Skocz do zawartości
Kraszan

Broń na aiptasie

Rekomendowane odpowiedzi

Stosuje JJ już od prawie 2 lat co 3 miesiace. Po zastosowaniu JJ jest pustka ale te cholery zawsze po 3 miechach znowu niewiadomo skąd się pojawiają. Jakieś zarodniki w skałach muszą zostawać.

Moim zdaniem JJ jest bardzo ekonomiczny - ponad 1,5roku mam ten sam :) (choć już bede musiał kupić nowy bo się właśnie kończy)

Nie jest to żel ale jakiś proszek który wydziela się jak kalkwasser. Po odstaniu na dole macie proszek a u góry wode. Trzeba niezle potrząsnąć przed zastosowaniem i mamy zawiesine. Jak się kończy to po prostu dolewamy wody RO i jest joes juice znowu. No oczywoście nie jest to perpetum mobile i po pewnym czasie trzeba nowe nabyć, ale moj starczył na ponad 1,5rku.

Jednak męczy mnie w dużym akwarium machanie tą strzykawą w dziwnych zakamarkach i jak będzie okazja to zakupie sobie parkę wundermani żeby mieć spokój.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parke wurdemani. Musza uwazac zeby je aiptasie nie zjadly. Kupilem ten plyn Tropic Marin to mi nie wystarczyl na wszystkie. A zdaje sie, ze te co cos dostaly - ozyly. A juz prawie smierdzialy. Slimaczkow Berghia jeszcze nie mialem. Pewnie kiedys kupie i najpierw rozmnoze bo jak kosztuja 120 zl to kilkudziesieciu sie nie kupi a dwa to moze w dwoch litrach by posprzataly. Jak mnie cos napadnie to nabiore strzykawka kwasu solnego i kilka poczestuje. Po kilku minutach mozna je sciagnac szczoteczka do zebow. Teraz od trzech dni aklimatyzuje sie ten brzydal Tangfeilenfisch. W nim nadzieja.

Czy ktos tu kiedys pisal, zeby roz nie zabijac bo one tez chca zyc?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na małej skałce miałem jedną dorodną różę. gdzieś przeczytałem jak "skutecznie" można w takim przypadku ją wyeliminować, więc zabrałem się do dzieła. Wyjąłęm skałkę i wypaliłem ukwiała rozgrzanym do czerwoności gwoździem:D Po 2 tugodniach miałem już cztery małe paskudy w tym miejscu - załamka totalna, te badziewie jest bardziej nieśmierletelne niż neśmiertelny Christopher Lambert jako Connor MacLeod w "Nieśmiertelnym"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nażekam .Mam może ze 2-3 sztuki głęboko w skałkach ale w zbiorniku pływa najlepszy kiler na aiptasje Chelmon rostratus.Tępi sporo innego życia na skalkach min. rurówki ale coś za coś.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

jak rybka nie zda egzaminu zainwestuj w joe`s juice. po nim zadna aiptsia mi sie jeszcze nie podniosla. manjano tez. wundermanni pewnie przekarmiasz i sie leniwe zrobily :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom

Zapewne masz racje. Przez kilka ostatnich miesiecy zaniedbalem sytuacje i teraz bede musial kupic wiadro Joe`s juice. Ale jeszcze poczekam ze dwa tygodnie. Narazie glodze ryby zeby tej nowej nie przekarmic. Ma dostac wscieklizny i wyrzucac aiptasie przez burte.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sie uzywa Joe`s juice? Trzeba miec strzykawke z igla??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do strzykawki dolaczona jest taka plastikowa nakladka (dziobek). potrzasasz buteleczka, nabierasz zawiesiny i nie dotykajac aiptasii rozpylasz te zawiesine prosto w otwor gebowy. nie wkluwasz sie ani nic nie wstrzykujesz tylko karmisz.

@Stani ... :haha przez burte :haha:haha


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wildtom za info


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dok?adnie.

Dzisiaj, b?d?c w Empiku przegl?da?em jedno (z dw?ch dostepnych na rynku) czaspism akwarystycznych. Oczywi?cie tematyki morskiej jak kot nap?aka?, ale pojawi? si? list "do redakcji" z pytaniem, co zrobi? z aiptasj?.

Jednym tchem odpowidziano (wymieniaj?c oczywi?cie po drodze Joe's Juice i kalkwasser) ?e nale?y potraktowa? gada st??onym sokiem cytrynowym (wymaga to wbicia si? w cielsko) i po dw?ch dniach aiptasji ma nie by?. Po chwili, b?d?c w Bomi zakupi?em 3 kwaski cytrynowe (w proszku)... Jutro sporz?dz? mikstur? i nakarmi? nim to szkliste g?wno.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej WUNDERMANI ??????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan - Proszę pochwal się koniecznie co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wurdemani

mam 1 szt i po 3 tygodniach juz prawie nie mam tych ukwialow

juz mysle zeby jakas hodowle zalozyc :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kwasku to mam doswiadczenie z tym i moim zdaniem nie jest to 100% sposob poniewaz aiptasia pottraktowana nim rozpada sie i jezeli nie usunie sie jej np wyciagajac strzykawka(jak zrobił to zako) to po kilku tygoniach jest ich duzo duzo duzo itd

ale jak jest jakas bestia ww miejscu gdzie przeszkadza to jak najbardziej

nalezy zrobic roztwor nasuconykwasku +strzykawka z igla i wbic w dziada i pstryk po kilku chwilach sie rozpusci


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joopa - z 1 szt to bedzie raczej ciezko - no chyba ze rozmnazaja sie jak gremlinsy przez pączkowanie po polaniu wodą :) hehe

a tak serio wie ktos kto ma w ofercie wundermani? bo by sie z jedna lub 2 szt mi przydaly do baniaczka


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja kupiłem w krakowie u francuzów, ale mieli tylko kilka szt


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk, będzie ciężko. Ja mam na koncie 2 razy zakupy Wundermani tylko potem okazywało się, że to są Rhynchocinetes spp. Z tego co wiem można je dostać tylko w transporcie z Karaibów lub ew. z Europy zachodniej.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

@joopa - z 1 szt to bedzie raczej ciezko - no chyba ze rozmnazaja sie jak gremlinsy przez pączkowanie po polaniu wodą :) hehe

a tak serio wie ktos kto ma w ofercie wundermani? bo by sie z jedna lub 2 szt mi przydaly do baniaczka

@smk zwóć się do @adamo on mi ostatnio bez problemu załatwił 2 szt i z tego co wiem jest w trakcie załatwiania kolejnych :)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z adamoo nie ma problemu z wundermani moze zalatwic


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chętnie pomogę zainteresowanych prosz na priv


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu odebrałem wundermani, wpuściłem wieczorem do akwa i nie ma jej:( (rano przez chwilę żona ją widziała). może gdzieś się schowała, ale bardziej podejzewam moją żagiewkę pięknooką, z tego co wiem mogą przeganiac nowe krewety.

@adamoo, pisałbym się na jedną, może z @smk jedna paczką byśmy odebrali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, bez paniki, one siedza zazwyczaj w ukryciu. ja moich dwoch tez z poczatku ladnych pare tygodni na oczy nie widzialem. a aiptasie znikaly jak zaczarowane. dopiero pozniej zaczely wylazic


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z posiłkami Wundermani po wybiciu populacji aiptasi, czy jest w stanie przyjmować inny pokarm?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wurdemani, ale rostratus podobno nie zje ostatniej aiptasji...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.