Skocz do zawartości
Kyzak

Wybielone i spuchnięte płetwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z mandarynką, którą mam już dwa tygodnie, zakupiona w stanie zaawansowanej anoreksji ;) Po wpuszczeniu wszystko było git, skubie skałę, nawet lekko przytyła. Dzisiaj niestety zauważyłem że płetwa brzuszna jest u nasady spuchnięta i biała, piersiowa nieco mniej. Wcześniej miała białą kropkę nad okiem i w okolicy płetwy grzbietowej - nie ma już po nich śladu. Niestety obecny stan mnie trochę martwi bo rybcia obecnie nie ma ochoty na pływanie tylko siedzi na piasku. Paradoksalnie wygląda to na to że się przejadła i wybiło jej bęben i nie chce jej się ruszać :), ale być może to jakaś choroba. Szukałem, nie znalazłem. Poniżej zdjęcie. Parametry wody w normie, lecz w związku z kropkami podniosłem temp do 28 stopni to z mandarynki zniknęły kropki, wczoraj skręciłem (oczywiście nie od razu) do 26 i jest nieciekawe. Obecnie znów zwiększam do 28.

CAM00146

Na marginesie dodam iż razem z mandarynką zakupiłem brzydala z tego samego zbiornika w sklepie i jest dobrze, inne ryby bez kropek, plamek razem z mandarynem.

Zastosować jakieś leki? Moczenie osobno czy w głównym? Jakoś nigdy choróbska w akwarium nie miałem...


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry w normie, czyli jakie? Może zdycha z głodu. Mandaryny potrzebują dojrzałych zbiorników z dużą ilością skały.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normie czyli w normie.

Mierzone wczoraj

kH 8,6

Ca 420

Mg 1440 - dużo ale w końcu mniej - po pół roku jazdy na chińskiej soli BT http://nano-reef.pl/topic/57180-skrobanie-glonow-wapiennych-a-poziom-magnezu/page__hl__%2Bskrobanie+%2Bmagnezu

PO4 - nie mierzone ale przeważnie jest 0,00 na milwaukee

NO3 - mierzone kiedyś tam i też same zera

zasolenie 1,023

podmiany 5 l co tydzień, od trzech tygodni Red Sea reef salt

Żadne cyjano- dino nie mam.

Zbiornik ma już ponad 2 lata, skały ok. 9 kg i jak się przyjrzeć to na szybach jest pełno robaczków milimetrowych, a w nocy całe rzesze kiełży. Widziałem nawet jak złapała mrożonego solowca. Jadła, skubała pływała po całym akwarium a dzisiaj foch i bezruch. Mandaryn samiec był wpuszczony jako jedna z pierwszych ryb, razem z rozgwiazdą piaskową i trzymają do dziś. Błaznów było kilka egzemplarzy lecz skończyły na zwiedzaniu szafki.

Przeglądałem forum i na moje ospa czy oodinum to raczej nie jest. To są raczej plamy a nie kropki.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chuda to ona nie jest?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona była jako bardzo chuda, wczoraj się przyglądałem to miała już brzuch w miarę płaski, a teraz wygląda jakby się wszystko w jej brzuchu przesunęło w okolice "wylotu" Do tego jest jaśniejsza skóra i mała ruchliwość tej ryby.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.