Skocz do zawartości
tomik

kontroler wielofunkcyjny DIY

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem ciekawy link, w jezyku niemieckim, nieznam sie za cholere na elektronice, ale wyglada ciekawie moze kogos to zainteresuje, podoba mi sie wszechstronnosc i chyba male skomplikowanie (pisze male bo elektronika to dla mnie magia:))

http://jmsnat.free.fr/site/pumpensteuerung.html


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie obejrzałem z ciekawości i powiem że mi sie łezka w oku zakręciła na wspomnienie jakie to sie rzeczy na okazuje sie niesmiertelnym do dziś NE555 robiło...

Może to działa ale nie ładowałbym sie w takie wynalazki - technologia tam użyta jest mocno "antyczna"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, dlamnie to czarna magia a tak juz przynajmniej wiem ze do d......:D


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żle - nikt nie mówi że do d*py !

nie twierdze ze to nie działa - po prostu dziś przy możliwości użycia tanich i doskonałych mikrokontrolerów, zabawa z użyciem 8miu 555 to IMVHO sadomasochizm jakiś.

poza tym masz potencjalnie wiele punktów w których ma co szlag trafić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie posiadanie czegos takiego:), pisze posiadanie bo zrobienie we wlasnym zakresie jest niemozliwe:)

z ciekawoscia czytam wszystkie watki

powiedz jak trudne bylo by zrobienie czegos podobnego w nowej technologi?


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie bój nic :D w Lesznie w sklepie też zapłacisz 2,50 za 555 :D

trudne nie - co najwyżej czasochłonne. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania sterownika. Jeżeli znasz profiluxa to własnie trwają przymiarki z mojej strony do zrobienia wlasnej "kopii". rozrysowałem sobie założenia, wiem że moge liczyć na pomoc kumpla z tego i nie tylko :D forum...

Nie wiem ile czasu by zeszło - nad Skalarem który mimo że ma sporo funcji ideałem dla morszczyzny nie jest, pracowałem sam kilka miesiecy, potem przy sofcie dzielnie pomaga Kwiatek :D. W nowym kompie chce zawrzeć wiele wiecej rzeczy - ma być 2xpH, redox, TDS, chciałbym wpakować do tego jak sie da - falownik z płynną regulacją mocy pomp, sterowanie DALI albo 1-10V, LAN, duży LCD graficzny słowem wszystko co na mysl przyjdzie.

A kiedy to sie urzeczywistni pojęcia nie mam - wszytko kwestią kasy (niestety) no i czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozenia bardzo ciekawe, zle czy finalny produkt bedzie dostepny za rozsadne pieniadze?:D

ja mysle o zakupie , zleceniu wykonania nawet prostszego kontrolera.bede czekal na wyniki prac:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij więc do mnie na GG jak bedziesz - zawsze możemy sie w takiej sprawie dogadać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie to, stworzyc cos ... udostepnic schematy plytki soft i jeszcze im sie nie chce samemu zrobic.


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kpw, nikt nie mówi o udostepnianiu płytki. Myślę że mało ludzi samemu byłoby w stanie skleić z tego coś. Tym bardziej ja. Czarna magia;) Ale gotowca chętnie wielu by kupiło.Jeszcze jakby można było powybrzydzać- to chcę a tamtego nie. Jak w profiluxie, hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.