Skocz do zawartości
SunRose

Masakra ... rozerwana duża rozgwiazda czerwona.

Rekomendowane odpowiedzi

( fotki wstawię jak tylko podładuję aparat )

Kto lub co mogło zaatakować rozgwiazdę wielkości ok. 12 cm. Przed chwilą wróciłem do domu i zobaczyłem tragedię. Oderwaną jedną kończynę dwie poszarpane strasznie. Widać że to rany szarpane, obstawiiam że to krab ale nigdy nie widziałem go w zbiorniku, a jeżeli to już on to śmiem twierdzić że skoro dobrał się do tak dużej rozgwiazdy to musi być sporych rozmiarów. Czekam na jakąś pomoc, dobre rady.\

Są szanse że rozgwiazda się zregeneruje ?

Widzę że żyje jeszcze bo się powoli przemieszcza. Mam zamiar ją przenieść do sumpa,

będzie to dobry ruch ? Czy lepiej jej dać szansę na dojście w głównym zbiorniku ?

trochę informacji pomocniczych :

http://nano-reef.pl/topic/64626-130x60x70-sunroosowy-zbiorniczek/

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto poka


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel niestety przygotuj się że odejdzie

moim zdaniem nie powinno się ich sprzedawać, przeżywalność tych rozgwiazd w naszych baniakach jest znikoma


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam kraba ale nie mam jak go namierzyć jak go wybawić ? Biorę pod uwagę jeszcze że może głodujei zaczeła zrzucać ramiona a ryby dobierają sie do ramion i obszarpały ją widziałem jak Imperator podskubuje jej ramiona.

bbbb


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mogą poleciec parametry przy rozkładającej sie rozgwiezdzie ? Lepiej ją usunąć ze zbiornika czy pozwolić systemowi ogarnąć sprawę ? A może dać się jej szanse zregenerować ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sprawną ekipę czyszczącą to tylko będzie dla nich wyżerka i parametry nie polecą, odpieniacz tylko może więcej pienić a jeżeli nie masz ekipy to usuń ją z baniaka.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeszła praktycznie na wieczną rafę, już tylko szczątki po niej zostały ... ryby jeszcze podskubują


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.