Skocz do zawartości
Gawer

Średnica, musi byc wieksza

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moge zwiekszyc otwór w szybie bez odwiedzania szklaza, bo powiem wam ze chetnie bym go odwiedzil ale zaden nie ma srednicy wiertła 42mm. Akwa odebrałem od szklaza i sie dowiedzialem ze sa za małe otwory na srubunki które mi przyszły i jak je tam spasowac.

Jeden otwór ma 32mm a potrzebyje do przelotu 42mm :D

drugi 26mm a potrzebuje 32mm.

Prubowałem papierem ściernym ale sie chyba zajade zwłaszcza ze jeszcze kazałem podkleic dodatkowe dno i mam srednice 12mm szkła.

Pomocy

:D(


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak samemu to brzeszczotem folframowym godzinka roboty.czyli tylko jeden otwor musisz powiekszyc i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiekszyć oba, taki brzeszczot wszedzie dostane? I jak to zrobic nacinac po kawalku czy inaczej?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=3209&d=0

Tutaj trochę wiadomości już było


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musiał poprubowac z tymi wolframami bo inne go wyjscia nie mam.

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moj zestaw do obróbki szkła - heheh

997-dsc02554.jpg997-dsc02560.jpg997-dsc02563.jpg

Na fotkach widac te właśnie wolframowe brzeszczoty. Mozna je zakładać na uchwyt i jedziesz z koksem.

Wiertło do szkła i kamienie na wiertarke krórymi po wywierceniu otworu w szybie rozwiercam otwór do żądanej średnicy. Te ostatnie Tobie polecam !!! Tylko pamietaj - rób to polewając miejsce wiercenia wodą. I jesli to mozliwe postaw sobie akwa np. na jakiejś gąbce aby drgania jakie powstają podczas wiercenia były tłumione. Bo jeśli postawisz akwa na czyms twardym szyba może pęknąć !!! Sprawdziłem to na wielu "odwiertach" na szybach, słoikach, butelkach itp.

Jakby co to wal na GG. - powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszli chodzi o brzeszczot to odpada bo otwory musze powiekszyc a jak go tam wsadze. Jedynie to kamienie bylo by niezle wyjscie. Potrzebne sa jakies specjalne, i gdzie je moge dostac .


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzeszczotu można używać bez uchwytu ale jeśji znajdziesz kamień o odpowiednio dużej średnicy to chyba będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

Jeden otwór ma 32mm a potrzebyje do przelotu 42mm

(...)

kazałem podkleic dodatkowe dno i mam srednice 12mm szkła.

podkleiles dno i w wyniku tego dostales srednice?

Zdolniacha z Ciebie. Malo kto tak potrafi

:D

rs :

jeśji znajdziesz kamień o odpowiednio dużej średnicy to chyba będzie lepszy.

kamieniem szlifierskim powiekszyc srednice o 10 mm przy 12 mm grubosci szkla???

Zycze powodzenia. A jeszcze wiecej wytrwalosci.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha. Rzeczywiście, nie doczytałem, że dno ma "średnicę"(:D) 12 mm. No, 12mm to dużo jak na ręczne piłowanie czymkolwiek ale akwarium morskie podobno uczy cierpliwości, jest więc okazja żeby ją potrenować chociaż pewnie lepiej by było ten czas przeznaczyć na szukanie szklarza, który rozwierci otwory. Poza tym jest to okazja do zastanowienia się nad innymi możliwymi rozwiązaniami tego problemu. @Piotr Jan Rogalski, masz jakiś pomysł? Może zrezygnować ze śrubunków i dokleić do rury jakieś kołnierze czy inne "cosie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o grubość szkła ale szklaza nie ma nigdzie w okolicy takiego co ma tak duze wiertła


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tymi pilniczkmi sie pomęczysz ...po udanej operacji zmień nick z GAWER na GRAWER .....bez obrazy oczywiście

:D


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:p:P

360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj szklarza, szukaj hurtowni szkla ktora obrabia przy okazji szklo, oni wykonuja o wiele wiecej zlecen od szklarza pospolitusa i im oplaca sie kupic sprzet:), w mojej okolicy w promieniu 30 km znalazlem 3 takie hurtownie


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jerzol_kominiarz :

...po udanej operacji zmień nick z GAWER na GRAWER .....

Dobre, dobre :p

SUPER :p:P

To Ci sie udalo :p:P:p

A tomik dobrze radzi.

"byle" szklarz "za rogiem" moze nie miec takich wertel.

Poszukaj czegos wiekszego.

@Gawer, a tak na marginesie,

jezeli przerazaja Cie koszty i trudnosci pojechania do innego miasta aby zrobic odpowiedni otwor w akwa, to czy jestes pewny ze podolasz kosztom calego akwa morskiego?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

@Piotr Jan Rogalski, masz jakiś pomysł? Może zrezygnować ze śrubunków i dokleić do rury jakieś kołnierze czy inne "cosie".

Mozna robic rozne kombinacje.

Pewnie daloby sie nawet przepuscic prosta pionowa rure przez ten otwor, a wokolo rury wrzucic tyle kleju (do pcv i szkla, bo silikon do pcv sie nie trzyma) zeby wszystko uszczelnila gruba warstwa kleju.

I wszystko bedzie dobrze .... az do czasu gdy zacznie przeciekac.

A wtedy nic sie juz nie da zrobic, bez calkowitego spuszczenia wody z akwa.

Osobiscie wychodze z zalozenia, ze nic nie jest tak kosztowne, jak oszczedzanie.

Lepiej zrobic raz, a porzadnie i miec spokoj raz na zawsze.

A samo akwarium, nawet z 10`cioma srubunkami to jest nic, w porownaniu do calkowitego kosztu akwa morskiego.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

Najblizsze miasto gdzie moze by byl szklaz jest oddalone o 60km Np Wałbrzych

@tomik

Z tej strony jeszcze nie podszedłem do sprawy i moze sie to udać

Bo hurtowni to jest tu troche hihi


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

Najblizsze miasto gdzie moze by byl szklaz jest oddalone o 60km Np Wałbrzych

No tak ...60 km .. kawal drogi.

Dla Twojej wiadomosci, ja swoje pierwsze akwa morskie kupilem na Allegro.

Najpierw 15 min. namyslu, czy mi sie oplaca. (oplacalo sie, z nawiazka)

Potem Kup Teraz, w samochod i pojechalem odebrac.

Mieszkam w Warszawie.

Akwa bylo w Zakopanym.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomik

Niezły sposób jak cos takiego dostane to dam znac

wielkie dzieki

@piotr jan

Fajnie ze tak szybko to załatwiłes mnie jednak nie stac na takie akwa z allegro dlatego musze kombinowac

Pozdrawiam


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

jednak nie stac na takie akwa, dlatego musze kombinowac

Tym bardziej trzeba przewidywac i myslec - to nic nie kosztuje.

Jak nie masz kasy, to nie popelniaj kosztownych pomylek.

Najlepiej znajdz akwa najbardziej podobne do Twojego, albo takie ktore Ci sie najbardziej podoba, i po prostu skopiuj. Wyjdzie najtaniej i najlatwiej.

Bedziez mial rozwiazania sprawdzone w praktyce.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawer jak Ci nie stac na szklo to zycze powodzenia z morskim akwarium to pikus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mm to ok mowie godzina roboty bo sam u siebie wiercilem akie otwory dokladnie w 12mm szkle Napisales ze masz jeden otwor 32mm a drugi 26mm i chcesz wircic dwa po co??? skoro piszesz ze jeden chcesz rozwiercic do 42mm a drugi do 32mm to rozwierc tylko 26mm do 42 mm i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borys1

Wsumie to masz racje tylko, otwory mam tak roztawione ,ze tak musie zostac.

Jeden jest na powrót i jest przy brzegu komina a drugi na przelew przy przegu sciany tylniej, oczywisie moge zrobic na odwrot ale wtedy musial bym kombinowac.

@piotr jan , kwiatek

Narazie to niejest tak zle tylko te otwory zrombałem ale tak to jest jak sie wlasnie za malo przewiduje.

Napewno w dalszych krokach bede bardziej rozważny.

A tak po za tym to udąło mi sie zalatwic ściernice wolframowa przeznaczona do szkła i teraz tylko wiertarka i ogień, jak mi sie uda powiekszyc ten otwór to dam znac.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gawer- szczerze mówiąc marnie to widzę w twoim wykonaniu. Do szkła trzeba cierpliwości, a ty jesteś w gorącej wodzie kąpany :p. Weź odpady 12 mm szkła i potrenuj zanim weźmiesz się za akwarium. Chociaż to może być w sumie doskonałe rozwiązanie, bo sytuacja sama się wyjaśni i rozwiąże, kiedy będziesz musiał zamawiać nowy baniak już z prawidłowymi otworami :p:P:p


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.