Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Najmniejsze akwaria morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

W jakim litrazu najmniejszym da sie zrobic akwarium morskie i w jaki sposó ? Znalazlem stare 13 litrowe akwarium i zastanawiam sie nad zrobieniem w nim pikorafy. Klasyczny cyrkulator tam sie raczej nie sprawdzi bo zająlby sporą jego częsci. Jak zatem cyrkulację zrealizwoac ? Czy do takiej 13l quadri by wszedł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że mala kaskada robiłaby wystarczajacą cyrkulacje w takim małym akwa co do ukwiała to ja bym go nie męczył w takim słoiku...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną na tej aukcji jest wszystko ok??


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To badziewny chinol jest kup sobie aqua nova http://allegro.pl/aq...3942406563.html super filterek skimmer ma na 1 rurce pozatym bardzo ładnie wykonany przezroczysty cały i fajne koszyczki posiada na media ja mam taki w moim 72l jako skimmer pracuje plus w koszyczkach mam silicate clear sery sprawdza sie super możesz se do mnie kiedy podjechac zobaczyc

tka cena jest ok zobacz sobie malutkie kaskady po ile chodzą, moim zdaniem wydatki na aquaele to strata kasy

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez kilka miesięcy kostkę 8 litrów z kaskadą HBL-301 i malutką lampką LED niebieską.

W środku były zoasy. Potem zmieniła mi się koncepcja i miałem w nim szorstnika fluo.

O parametry się nie martwiłem, bo robiłem co tydzień podmiankę 30%.

Wszystko było cacy dopóki nie podkusiło mnie włożyć tam glona Caulerpa taxifolia. Jak ten glon padł to zresetował mi baniaczek..

O chińskich kaskadach HBL złego słowa nie powiem. Używam ich gdzie się da z powodzeniem już od co najmniej dwóch lat.

Edytowane przez Midboss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Z tą ceną na tej aukcji jest wszystko ok??

A dlaczego ? Za droga czy za tania? Sklep istnieje. Kupowałem w nim nie 1 i nie 2x. Ba całe zestawy tez tam brałem. Istnieje realny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiesteta bierz aqua nova naprawde fajny filterek podałem ci aukcje


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe litraże to duże skoki parametrów nawet w słodkowodnych są problemy, kup jakieś używane czasem można na naszym targowisku kupić w dobrej cenie. a małe to będzie tylko namiastka, ja pierwszą solankę mam w 200l.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post jest najmniejszym akwa a ty wyskakujesz z 200l akwa masakra


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

małe litraże to duże skoki parametrów nawet w słodkowodnych są problemy, kup jakieś używane czasem można na naszym targowisku kupić w dobrej cenie. a małe to będzie tylko namiastka, ja pierwszą solankę mam w 200l.

Może na temat poproszę ? Mam swoją 112 w stopce pisze. Teraz planuję ukwiała ale widząc jacy to mordercy chcę w osobnym akwarium go mieć. Możliwe, że właśnie w czymś takim. A może coś innego postawię. Właśnie zasięgam tu języka co robić. Z reszta planuje w tym roku powiększyć główny baniak do 360l powiększyć.

Aha o słodkowodnym wiem dość dużo. Od ponad 30 lat mam słodkowodne.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ? Za droga czy za tania? Sklep istnieje. Kupowałem w nim nie 1 i nie 2x. Ba całe zestawy tez tam brałem. Istnieje realny.

Poprostu zdziwiła mnie ta cena - że taka niska. Ale skoro twierdzisz że sklep jest ok to nie widzę problemu. Warto go zapamiętać:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Poprostu zdziwiła mnie ta cena - że taka niska. Ale skoro twierdzisz że sklep jest ok to nie widzę problemu. Warto go zapamiętać :)

Był Ok 2 lata temu kiedy ostatni raz w nim kupowałem.;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep stacjonarny, jest ok


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aqua nowa 600 polecam praktyczny 20 szerokości i głębokości wejdzie mały odpieniek i od biedy upchasz kota od seicodriver celem filtracji mechanicznej Aquario Katowice 65zł ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.