Skocz do zawartości
waldist

Dziwne zachowanie, wargatek sanitarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym zapytać was, czy ktoś może spotkał się z takim zachowaniem ryby.

wargatek sanitarnik trafił do baniaka jakiś miesiąc temu, że względu na dwa pokolce.

Wszystko wyglądało ładnie i tak jak w naturze, czyli wargatek krążący obok rybek i wyjadający z nich pasożyty.

W międzyczasie zacząłem walkę z bryopsis i podniosłem magnez do poziomu 1800ppm. I tak trzymałem przez pewien czas obserwując przy tym całe życie w akwa. Wszystko wyglądało ok a bryopsis znikalo. Do ekipy w tym czasie doszedł borsuk by pomóc w walce.

Jakiś tydzień temu zauważyłem że wargatek dziwnie pływa. Cały jest pokrzywiony. Jak się patrzy na niego z góry to wygląda jak fala. Często nie może utrzymać się prosto w wodzie jak by go sparalizowalo. Przyjmuje pokarm lecz nie daje rady już popłynąć do rybek. D wczoraj siedzi w skale i wypływa tylko na jedzenie.

Rybka już raczej przeznaczona na straty. Podejrzewam ze albo uklul ja borsuk albo gdzieś przynosiła i złamała kręgosłup, ale czy to możliwe...

co o tym sadzicie? Postaram się zrobić filmik jak jeszcze żyje i wyjdzie ze skały.

akwarium:

narożne, 250l + 50 litrów sump.

sump:refugium + biopellets 200ml + odpieniacz diy

dodatkowo balling aquaforesta i sól aquaforest.

codziennie aquaforest coral B oraz coral A i E.

obsada: korale miękki i sps(60%)

2x Amphiprion clarkii

1x Halichoeres chrysus

1x Paracanthurus hepatus 's'

1x zebrasoma flavescens

1x Acreichthys tomentosus

1x Synchiropus splendidus

1x Siganus vulpinus

1x krewetka czyszcząca

2x krab Pustelnik i parę ślimaczków turbo

1x rozwiązania piaskowa.

1x quadricolor

Edytowane przez waldist (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i już raczej filmiku nie zrobię bo rybka dzisiaj się już nie pokazała.

Teraz tylko trzeba ją szybko znaleźć by nie zasyfiła całej wody.

Pozdrawiam


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł doktorek bicolor :(, objawy podobne, tylko mój był zgięty w jedną stronę. Mój padł z głodu, bo wtedy jeszcze mało miałem dużych ryb, a on trudny jest do wyżywienia, jak się już później dowiedziałem. Mnie udało się go odłowić, jak jeszcze wypływał ze skał, a raczej prąd go wynosił i targał po całym baniaku w róznych pozycjach...[*]


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze u mnie też trochę przygłodował :(

Edytowane przez waldist (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.