Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Odpadające przyssawki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Czy ktoś ma problem z odpadającymi przyssawkami przy różnych urządzeniach ? Jak je rozwiązujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnesami, mam nadzieje że nie mówisz o pompach?


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

O cyrkulacji piszę. 2 razy niestety już mi odpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bedzie odpadac. Za to przy zakupie sa tansze :wallbash:

Warto to zmienic, bo gdy taka pompa spadnie na piach to zrobi niezla burze. Poza tym, gdy strumien skieruje sie na korala, to koral tez bedzie do wymiany.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymoczeniu znowu sie "przykleja" (na troche), ale ryzyko ze utrzymaja pompe jest wieksze niz duze. Kiedys tak stracilem korala wartego wiecej niz pompa z magnesami.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A ja się zastanawiam nad przyklejeniem ich do szyby klejem silikonowym. Przynajmniej tej części z przyssawką bo pompa składa się z 2 części właśnie przyssawka zakończona bolcem i dopiero do tego bolca jest mocowana pompa. Jak odpada to odpada przyssawka - nigdy się nie zdarzyło by odpadło od bolca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisałem o tym ostatnio. Oszczędzanie paru płn zazwyczaj właśnie tak nie kończy. Nie ma wiecznych przyssawek. Prędzej czy później każda puści. A niech skieruje strumień na powierzchnię to będzie niezła powódź na podłodze.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie cyrkulacja tylko na magnesie ,,jebao ma magnes + przyssawkę trzyma i tłumi drgania :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zgodnie z prawem Murphiego jak coś się ma popsuć to się popsuje niezależnie jak świetnie jest zrobione i zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Tu chodzi o minimalizacje zagrożenia. Moje przyssawki są tak ustawione dzięki naprężeniom kabla że mogą się obrócić tylko w dół i tam dmuchać nie wiem w jakiej sytuacji odwracają się do góry choć pewno jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurzaja wiecznie odklejajace sie grzalki w sumpie. Jakies patenty?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krem Nivea na ssawie i po sprawie

I problem z odpieniaczem przez kolejny miesiąc. ..


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyssawki czarne można regenerować, poprzez wygotowanie przez około 5 minut we wrzątku, taka kuracja pomaga na średnio 6-7 miesięcy, natomiast przezroczyste silikonowe trzeba po prostu wymieniać

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam osoby, które śmiało stosowały przez długi czas stare przyssawki JVP (trójdzielne koloru czarnego) - podstawa utrzymanie szyby w czystości, przyssawki też i nie przesuwanie falownika non stop. Powodzenie tyczy się lżejszych typów JVP, a więc taka 202 to odpada na dzień dobry.

Nowe przyssawki - nowa kosztuje zaledwie 9zł i mocno przylega do płaszczyzny.

Mocowanie magnetyczne w JVP to wydatek + <40zł. Można kupić raz, a porządniej (i trochę głośniej), lub w cenie 40zł mieć 4,5 przyssawki :)

Możliwości są, a rada z termicznym "odświeżaniem" gumowych przyssawek jest dobra.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak bylem maly tata regenerowal cos z gumy to gotowal to przez chwile w wodzie z sola. Nie wiem co ta sol dawala ale pamietam ze sypal.

Zbaczajac z tematu, czy ktos uzywal pomp na nowego typu przyssawce - taka pojedyncza duza? Jak to sie spisuje?

Pozdrawiam

Jarek mobilnie


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz sie wyleczylem ze stosowania przyssawek w cyrkulacji jak pewnego dnia puściła i zrobiło mi wir w baniaku. Myslę że na magnes niema co żałować i jest wart każdych pieniędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.