Skocz do zawartości
UnderPL

Przywitanie i pytanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy wpis, także chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami tego Forum :-)

Niestety nie mam jeszcze własnego akwarium, ale akwarystyką morską interesuję się już około 1,5 roku. Myślę, że zdecydowałbym się może w końcu na wprowadzenie w życie moich zainteresowań ;-)

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać, czy jest na Forum może ktoś z Lublina lub okolic i czy są w naszych okolicach jakieś godne uwagi miejsca związane z akwarystyką morską. Dziękuję za uwagę.


--

Pozdrawiam,

Bartosz Michalski

Serwis: http://www.SoftMania.pl

Mail: admin@softmania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również witam i .., tak na początek proponuje zmienić nazwę użytkownika bo obecna nazwa pachnie agresywną reklamą Twojej strony,

a jeśli chodzi o ten "sport" zwany akwarystyką morską to pierwszy krok masz za sobą czyli CIERPLIWOŚĆ 1,5 roku zainteresowania to już coś pytanie czy zbierałeś wiedze na ten temat, jeśli nie proponuje TO FORUM, jest tu tego tyle że starczy ci na następne 1,5 roku, oczywiście w między czasie zakładaj zbiornik.

Powodzenia

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze z reklamy swojej firmy trzeba bedzie na forum zrezygnowac...

Witam rowniez i mam pytanie: jak mozna 1,5 roku interesowac sie akwa morskim i jeszcze nie zalozyc akwarium? Oczywiscie, ze to hobby dla cierpliwych ale bez przesady...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak krptoreklama strony "biznesowej" nie jest do przyjecia . (chyba że za pozwoleniem Przemka).


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza, je?li kto? poczu? si? ura?ony nazw? mojego u?ytkownika, ale do g?owy mi nie przysz?o, ?e mo?e by? to potraktowane jako agresywna reklama. Daj? takiego nicka, jak m?j g??wny nick jest zaj?ty, a niestety tak by?o w tym przypadku. W tym miejscu chcia?em r?wnie? podzi?kowa? Adminowi za zmian? nicka na bardziej 'przyzwoity' ;-)

Roman Ro?ek: dzi?ki za konkretn? odpowied?. Je?li chodzi o moj? wiedz?, to w?a?nie na tym Forum zg??bia?em swoj? wiedz? + 2 ksi??ki i kilka innych stronek. Niestety moja wiedza jest do?? teoretyczna, dlatego chcia?bym w ko?cu do?wiadczy? nieco praktyki.

khmer: tutaj wynik?o chyba jakie? nieporozumienie. Po pierwsze, nie reklamowa?em ?adnej strony biznesowej, tylko u?ytkow?, kt?r? od ponad 10 lat przede wszystkim dla ludzi. Moja stronka ma ponad 100 tysi?cy wy?wetle? dziennie i nie musia?em si? nigdzie reklamowa?, czy nie daj Bo?e spamowa?, o co zosta?em podejrzany, tak?e mam nadziej?, ?e wyja?ni?em sytuacj?.

Ponawiam sowoje pytanko co do Lublina i okolic, czy mo?e jest kto? na Forum :-)

PS. Jestem cierpliwy i to bardzo, a do wszystkiego staram si? podchodzi? mo?liwie najsolidniej.


--

Pozdrawiam,

Bartosz Michalski

Serwis: http://www.SoftMania.pl

Mail: admin@softmania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to sie nie przejmuj naszymi wypowiedziami. To nie sa ataki na Ciebie. Wydaje mi sie, ze rowniez przyjemniej byloby do Ciebie zwracac sie po jakims chrzescjanskim imieniu. Ale to Twoja sprawa. Tak czy owak, witamy i do dziela!

Stanislaw Kuczorski


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

z Lublina jest olekszwarc jest młody ale coś tam już wie:) i na pewno chętnie pomoże a jak nie, to wskaże kontakt, namiar itp. teraz zmiania baniak na większy wiec jesteście w pewnym sęsie w podobnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox z z lublina na tym forum sa trzy osoby jesteś czwartą Witaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. No to jest nas czterech :-)

Chyba na początek zdecyduję się na to nowe WaveCube30. Pomoże mi to skonfrontować wiedzę teoretyczną z praktyką. Nie chcę się raczej od razu rzucać na głęboką wodę, czyli np. 250-300l (bo o takim czymś myślałem). Jeszcze dokładnie wypytam Przemka, jak to dokładniej wygląda. Ogólne info już mam, wygląda na całkiem ciekawą propozycję jak na początek przygody z akwarystyką morską.


--

Pozdrawiam,

Bartosz Michalski

Serwis: http://www.SoftMania.pl

Mail: admin@softmania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucaj sie na gleboka wode!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u Przemka na żywo ten mały 16 litrowy Wave Cube i prezentuje się bardzo elegancko. Jest ustawiony wysoko na wysokości oczu i tak powinien być zamontowany. Fantastycznie doświetlony, piękna kombinacja światła. I żeby nie było, że to jakaś reklama. Ja bym tego nie kupił, bo tam naprawdę dużo się nie zmieści, raczej małe koralowce, takie szczepki (ta 30-tka rozumiem, że będzie dwa razy większa?), a ja lubie duże zbiorniki, ale wygląda to po prostu świetnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani: napewno się rzucę :-) Ale myślę, że tak na początek w ramach poznawania nowego świata postawię sobie taki mniejszy zbiorniczek. Później również może się przydać.

rah: dzięki za podzielenie się wrażeniami, jeszcze bardziej mnie to przekonało. Czytałem już podobne recenzje. Ciekawy jestem, jak będzie się prezentowała ta 30-tka. Narazie jest w trakcie tworzenia, z tego, co udało mi się dowiedzieć.


--

Pozdrawiam,

Bartosz Michalski

Serwis: http://www.SoftMania.pl

Mail: admin@softmania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO taki mały zbiornik nie za wiele Cie nauczy, zacznij powiedzmy od 150-tki 50x60x50 + odpieniacz biostarflotor + oświetlenie T5 24W np 6szt. wtedy masz jakiś udział tworzeniu i lepiej widać wszelkie procesy zachodzace w baniaku. Jest troche miejsca na ryby i korali tez kilka wejdzie:). Masz mozliwość kontroli nad suplementacją wapna /Kh - możesz spróbować metody Balinga, albo mieszacz wapienny lub mały reaktor.. - wsztsko jak w konkretnym baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze chociaz zalozysz takie akwarium, ktore w (niedalekiej) przyszlosci bedzie wystarczajaco duze jako sump pod nastepnym zbiornikiem?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.