Skocz do zawartości
Komarek

Restart - prośba o wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie briopsis wyszło z jednego kawałka LR. Przez " szkubanie" rozniosło się na kilka innych skał. Teraz te skały z briopsis nie będę wkladał. Na pozostałych było po kilka "trawekm i te ratowałem.

Przy starcie od razu będzie refugium i palety

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bryopsisie zarodniki są wszędzie. Skałę wyrzucić jak najdalej. Moczenie suszeni, gotowanie ..pic na wodę. Pamiętaj chytry 2x traci.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszędzie - muszę zatem wyrzucić i korale idąc Twoim tropem rozumowania.A wtedy to ja dziękuję. ...

I co,mam kupić nową LR? - Znów może być kupa. Martwą - to samo.

Zaryzykuję. Na gotowanej nie dorasta. Choć jest z rybami i ma światło 6500K

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dollli. Nie żarla mi tego. Zresztą borsuk też ledwie skubany.

Miałem plagę,ogrom,sporo.

Na niewygotowanej skale dalej jest. Ale te kawałki pójdą do pieca i do suszenia w lato. Jutro zalewam zbiornik i wkładam skałę. Zobaczymy. Jedno małe źdźbło tego paskudztwa i wywalam skałę. Wydam wtedy kilka stów i kupię syntetyczną AF...

pozdrawiam

to nie lepiej od razu kupic taka skale tylko czekac znow na rozsianie briopsis i znow zestart ? jak dla mnie bezsens , jak chcesz sie tego pozbyc wywal skale i zacznij wsio od nowa , jak bedziesz mial nawet jakies kupne szczepki na podstawkach to podstawki tez wywalaj i klej samego korala . przeciez to nie jest trudne , jak juz robisz restart to zrob go raz a poradnie a nie za miesiac bedzie znow post "a jednak wrocilo robic znow restart na suchej itp czy .........." pamietaj raz a dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - skała skałą,a co z koralami? Też wywalić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korali nie musisz wywalac , jak masz np spsy ktore sa przyklejone do sklay lub podstawki to je odetnij od tego i dajesz do nowego baniaka , mozesz napisac jakie miales lub masz korale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZoA - tu nie ma problemu

Disco ,Rico,Rhodactisy - tak samo.

Monti digitata i seriatopora - da radę odciąć.

A co z Culastea i Euphyliami? Co z Pavoną?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zoa wlasnie jest problem bo nie bedziesz oddzielal kazdego z osobna w kolonii zeby sprawdzic czy nie ma zarodnikow itp lub czy juz nie rosnie , najmniejszym problemem sa twoje spsy bo mozna je uciac i przykleic , co do lpsow o jakich piszesz to zawsze zarodniki moga sie z nimi dostac niestety tak jest i podejrzewam ze popra to ludziska ktorzy maja lub mieli briopsis , ja go na oczy u mnie nie widzialem ale widzialem baniak gdzie polowa byla tym porosnieta , jesli masz drugi baniak to ja bym zostawil czesc korali w drugim baniaku ze swiatlem i malym odpieniaczem na oddzielnym obiegu i poczekal z miesiac lub dwa jak nie bedzie nic rosnac wtedy bym przelozyl korale ale to tylko moje zdanie , to jest takie dziadostwo ze latwo go zaszczepic do nowego baniaka i w tym jest najwiekszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej możliwość.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz lpsy na piasek a nie na skale w glownym baniaku to po niedlugim czasie bedziesz na nich widzial czy odrasta czy nie , ale z drugiej strony podejrzewam ze jesli do tej pory briopsis bylo tylko na skale a na lpsach nie roslo to teraz tez nie powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie.

Skała z briopsis nie trafi do zbiornika.

Pozostałe były moczone w perhydrolu i pieczone w 200st. Tego nie przeżyje żaden zarodnik.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dalej

- Kupiłem u Darka w Rybniku fajną konstrukcję z ceramiki. Marka - "la Rocher" czy coś takiego. Do zbiornika trafi trochę mojej skały,na której nigdy nie rosło briopsis.

Zbiornik zalany. 50% wody z działających zbiorników,100 l mojej.

Jutro odpalam obieg i zabieram się za przygotowanie korali - odcinanie,klejenie itd.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.