Skocz do zawartości
Pawel2000

Zwężka venturi Mazzei

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi doradzić gdzie mogę kupić (najchetniej w Polsce) oryginalną żwężkę Mazzei?


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. w aquamedicu do pompy 2000l/h kosztuje 28 zlotych albo w slepie ogrodniczym sa one wykorzystywane do systemow podlewania z nawozeniem ale nie wiem do ilu litrow sa przystosowane maja rozne wielkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pawel od czego chcesz te zwęzke??Jaka firma.Powiem ci ze ostatnio troche sie bawilem w diy odpieniacz i najlepsze efekty dala mi zwezka inzektorowa jak thskiba wyzej napisal kupilem 3/4 zwezke i podpiolem pompe 5tys l/h i niech sie schowaja pompy AM z wirnikami igielkowymi najlepiej jeszcze do wlotu w zwezce przy wiekszych pompach dozucic pompke powietrzna lepiej pieni

A to link gdzie mozesz kupic taka zwezke

http://zraszacze.pl/sklep/product_info.php/cPath/28_36/products_id/145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki borys, te zwężki wyglądają jak oryginalne zwęzki Mazzei. Poprostu chce sobie zrobić nowy odpeniek, ale nie chce mi się kombinować z wirnikami igełkowymi itp. tym bardziej że chcę podpiąć do tego ozon, może uszkodzić pompę, a przy wtysku za pompą nie mam tego problemu.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie roznie bywa z tym ozonem moga puscic laczeenia pompy choc wiele ludzi tak uzywa.Mysle ze pod koniec tygodnia zrobie wirnik igielkowy do mojej pompy 5 tysl/h to zobaczymy co lepiej bedzie pienic zdjecia wkleje do porowniania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borys 1. Zdradzisz pomysł na wirnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do dużych odpieniaczy używa się iniektorów (czy jakkolwiek by to się nazywało). Mazzei ma no patent.... Aquameduc używa tychże iniektorów do modeli turboflotor 10000 i 20000. Widziałem ten drugi model w auqmedicu w bogucinie.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs kolko z akrylu okolo 8mm grubosci nawiercone w nim otwory (3 rzedy) i wlepione w to prety akrylowe o grubosci 2-3mm lub kolko akryl grubosc 5mm i na to przyklejone, przywiercone kolko szlifierskie firmy 3M zobaczymy co lepiej bedzie sie sprawowac i tak i tak mozna robic

Nie tylko AM tak ma np eszcze schuran ,lifereef,itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@borys

Miałem dokładnie taki sam pomysł tylko od OR 3500 chciałem wstawić takie kółko grubości 2mm i użyć prętów 1mm. Do jakiej pompy chcesz wstawić ten wirnik? kółko 8mm grubości zajmie sporą część komory wirnika.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat zarosniety pajeczyna...hehe. Czas odswiezyc. Troche eksperymentuje ze zwezkami domowej roboty na wylocie pompy. Efekty sa rozne aczkolwiek w kazdym przypadku na poziomie zadowalajacym. Dyskusja "zwezkowa" zamarla. Odswiezajac chcialem zadac pytanie czy ktos juz eksperymentowal z mazzei ? Tym bardziej ze uplynelo od ostatniego postu pare latek wiec moze majsterkowicze podziela sie wnioskami. Warto sie tym pobawic ? Mam na mysli dokladnie mazzei.

pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiele mi to pomoglo. Dzieki;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky3 jak juz ci przyjdzie mazzei to dokończ monolog :):harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.