Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jestem nowicjuszem I chcialem przedstawić moj zbiornik!!!( ogólnie dla zdobycia porad i nabrania doświadczenia )

A wiec.

Nano- reef kostka 90L

2x 750L/h pompa cyrkulacyjna i 200w grzałka w panelu z tylu akwarium.

Światło białe i niebieskie ledy ( nie znam

Parametrów ale dowiadywałem sie ze jest ok. Ponad 10000 k.

Skala wykonana własnoręcznie ( biały gips + muszlę z morza) + około 5 kg Live rock z 5 msc akwarium

Woda: połowa z dojrzałego akwa i połowa moja - ro solona solą " instant ocean marine salt"

Jak na razie parametry: PH 8.4

Zasolenie 1,020

Posiadam testy firmy " tetra 6 in 1 " na pH , kh , no2 , no3 itd ale

Jeszcze nie robiłem.

Akwa zalane jest od 2 tyg .

Powiedzcie proszę kiedy moge wpuścić ekipę czyszczącą

Piasek żywy ;) ok 4 kg

I mam 5 slimakow od kolegi dostałem razem ze skala.

Po przeczytaniu wielu postów zastanawiam sie czy ono dopiero będzie dojrzewac czy juz moge coś działać? [

attachment=33659:ImageUploadedByTapatalk1393803861.230783.jpg]post-23302-1393803880,66_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-23302-1393803863,67_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zacząć od zwiększenia zasolenia :p jak Ci się śpieszy to zrób podstawowe testy i jak będzie git to możesz powoli zasiedlać. Jak Ci się nie śpieszy to poczekaj sobie ze 2-3 tyg :) i ciesz się widokiem skałki :D na moje oko mocniejsze dojrzewanie dopiero się zacznie :) powodzenia! świetnie się zapowiada! :)

Edytowane przez wlle666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 cyrkulacja 1500l/h to za mało. Ja u siebie w 60l mam 2500 + 1600.

Po 2 skała z gipsu i muszelek to chyba słaby pomysł, wypowiedzą się eksperci :)

Po 3 zasolenie za niskie.

Po 4 testy najlepiej firmy Salifert.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po "skale" z gipsu spodziewałbym się kłopotów. Dziwne, że w ogóle wytrzymała dwa tygodnie...

Nawet jeśli autor nie odróżnia gipsu od cementu i kamienie są zrobione z tego drugiego, to przy takiej ilości chyba by się przydało dłuugie moczenie.

Czy coś żyje na tej żywej skale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżuć te skalę czym prędzej. Bo jeżeli to gips to marnie to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jestem nowicjuszem

Jak na razie parametry: PH 8.4

Sent from my iPhone using Tapatalk

w takim baniaku nigdy nie bedziesz miał takiego Ph

stawiam że to będzie max 7,5 do 7,7 ;)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to skala jest z cementu;) i była moczona długo.

Mam zamiar dokupić wave maker tylko jaki duży ?

A do odpowiedzi rekina dodaje zdjęcie.

Ogólnie nie spieszy mi sie z zasiedlaniem!

post-23302-1393834419,58_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cement do produkcji używa krzemiany czy to aby nie będzie szkodzić?

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma ta sama skale u siebie. Akwa ma juz zasiedlony ma 2 blazenki , karba i krewetki, jakieś miękkie korale i skala ładnie nabiera mu juz "różowego ;) " koloru i parametry sa w normie.

Czy może ktoś ma taka kostkę jak ja i powie mi jaki odpieniacz najlepszy, w sklepie powiedzieli mi ze do tego akwarium to chyba najlepiej zewnętrzny -tylko jaki? Bo żeby mieć wewnetrNy to trzeba bardzo obniżyć poziom wody i sa problemy z zamknięciem pokrywy itd.

Sent from my iPhone using Tapatalk

A co do testow bo jezeli " salifert" jest naprawdę najlepszy to które kupic na początek? Nh4 i No2 wystarczy bo nie ukrywam ze cena za cały zestaw jest wysoka.

Mam 2 rodzaje jedne to paski firmy "tetra" a drugie to "nutrafin" post-23302-1393840051,3_thumb.jpgpost-23302-1393840090_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tylko ze sa to testy do "fresh Water" akwarium znając moje szczęście ma to napewno ogromne znaczenie???? ;))))

Proszę o rady i przyjmuje każda krytykę ;)))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"!

Edytowane przez Debora (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jarekaber - nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj".

Tak, testy do Fresh Water nie nadają się do wody morskiej.

Testy zdecydowanie polecamy Salifert: na początek wystarczy Nh4 i No2 (wielu nie używa ale na początek warto sobie ćwiczyć i sprawdzić kiedy można wpuszczać życie)

Potem: NO3, Ca,KH,Mg

Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aberystwyth ,Walia

Co do testów to tak myślałem ze sie nie nadają bo właśnie zrobiłem test na nh3 i wyszedł mi kolor jakiego nie ma nawet na skali;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez jarekaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto swój profil uzupełnić

Chętnych do pomocy jest nas zawsze trochę więc to pytanie może się powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy;))) jeszcze muszę sie przyzwyczic do obsługi

To czyli jaki falownik polecacie, 2000 l/h będzie ok.

PH meter sprawdzałem dzisiaj rano u kolegi w akwarium i jego tez i jeszcze do tego rozrabiałem sól z woda ro według instrukcji z pudełka i wszystko sie zgadZa mam pH 8.3 teraz. Wodę dosolilem i teraz jest 1.023 takie zasolenie wystarczy?

Co do zasiedlania to napewno sie wstrzymam jeszcze pare tygodni i  zaobserwoje czy coś sie będzie działo bo tak prawdę mówiąc to od zalania nic sie zabardzo nie dzieje. Tylko na skale zaobserwowałem białe niteczki i w rogu akwa coś w sensie pajęczyny ale tylko śladowe ilości ale juz to starlem a w sumie to mogłem zostawić i zrobic foto.

Sent from my iPhone using

Edytowane przez jarekaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy paskowe w ogole sie nie nadaja do zadnego akwarium. Zakup testow mozesz sobie rozlozyc na rat a przez ten czas zbiornik niech dojrzewa. 1500 l/h prz 90l moze byc malo. Szczerze, mam mieszane uczucia do tej skaly. Wyglada to ladnie, ale jak z trwaloscia i czy spoiwo nie bedzie oddawalo do wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalibruj sobie pH metr, pewnie przekłamuje pomiar.

Skała zrobiona jest z cementu, a cement robi się m.in. z gipsu, czyli siarczanu wapnia, a ten w wodzie jest rozpuszczalny (w niewielkim stopniu, ale jest). Trzebaby się dowiedzieć czy zwiększony poziom siarczanów nie wpływa negatywnie na system.

I jak pisali wcześniej wszyscy, zwiększ curkulację, teraz masz około 16x wielkość zbiornika, to zdecydowwanie za mało. Zamiast cyrkulatorów użyj falowników.

Edytowane przez Niph (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli jaki falownik polecacie, 2000 l/h będzie ok.

PH meter sprawdzałem dzisiaj rano u kolegi w akwarium i jego tez i jeszcze do tego rozrabiałem sól z woda ro według instrukcji z pudełka i wszystko sie zgadZa mam pH 8.3 teraz. Wodę dosolilem i teraz jest 1.023 takie zasolenie wystarczy?

Co do zasiedlania to napewno sie wstrzymam jeszcze pare tygodni i zaobserwoje czy coś sie będzie działo bo tak prawdę mówiąc to od zalania nic sie zabardzo nie dzieje. Tylko na skale zaobserwowałem białe niteczki i w rogu akwa coś w sensie pajęczyny ale tylko śladowe ilości ale juz to starlem a w sumie to mogłem zostawić i zrobic foto.

To czyli jaki falownik polecacie, 2000 l/h będzie ok.

PH meter sprawdzałem dzisiaj rano u kolegi w akwarium i jego tez i jeszcze do tego rozrabiałem sól z woda ro według instrukcji z pudełka i wszystko sie zgadZa mam pH 8.3 teraz. Wodę dosolilem i teraz jest 1.023 takie zasolenie wystarczy?

Co do zasiedlania to napewno sie wstrzymam jeszcze pare tygodni i  zaobserwoje czy coś sie będzie działo bo tak prawdę mówiąc to od zalania nic sie zabardzo nie dzieje. Tylko na skale zaobserwowałem białe niteczki i w rogu akwa coś w sensie pajęczyny ale tylko śladowe ilości ale juz to starlem a w sumie to mogłem zostawić i zrobic foto.

Sent from my iPhone using

Edytowane przez jarekaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.