Skocz do zawartości
tadzik443

komputer w chinskiej lampie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy idzie przerobic chinskie ledy te kilku kolorowe zeby mial koputer aktualnie sa potencjometry tyle moge powiedziec bo sie na tym nie znam i ile by wyszla taka przrobka jesli by dalo rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak Ty :) Podobno trzeba wiedziec jaki to rodzaj sterowania jest w lampie. Pwm czy cos takiego... Niestety jestem zielony w tym temacie jednak pomajsterkowac bardzo lubie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem, że sterowanie w tej lampie jest napięciem 0-10V.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem, że sterowanie w tej lampie jest napięciem 0-10V.

A cos wiecej napiszesz bo jak widzisz to jestesmy zieloni jak trawnik w srodku lata... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos wiecej napiszesz bo jak widzisz to jestesmy zieloni jak trawnik w srodku lata... :)

0-10V oznacza że jest regulowany napięciem z zakresu 0-10V.

PWM oznacza że jest regulowany szerokością impulsów... tu odsyłam do wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Modulacja_szeroko%C5%9Bci_impuls%C3%B3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - już rozumiem. To jakieś jest rozwiązanie na to żeby zamienić te pokrętła na jakiś komputerek ze sterowaniem wschodów i zachodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można zakupić coś takiego jak potencjometr cyfrowy ze sterownikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

As... No fajnie ale o co chodzi :) moze jakos latwiej i jasniej? Ja moge sie popisac wiedza dot. drewna i samochodow marki mercedes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega aswywiadu przedstawił schemat konwertera sygnału PWM na sterowanie napięciem. Reasumując -jeżeli kupisz/zrobisz sterownik z sygnałem PWM to dzięki temu układowi możesz go podpiąć do omawianej w tym temacie lampy :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze raz odnosnie tej lampy prosze o porade bo cos mi nie pasuje tutaj a wiec dzisiaj dostalem ta lampe ale wyglada identycznie jak na zdjeciach tylko dziwnie swieci niebieskie daje na 100% a kolorowe na min i powiedzialbym nawet ze ledwo widac niebieski przy 100% a super mocno przy 10% kolor tez tak macie ? i 2 sprawa tam na zdjeciach wygladaja inaczej te ledy mianowicie np ich rozstawienie a 2 sprawa inne swiatlo tam nie widze zeby bylo zolte popaczcie sami i powiedzcie czy macie takie same

post-22434-0-60620600-1396037608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno lampa do morskiego akwarium ? :D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie tez sa tak tylko nie zalaczylem aktualnie tzn na bialych jak zalaczam tez sa dlatego pytam bo cos mi tu nie pasuje inaczej wyglada na zdjeciu http://allegro.pl/sciemnialna-led-120w-6-kolorowa-bez-soczewek-i4087904278.html a inaczej u mnie dlatego nie wiem o co chodzi czy kiepskiej jakosci tamte zdjecia czy calkowicie inne lampy to sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dales za ta lampe bo w tej cenie co na alledrogo to black pythona uzywke bys kupil a nie chinola...

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - szukanie oszczędności - mam nadzieję ,że nie kupiłeś nowej, tylko wyrwałeś taniej używkę.Chińczyk, dorabiać sterowanie, teraz się okazuje , że nie świeci jak trzeba, płynne sterowanie nie działa jak powinno - jeśli kupiłeś nówkę - to ja bym to jak najszybciej próbował zwrócić, jeśli używkę - to wystawiał,a pomyślał o lampie z prawdziwego zdarzenia.

W bajki ,że ktoś kupił taką lampę i ma super rosnące korale - to ja nie uwierzę, w przerabianie pod komputer - nieopłacalne.Teraz Twój opis - 100% i blue nie świeci, zmieniasz zakres w kolorowych i niebieski nagle mocniej daje :D - inne zdjęcia na aukcji, dostałeś coś innego - normalka - tak to jest z tego typu produktami - dziś jest taki, jutro inny, żeby dobrze trafić ,trzeba mieć farta.

Chciałbym Cię pocieszyć,ale niestety po Twoim opisie działania tej lampki pozostaje tylko namawiać Cię na pozbycie się tego.


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zadałeś pytania sprzedawcy? Lampa ma defekt i ci ją zapewne wymieni. Pod tą lampą naprawdę rosną koralowce, spsy również. Ma je kilku moich znaomych. Masz gwarancje. To nie sprzedawca widmo.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem lampe od tego sprzedajacego, i tez jest inne rozmieszczenie ledow jakna aukcji, ale jutro Ci powiem, czy takie samo. Ja dzownilem do sprzedajacego i niby tak ma byc w tych kolorach. Natpmiast jesli chodzi o sterowanie to u mnie nie ma problemu, chodzi na jakies 1/3 mocy, pelne sterowanie jednym i drugim kanalem. Jak chciales miec komputer i inne bajery trzeba bylo doplacic +/- 500zl za BP120w... bo w tej cenie jestem przekonany ze w dobrym stanie znalesc lampe PS to cud. Ja mam ta lampe niecaly miesiac i jestem bardzo zadowolony, choc mam same miekasy i lps. EDIT: Z tego co widze, to masz soczewki tam, ja mam bez także rozlozenie ledow jest troche inne.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co rozmawialem ze sprzedawca naprawde spoko i rowny koles powiedzial ze to najnowszy model i tak ma byc a soczewki skupiajace moge sobie sciagnac polecam tego allegrowicza nie robi problemow tak jak pewien koles z odwroconym termoregulatorem ale zobaczcie swoje jak wygladaja czy takie same ustawienia maja swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja maja inne, jestem zadowolony, ale w aukcjach powinno być zdjecie przedmiotu który jest sprzedawany, a nie zdjecie poglądowe. Tak czy inaczej ja również mam taka sama opinie o sprzedającym, a ze swojej lampy również jestem zadowolony, moglaby być tylko trochę cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wprawdzie dużo taniej ale już nie hałasuje i nie będzie rdzewieć http://nano-reef.pl/topic/63347-konwersja-chinskich-ledow/


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.