Skocz do zawartości
Stani

Paczki przyjme

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu mielismy przeprowadzke do domu gdzie mieszkala b.oszczedna (nie stara) pani. Stany licznikow zostaly spisane.

Zaraz po przeprowadzce zadzwonilem do elektrowni zeby pobierali mi miesiecznie dwa razy wieksze oplaty za prad niz od tej pani dotychczas (tu sie placi miesiecznie jakas sume - srednia z poprzednbiego roku - a raz na rok przychodzi wyrownanie).

Tydzien temu przyslano mi do wypelnienia druczek na spisanie licznika. Wypelnilem i wyslalem.

Wczoraj przyszlo jeszcze jedno pismo z prosba zebym jeszcze raz spisal licznik poniewaz jezeli poprzednio spisalem bezblednie to : "wystepuja duze rozbieznosci miedzy przewidywana a rzeczywista iloscia zuzytej energii elektrycznej".

Teraz mi dadza...

Zegnaj akwarium...

Przyslijcie zywnosc!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zg?o? si? do PCK, MOPS'u czy innej organizacji:)

Ja raz na tydzien robi? akcj? Pajacyk w lod?wce rodzic?w:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co?? nie możesz nagle zwiekszyc zuzycia bo dostaniesz kare?? Jak sie rozliczasz ten sposob, to elektrowni wina...po prostu moga Ci teraz wyzsza srednia wyliczyc, chyba taq to wyglada, nie??


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - mieszkasz w Niemczech to pewnie rynek energetyczny macie już uwolniony i masz prawo zmienić dostawcę? Rozlicz faktyczne zużycie, nie rób prognoz i zmień dostawcę energii.

A swoją drogą, ile (brutto) łącznie (1kWh + opłata przesyłowa) wychodzi Cię 1 kWh? Bo u nas (Gdańsk) ok. 38gr.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge zuzyc tyle pradu ile zechce. Z tego bedzie sie elektrownia cieszyc a nie dawac kary. Przeciez oni pradem handluja. Srednia na nastepny rok mi zmienia- to jasne. Zreszta na ten rok sam sobie zmienilem. Boje sie, ze musze zaplacic wyrownanie np: 1000 euro i wcale mnie to nie cieszy.

@Amphiprion:

akcja Pajacyk odpada - rodzice mieszkaja w Gdansku (transport mnie zezre). I tak jesienia robie im akcje czyszczenia piownicy z ogorkow kiszonych. Reszte do tych ogorkow juz niestety sam musze kupic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wzgledu na ceny pradu nie zalozylem lamp HQI 2x 250W.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Caritas Polska do karmia ryby i korale bo pąkale napewno. zgloś sie do Szymona powie tobie jak papiery wypełnić


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje!!

W sumie to przyczyniamy sie do rozprzestrzeniania sie zagrozonych gatunkow oraz wiedzy o nich.

Mysle, ze akwarium jest tu tylko troche winne. W domu mam dwa przeplywowe podgrzewacze wody. Jezeli ta pani co tu mieszkala zamykala wode do namydlenia rak i myla zabki w zimnej to nic dziwnego, ze elektrownia mysli ze popelnilem blad w czasie spisywania licznika.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproś ich na wizyte i obwiń wszystkim popsuty licznik. żadko kto wie ze aqwa ciągnie tyle prądu wymontuj moze kilka urzadzen i niech sobie sprawdzaja. powiedz ze to niemozliwe i juz. licznik ci wymienia i jeszcze przeprosza hihi.a stary licznik wyżucą bo popsuty- taki naród


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w energetyce i mam zniżke na prąd a i tak musze sporo dopłacić ale trudno Akwa. + 2 telewizory 3 kompy. DVD,satka i nikomu nawet się nie chce nic wyłączyć ...


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu - Twoja rada jest lepsza od paczki zywnosciowej. Niestety, juz chyba troche przesiaklem pruskim duchem. Takie postepowanie nie przystoi slonowodnemuakwaryscie (oni to pisza jako jeden wyraz). Odpieniacza nie sprzedam ale sie remont lazienki odsuwa w czasie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w ogrodzie ubikacje w ktorej przetrawione resztki robilyby "plum", gdyby ktos nie zabetonowal "podlogi".

A w lazience to mam b.ladne kafelki. Lata wczesny Gierek: kawa z mlekiem! Wanna, prysznic, umywalka i kibel pieknie zgnilozielone. W sumie razem z kafelkami tworza piekny nowobogackoniemiecki komplet. Zeby chociaz Enzmann. A to jakis kolor montipory ktorej brakuje swiatla.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego Gierka to wszędzie pełno. jak sie w styczniu uporałem z renontem łazienki ale to był Gierek wpełna gębą. chyba jakis układ był w mojej klatce bo co widze jak ktoś remont robi takie same piękne płytki wynosi z łazienki


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie uklad:), kiedys w sklepach byl tylko jeden rodzaj kafelek do kupienia:) i np. 1 kolor farby:)

ludzie malowali na taki sam kolor np cala wioske, pamietam to z dziecinstwa, u babci na wsi w GS-ie tylko np niebieska byla wiec wszystkie domy niebieskie:).

Teraz sie ludzia poprzewracalo w glowach od tych Castoram , OBI i innych:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Polska exportowala wtedy wyposazenie lazienek do NRF-u?

A, zmienie oswietlenie na 20000K to nawet g.... bedzie niebieskie. A kafelki zostana do nastepnego wyrownania oplat za prad.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym widzieć jak sie golisz przy 20000K :D:)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do golenia bedzie odpalal T5 :D

@Stani, łacze sie z Toba w bolu czif, tez w okolicach rachunku do skrzynki podchodze na miekkich nogach i z lzami w oczach otwieram koperte :D

tyle ze ja sie juz pogodzilem z faktem ze mam zuzycie pradu jak male gospodarstwo rolne :D. w tamtym roku (bez HQI) rozliczenie roczne zamknelo sie suma 4900 kilowatow, teraz leci hqi wiec za rok oczekuje razem z rachunkiem listu dziekczynnego i dyplomu uznania z mojej kochanej Stadtwerke. zwal najlepiej na piekarnik, zmywarke, dlugie siedzienie pod prysznicem drugiej polowki itp :D

@Tomik

nie tylko takie szpargaly jak kafelki. u mnie w zlotych latach socjalizmu cale osiedle 10 pietrowych blokow nagle mialo identyczne meble, tapczany itp


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom - jak 4900 ? Jak sie nie myle to u mnie wychodzi 20000 KW (z grzaniem wody). Czy jest to mozliwe, ze kilowat kosztuje cos kolo 12,5 centa?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wam sie jednostki pokićkały nie KW (moc) a KWh (energia) bo to jest


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ostatnie rozliczenie wyszlo mi 4900 kilowatogodzin. a od 5 tysiecy zaczyna sie taryfa dla gospodarstw rolntch. tez mam w kuchni i lazience przeplywowy ogrzewacz. 20 tysiecy ??? chyle czola mistrzu. ale moze sprawdz lepiej czy nie masz gdzies zwarcia czy co bo 20 tysiecy kWh na rok to juz masakra, u mnie wychposzi niecale 16 centow z podatkiem na kilowatogodzine


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.