Skocz do zawartości
patunho

RO + DI mała wydajność nowego filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Robert tak to juz jest na wyspach ;)

Ja za pierwszym razem wbilem sie w rure przy zlewie w lazience za sypialnia (mialem tam wstawiac wszystkie graty), ale okazalo sie ze nie ma tam cisnienia :D wogole. Jest tylko splyw ze zbiornika pod dachem. Wzialem hydraulika I okazalo sie ze jedyne cisnieniowe ida przez kuchnie I pod dach do zbiornika. Filtr musialem przeniesc do pomieszczenia z bojlerem ktore znajduje sie pod tym wlasnie zbiornikiem. Chlopaki wlasnie z tamtad pociagneli z cisnieniowej rure z kranikiem do mojego RO...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, właśnie tak samo jest u mnie. Zbiornik pod dachem i grawitacyjnie idzie woda. Dla mnie bezsens a i czasem zastanawiam się co się zbiera w tym zbiorniku na strychu. Wole nie myśleć ile tam jest syfu itp. Niestety ja mogłem się podłączyć tylko w łazience bo wodę zbieram wstawiając bańkę do wanny. Za duża mam skleroze I to ratuje mnie przed kolejnymi powodziami :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie teraz podłączałem filtr RO4 + DI, akwarium 1200L więc ma się co lać, do filtra wybrałem membranę 100GPD no i byłem bardzo negatywnie zaskoczony, mija 5 dzień lania a wody jeszcze nawet do akwarium nie naleciało a gdzie tu jeszcze sump. Dzisiaj doszła do mnie pompa do RO, nie wierzyłem w to urządzenie ale po testach naprawdę jestem pod wrażeniem.

Jestem mało cierpliwy więc wodę lałem do naczynia przez 3min, przed instalacją naleciało ok 310-320ml, podłączyłem pompę pomiędzy filtrem RO a DI i wydajność wzrosła do ok 450ml. Niestety w zestawie nie było instrukcji, poczytałem trochę w internecie i przezłożyłem pompę po prefiltrach a przed membranę no i po pomiarach zaskoczenie było nie małe ponad 550ml przez 3min więc wydajność po zainstalowaniu wzrosła o jakieś 75%, to chyba dość dużo i nie jest to najgorszy wynik.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana 100 gpd (gallons per day) u mnie napełnia beczkę 120 litrową w 7 godzin czyli co daje 400 litrów na dzień, czyli ok. 100 gallonów czyli u mnie zgadza się. Jak ktoś nie wyciska z membrany wartości nominalnej to albo za słabe ciśnienie, coś skopał przy montażu zestawu albo nie ma prefiltra 1 mikron przed membraną i puścił wodę po węglu na membranę, a drobinki węgla pozamykały pory i membrana do wyrzucenia. Membrana w normalnej eksploatacji wytrzymuje ok. kilku lat, jak spada stosunek czystej wody do ścieku ok. 1:20 to membrana do wyrzucenia, normalnie to 1:7 - 1:10. Można też załatwić membranę przez odwrotne podłączenie ogranicznika przepływu tam gdzie ma być czysta - ja tak swoją załatwiłem jak pomyliłem wężyki a że mam zbiornik ciśnieniowy na ściek poszło ciśnienie nie tam gdzie trzeba i membrana do wyrzucenia. TDS po membranie pokazuje mi 1.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność dość mocno zależy i od ciśnienia, jak i temperatury - kiedyś znalazłem takowe zestawienie - może się komuś przyda.

post-14052-0-59379500-1396939163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lałem wodę.

60l - od 17:30 do 1 w nocy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.