Skocz do zawartości
Aleksander

Auromatyczna dolewka sterowanie na przekaźniku za 35zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam majsterkowiczów,

może wam się przyda czujnik poziomu cieczy na przekaźniku (bardziej niezawodny od pływaka)

http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p154,przekaznik-z-wbudowanym-czujnikiem-cieczy-8w1r

czy może opóźniacz elektrozaworu do Dastaco

http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p93,przekaznik-czasowy-zwloczny-1tp1500

Facet ma fajne kosteczki które mogą Was zainspirować do różnych udogodnień więc jak coś kogoś natchnie to niech się dzieli pomysłami DIY


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam majsterkowiczów,

może wam się przyda czujnik poziomu cieczy na przekaźniku (bardziej niezawodny od pływaka)

http://ase.hoste.pl/...iem-cieczy-8w1r

czy może opóźniacz elektrozaworu do Dastaco

http://ase.hoste.pl/...wloczny-1tp1500

Facet ma fajne kosteczki które mogą Was zainspirować do różnych udogodnień więc jak coś kogoś natchnie to niech się dzieli pomysłami DIY

hmmm :) i dwie elektrody wsadzisz do wody? najlepiej miedziane :)

sory ...........

ale ale nie wiem czy któryś z morszczaków by się na to pokusił, ponieważ nikt nie chce swojego baniaka na akumulator przerobić,., poza tym jak byś wziął standardową dolewkę i uciął z niej końcówkę pływakową to byś miał to samo

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dziwi mnie Twoje podejscie i sarkazm bo przeciez skoro sam budowales sterownik do pomp dozukacych to powinienes cos ogarniac z tematu :/

Elektrody mozna zrobic z czegokolwiek stal 304 i 316L daje rade czyli np ze starej oski falownika i jest ok.

Takiej dolewki zaden slimak nie zablokuke.

Co do robienia akumulatora z akwarium to chyba wiesz na jakiej zasadzie dziala przekaznik? Jak przejrzysz karte katalogowa ze zrozumieniem to zobaczysz ze prad starujacy czyli ten w wodzie jest znikomy <15mA wiec sory ale Twoja wypowiedz odebralem lekko sarkastycznie a temat zalozylem jako miejsce na burze mozgow bo na przyklad z takiego ukladu mozna zrobic swietny alarm przeciw zalaniu mieszkania czy przelaniu odpienoacza.

Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej na miejscu lecz sarkazmom mowimy stanowcze nie ;)

Kolejny pomysl ktory mozliwe ze niedlugo ujrzy swiatlo dzienne w pompie dozujacej @scorpio669 to przekaznik czasowy tego typu

http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p168,przekaznik-czasowy-cykliczny-6ds500 ktory mozna podlaczyc do pomki perystaltycznej 12v oferowanej tu na forum i za niewiele ponad 100zl mam pompe dozujaca DIY z regulacja.

Siema, dziwi mnie Twoje podejscie i sarkazm bo przeciez skoro sam budowales sterownik do pomp dozukacych to powinienes cos ogarniac z tematu :/

Elektrody mozna zrobic z czegokolwiek stal 304 i 316L daje rade czyli np ze stares oski falownika i jest ok.

Takiej dolewki zaden slimak nie zablokuke.

Co do robienia akumulatora z akwarium to chyba wiesz na jakiej zasadzie dziala przekaznik? Jak przejrzysz karte katalogowa ze zrozumieniem to zobaczysz ze prad starujacy czyli ten w wodzie jest znikomy <15mA wiec sory ale Twoja wypowiedz odebralem lekko sarkastycznie a temat zalozylem jako miejsce na burze mozgow bo na przyklad z takiego ukladu mozna zrobic swietny alarm przeciw zalaniu mieszkania czy przelaniu odpienoacza.

Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej na miejscu lecz sarkazmom mowimy stanowcze nie ;)

Kolejny pomysl ktory mozliwe ze niedlugo ujrzy swiatlo dzienne w pompie dozujacej @scorpio669 to przekaznik czasowy tego typu

http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p168,przekaznik-czasowy-cykliczny-6ds500 ktory mozna podlaczyc do pomki perystaltycznej 12v oferowanej tu na forum i za niewiele ponad 100zl mam pompe dozujaca DIY z regulacja.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa a jak w praktyce stosowałeś?


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą super sprawą to bym był ostrożny :)

Jakieś dwa lata temu kupiłem od nich dwie kostki - przekaźniki w tych kostkach padły mi po 3 miesiącach :(

Fakt układ na tym zbudowany był w szafce - a tam wiadomo wilgoć.

Potem wymieniłem te kostki na zwykły przekaźnik za 3 czy 5 złotych bez układu opóźniającego i dolewka chodziła następne 1,5 roku bez awarii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest może na forum schemat tradycyjnej dolewki na dwóch pływakach? Jakoś nie mogę nic odszukać.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest do alarmu raczej. W akwa te końcówki będą cały czas w wodzie. Jeśli są miedziane to korale mogą ich nie polubic.

wysłane z telefonu


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dziwi mnie Twoje podejscie i sarkazm bo przeciez skoro sam budowales sterownik do pomp dozukacych to powinienes cos ogarniac z tematu :/

Elektrody mozna zrobic z czegokolwiek stal 304 i 316L daje rade czyli np ze stares oski falownika i jest ok.

Takiej dolewki zaden slimak nie zablokuke.

Co do robienia akumulatora z akwarium to chyba wiesz na jakiej zasadzie dziala przekaznik? Jak przejrzysz karte katalogowa ze zrozumieniem to zobaczysz ze prad starujacy czyli ten w wodzie jest znikomy <15mA wiec sory ale Twoja wypowiedz odebralem lekko sarkastycznie a temat zalozylem jako miejsce na burze mozgow bo na przyklad z takiego ukladu mozna zrobic swietny alarm przeciw zalaniu mieszkania czy przelaniu odpienoacza.

Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej na miejscu lecz sarkazmom mowimy stanowcze nie ;)

Kolejny pomysl ktory mozliwe ze niedlugo ujrzy swiatlo dzienne w pompie dozujacej @scorpio669 to przekaznik czasowy tego typu

http://ase.hoste.pl/...ykliczny-6ds500 ktory mozna podlaczyc do pomki perystaltycznej 12v oferowanej tu na forum i za niewiele ponad 100zl mam pompe dozujaca DIY z regulacja.

wybacz kolego, przeprosiłem

nie był to sarkazm, ale ze dwa lata temu był poruszany ten temat na forum, co do miedzianych elementów to był żart oczywiście, wiadome można to zrobić na nierdzewce, ale problem jest taki że jak wsadzisz dwie elektrody do baniaka i przyłożysz na nie prąd stały, to powstawnie proces zwany elektrolizą, więc do baniaka bym tego nie wkładał, co do innych wymienionych zastosowań jak najbardziej

co do przekaźnika do pomp dozujących to można kombinować, ale jak chcesz naprawdę precyzji dozowania to nie możesz polegać na sekundach, tylko na milisekundach, aby tą pompką wlać 0.1ml to pompa musi się kręcić 200ms, a ten przekaźnik działa od 5-500s wiec najmniejszą dawkę dobową uzyskasz 7,5ml dodanie sek. do dozowania to ci dochodzi 1.5ml na dobę.

teraz wyliczanie czasu to będzie masakra dla wielu ludzi, już słyszę głosy że 16 klawiszy to zbyt wieli, wielu ludzi chciało by myślami ustawiać taki sprzęt. a najlepiej by dozownik sam wiedział ile czego lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest może na forum schemat tradycyjnej dolewki na dwóch pływakach? Jakoś nie mogę nic odszukać.

gdzieś kiedyś dałem schemat, na mojej stronie jest, tyle że należy mikrokontroler zaprogramować

ale czujnik pływakowy działa na zwarcie i rozwarcie wiec możesz za sterować dowolny przekaźnik, który będzie większym prądem sterował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Ballinga to pompki 50ml/min sa zbyt wydajne dla wiekszosci domowych akwarii bo jak slusznie zaowazyles czasy sa zbyt male, planujemy ja zastosowac do reaktora a tam juz w litrach na dzien sie leje i powinna byc do tego

@jobberwalker oczywiscie takich elementow nie montuje sie stykami w wodzie ;)

Ja na razie jedna kostke zamontowalem do opoznienia elektrozaworu co2 w reaktorze i jestem zadowolony, elegancko potencjometrem sie raguluje czas opoznienoa a co do zywotnosci to jak ze wszystkim czas pokarze.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwolę sobie dołożyć swoje 3 grosze, jak kolega wyżej zauważył stosowanie elektrod spowoduje przepływ prądu i elektrolizę co, pomijając materiał elektrod, jest niewskazane.

W obawie przed skutkami takich działań nie stosuję takich rozwiązań, więc może krótki opis mojego rozwiązania pomoże komuś w jego konstrukcji. Moje rozwiązanie może nie jest tanie (nie znam aktualnej ceny aktualnego modelu), ze względu na stosowanie elementów automatyki przemysłowej, ale jest niezawodne- zastosowałem membranowy przetwornik różnicy ciśnień z jednym stykiem przełączalnym, czyli po prostu hydrostat. Coś takiego np. http://www.johnsoncontrols.pl/content/pl/pl/products/building_efficiency/informacje-o-produktach/produkty-chlodnicze/komponenty-chlodnicze/presostaty/p232.html . Pompkę zastosowałem natomiast TUNZE 5000.020 i wszystko działa idealnie, tylko raz na tydzień uzupełniam wodę w zbiorniku dolewki.

Wystarczy wężyk podłączyć do niego, a drugi koniec włożyć do zbiornika, najlepiej do sztywnej rurki i ją do wody, i można precyzyjnie regulować poziom wody. Dodatkowo podłączyłem styk hydrostatu przez przekaźnik czasowy, który zabezpiecza układ przed przelaniem w razie sklejenia się styku. Tak nawiasem dodam, że czujnik temperatury Pt100 zastosowałem w szklanej obudowie, żeby nie wkładać metalu do wody.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki, sorki że film zapożyczony z youtube, ale u kolegi lepiej widac, jak to wygląda. U mnie to kipisz w kablach ;)

Cena w UK to 35£

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pozwolę sobie dołożyć swoje 3 grosze, jak kolega wyżej zauważył stosowanie elektrod spowoduje przepływ prądu i elektrolizę co, pomijając materiał elektrod, jest niewskazane.

W obawie przed skutkami takich działań nie stosuję takich rozwiązań, więc może krótki opis mojego rozwiązania pomoże komuś w jego konstrukcji. Moje rozwiązanie może nie jest tanie (nie znam aktualnej ceny aktualnego modelu), ze względu na stosowanie elementów automatyki przemysłowej, ale jest niezawodne- zastosowałem membranowy przetwornik różnicy ciśnień z jednym stykiem przełączalnym, czyli po prostu hydrostat. Coś takiego np. http://www.johnsonco...staty/p232.html . Pompkę zastosowałem natomiast TUNZE 5000.020 i wszystko działa idealnie, tylko raz na tydzień uzupełniam wodę w zbiorniku dolewki.

Wystarczy wężyk podłączyć do niego, a drugi koniec włożyć do zbiornika, najlepiej do sztywnej rurki i ją do wody, i można precyzyjnie regulować poziom wody. Dodatkowo podłączyłem styk hydrostatu przez przekaźnik czasowy, który zabezpiecza układ przed przelaniem w razie sklejenia się styku. Tak nawiasem dodam, że czujnik temperatury Pt100 zastosowałem w szklanej obudowie, żeby nie wkładać metalu do wody.

w pralkach automatycznych jest to urządzenie wykożystywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pralkach owszem jest hydrostat, i mój działa na tej samej zasadzie, różnica jest w zakresie ciśnienia. Po prostu używając pralkowego różnica poziomu przy 5cm średnicy rury, nie wężyka, wynosiła by 15cm, a stosując podany przeze mnie jest hydrostat wynosi nawet 1mm.

Koszt niestety nie najniższy, ale komfort i niezawodność pracy na wysokim poziomie. U mnie wahania poziomu wody w sumpie to ok. 1cm.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest może na forum schemat tradycyjnej dolewki na dwóch pływakach? Jakoś nie mogę nic odszukać.

też nie mogę. Czy ktoś mógłby podesłać schemat podłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.