Skocz do zawartości
Dolphineq

Problem dotyczący cyrkulacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Jako, że jestem w trakcie zakładania zbiornika i nad kupnem niektórych urządzeń mogę się jeszcze troszkę zastanowić proszę was o pomoc w doborze cyrkulacji. Akwarium ma 240L i na dzień dzisiejszy na cyrkulację mam jedynie pompe AM OR 3500, która jest schludnie schowana w panelu. Chciałbym aby cyrkulacja w akwarium była w granicach 9000 - 10000L/h, czyli pozostaje mi jeszcze zaopatrzyć się o pompki łacznej sumy 6500L/h. Początkowym pomysłem było kupno dwóch pomp Marea stream o wydajności 3200 lub 2400. Niestety po dwóch tygodniach nieustannego czekania na dostawę tych pomp powoli tracę nadzieję, że je kiedykolwiek zobaczę. I Tutaj kieruję się do was z następującym zapytaniem. Czy możecie mi przedstawić inną alternatywę cyrkulacji do mojego zbiornika ? Dobrą a zarazem nie tak bardzo kosztowną.

Z góry dziękuję za pomoc :D

Serdecznie pozdrawiam.


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No cóż cierpliwosć objawia się na każdym kroku, jeśli ma być tanio i wydajnie to poczekałbym na Marea 3200 x 2 szt , jeśli są pieniązki jeszcze to proponuje Tunze, mam podobny litraż a u mnie wygląda to tak

1. pompa główna OR 3500 po stratach - 2500 lit/h

2. Tunze podajże 6060 z tyłu za skałami- 6000 lit/h

3. Tunze od 2000 do 4000 lit/h

4. Marea 4000 - 4000 lit/h

Czyli około 15 500 lit/h , zbiornik 240 litrowy przepuści 64 razy.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman Rożek : Pieniążki może i są, ale odłożone na LR, tak więc na cyrkulacje pozostaje mi jakieś 450 zł. Myślę, że jednak zrobię tak jak napisałeś. Poczekam na te Marea 3200.

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam. :D


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman - masz te wszystkie pompy wlaczone jednoczesnie? Masz piasek na dnie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

No cóż cierpliwosć objawia się na każdym kroku, jeśli ma być tanio i wydajnie to poczekałbym na Marea 3200 x 2 szt , jeśli są pieniązki jeszcze to proponuje Tunze, mam podobny litraż a u mnie wygląda to tak

1. pompa główna OR 3500 po stratach - 2500 lit/h

2. Tunze podajże 6060 z tyłu za skałami- 6000 lit/h

3. Tunze od 2000 do 4000 lit/h

4. Marea 4000 - 4000 lit/h

Czyli około 15 500 lit/h , zbiornik 240 litrowy przepuści 64 razy.

Pozdrawiam Roman

o kurde niezły wir, a myślałem że ja już przesadzam (2500 obieg + 6000 i 1000 cyrkulacja na 240 Litrów)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Stani, piasku nie mam, pompy sa tak ustawione aby wymywały spod skały ewentualny detrys, ruch w akwarium widać przynajmiej mnie to odpowiada widok kołyszących się korali

@alex, przyznaj że w nowym projekcie, który ma przyjemność śledzić, będziesz myślał o zastosowaniu mocniejszej cyrkulacji.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @alex@ w nowym projekcie widze w kominie rury 32 i 25 nie ma rewizji czy powrotu? 25 na powrót to trochę duzo, szkoda męczyć pompe jak i tak przyłącze to chyba 16mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman - a czy tunze swoja wielkoscia nie szpeci akawarium za bardzo ? bo to jednak sporych gabarytow pompeczka


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

Hej @alex@ w nowym projekcie widze w kominie rury 32 i 25 nie ma rewizji czy powrotu? 25 na powrót to trochę duzo, szkoda męczyć pompe jak i tak przyłącze to chyba 16mm

rewizji nie budjet, a 16mm to mi trochę mało się wydawało...:D


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szto eto za banka bies rewizji? Toz to parodia banki. Sie szyby nie rozszerza jak sie cos zapcha...

Oczadzial czy co?

Pazdrawlaju salczika.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@joopa przypomnij sobie jak zobaczysz piewrszy raz nowy zbiornik, Twoja uwaga skupia się na koralach dopiero póxniej na to co ich otacza, tak własnie ja podchodzę do swojego najpiewr rzut oka na "moje piekne" korale a potem na resztę. Niestety coś za coś przy nowym projekcie akwa pomyślę bardziej o estetyce , te jest adoptowane po słodkowodnym i siłą rzeczy trzeba było się do niego dostosować.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.