Skocz do zawartości
Szymon

LUBIE GRZYBY:)

Rekomendowane odpowiedzi

:yes

Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne grzybki, ale dołóż tam jeszcze jakieś małe jaskrawoczerwone actinodiscus, będzie piękniej. kiedyś na jakiejs stroniewidziałem rafkę składającą się tylko z grzybków i zooant. wrażenie było super.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden taki zbiornik w tank of the month. oprocz najrozniejszych zoo jest tam duzo ricordea, ktore uwazam za jedne z najladniejszych koralowcow, szkoda, ze w polsce jest slabo z dostepem do roznych odmian barwnych tego gatunku


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon widać, że nie jesteś jeszcze pro..jeszcze musisz się dużo nauczyć..Powiem, że jest super i że jesteś dobry, jak wprowadzisz tam pąkale..póki co, najwyżej bardzo ładne:D:D:D


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Szymon, tak z ciekawości gdzie nabyłeś niebieską odmianę grzybowieńców.

W przyszłości mam zamiar po zmianie zbiornika na większy, mieć w swoim akwa jak najwięcej grzybowieńców różnych barw.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, to "wiekowa" kolonia, chyba 5-letnia, odkupiłem ta skałke od @Pilota, trułem Mu d*pę dobry rok aż w końcu kolonia rozrosła się tak, że zostawił kilka dla siebie i dał się namówić. po prostu kocham te grzybki:)

podobne sa teraz w reefshopie, jeżeli zdjęcia oddają piękno.

wizja mojego akwarium jest taka, że na dole też bedę gromadzil różne odmiany barwne grzybów, środek i góra zaś spsy


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w srodku w tej czarnej dziurze zamierzam umiescic, narazie poszukuje


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to niezazdraszczam. Słyszałem, że bardzo ciężko je dorwać, a te na alegro to podróby bo cena śmieszna.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam mówie te pąkale to można albo sprowadzić z Oceanu Azerbejdżańskiego, albo od Ojca Dyrektora. inaczej ich się nie zdobędzie.

tylko ciżeko z dostępnością :wink

jak ostatnio byłu u O.D. to jeden kosztował 3 worki beretów moherowych, a były w rozmiarze XS :D


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec dyrektor mial miec ale w koncu nie ma


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to życzę wytrwałości, ja niestety mam mało czasu na poszukiwania i pozostają mi korale. No ale jak w przyszłości się rozmnożą, to jestem pierwszy na te cuda :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś

Ojciec dyrektor nie ma pąkali - to jest plotka rozsiewana przez lumpenliberałów i żydokomunistów!!

Kiedyś występowały w koralowym morzu bałtyckim, ale podobno rozkradł je sld.

Teraz ani Kostecki ani Botia ani Reefshop ani nowa reef ani e-rybka nie mają ich na stanie ani nawet w ofercie bo podobno za trudne i nie ma zbytu.W kuluarach sejmu chodzą słuchy, że jak Lepper zostanie wicepremierem, to sejm uchwali dotacje na hodowle pąkali na pomorzu, a rząd uruchomi program "pąkale w karnawale"..Tajemnicza nazwa wiąże się prawdopodobnie z przyszłoroczną modą na chitynowe kostiumy na bal przebierańców..I tu zdementuję informację kolegi Jałosia - 1 pąkal ma kosztować nie 3, a 4 worki moheru!!! Geje, młodzież wszechpolska i cykliści już zapowiadają protesty i będą się domagać równego dostępu do pąkali dla mniejszości.

Z tego co również się dowiedziałem, w tajnym laboratorium w Klewkach pracuje się nad nowymi formami pąkali będą to:

-biało-czerwony

-czerwono-biały

-czerwono-biały melanż

-moherowa sepia

i szlagier

moherowy pąkal z radioodbiornikiem jedynego polsko-katolickiego radia.

Podobno pracuje się również również nad "pąkalem-dekoderem" do obierania telewizji trwam, ale tej informacji nikt nie był w stanie potwierdzić.

To tyle, czego dowiedziałem się w supertajnej akcji pod kryptonimem "przekładaniec z masłem, serem i moherem"


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel_jaw: cholera czyli prawie wszędzie się myliłem, dobrzez, że przynajmniej w Oceanie Azerbejdżańskim nadal są, tylko nikt ich nie chce sprowadzać :D. No a co do podwyżki cen, to skoro drożeje paliwo to i pąkale muszą podrożeć. Nic mówie się trudno :wink

A czy ktoś wogóle wie jaki minimalny zbiornik trzeba mieć na ładną dobraną parkę pąkali??

PS: a może nasz słynny Adi Zet po cichu rozkręca pąkalową farmę gdzieś na przedmisciach stolicy i dlatego nie ma czasu z nami gadać...

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moherowa sepia:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Dzisiaj rano padł tekst nr2 miesiąca;

W którymś radiu mówili, iż Watykan zgodzi się na stosowanie prezerwatyw przez osoby chore, np na adasia.

Oczywiście zrobiono wywiad z ludźmi na ulicy i najlepiej wypadły kobiety, które wogule nie chciały rozmać na ten temat. Ale jedna przeszła samą siebie:

-Proszę nie zawracać mi głowy takimi rzeczami, głowa mnie boli:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Czy kobiety ból głowy mają zakodowane jak oddychanie???


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jałoś minimalny zbiornik na parkę pąkali to 40 "galEonów":yes


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na zbyciu pąkale 25 za gram bo mało tego mam


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla mnie piec piatek, czworka na poczatek


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te grzyby to ładne u mnie sie dzielą ale sa małe mysle ze to przez zbyt duzy obieg w zbiorniku


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz nad nimi oswietlenie ale czasami zwiekszaja powierzchnie zeby zlapac wiecej swiatla.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x39W t5 xenia idzie jak szaona acropory maja duże przyrosty i wszystko co tylko mozliwe jest coraz większe a grzyby nie i sinularia wolno rośnie ale to była szczepka od kolegi więc jej wybacze bo sieostatnio bujnęła ale grzyby dzielą sie i jest ich coraz więcej ale są małe coś jest nie tak tylko co?

mam grzyby z 2 miejsc ale u nich siedziały pod hqi a u mnie jest t5 więc nowe grzyby to nawet rozumiem ale niektóre z nich sa juz u mnie ok 2 lat i takie pirdy nienapompowane


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.