it but are rarely effective against film algae.

Why it happened - Available nutrients and you get a bloom. Don't get too worried, it is pretty common to get some spots every now and again. You may notice some tank cloudiness too, same thing (micro algae). Chronic problems are another thing, get your phosphate or nitrates down, with a refugium that grows macroalgae, a DSB, a GFO (Granular Ferric Oxide)reactor etc...

Starving it out - Starving it out : Use a phosban reactor, or granulated ferric oxide to remove excess phosphates in the system. Check to make sure you are not feeding any foods that are particularly phosphate rich, or are feeding too much.

Manual Removal - This algae is pretty much the reason they invented the Mag-Float. Time to break it out. A toothbrush will work on the rocks. Change the water, after blasting the rocks with a turkey baster to stir up sediment that may be decaying and adding to nutrients.

Tip - Pods seem to thrive on it and it recharges the microfauna in the system which will actively feed on the small algae. Extended or large blooms are another story, as it can begin to limit light penetration.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olo, w tym artykule nie ma nic nowego. Zasolenie owszem obnizyles ale mikroelementy zostały. Ja zwiększylem zasolenie i mam ten sam problem. Używaj ubogiej soli do podmian, utrzymuj niższe zasolenie, pilnuj po4 i no3 i samo sobie pójdzie :-)

pisane z telefonu


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola miałem podobnie startowałem na soli Red Sea Coral Pro za namową i radami Grzesia Dyzmy przeszłem na ubogą wersje Instant Ocean i glony już znikają. Narazie robiłem 4 podmianki ale widać różnice.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.