Skocz do zawartości
Gawer

Hydraulika i cała reszta

Rekomendowane odpowiedzi

Macie gdzies moze jakies linki gdzie moge zobaczyc jak jest ta cala hydraulika z srubunkami łączona.

Zamówiłem dwa śrubunki z jakiejs tam strony w internecie firmy AquaNurt i jak sie okazało otwory sa za małe a szklaz nie zrobi mi wiekszych bo nikt niema takich wierteł jakie ja potrzebuje.

Nierozumiem jednej zeczy jeden śrubunek to jest przelot z nakretka(dlaczego?) czy jak tam wcisne rure to nie bedzie ciekło a drugi srubunek to rura tam na wylot napewno nie przejdzie bo wewnatrz sa jakies paski ja juz sie pogubiłem.

Mam jeszcze złaczki firmy NIBCO ale gwint jest za krótki bo kazałem dokleic dodatkowe dno i teraz grubosc to 13mm Moze odkleic to dno i zrobic na silikon? Nie, ja sie zaraz popłacze :D(:D:(

A tu jeszcze tyle roboty szafka, oswietlenie które tez kupilem z pokrywa ale sie nie nadaje i musze wymienic na t5 ktorych mi sie wiele tam nie zmiesci Zwłaszcza ze akwarium jest profilowane i pokrywa tez .:D:(:D:D

Nie wiecie ile by kosztowała taka szawka na zamówienie pod akwarium zeby mi sie tam sump zmiescił.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ,

widze z enie tylko ty massz klopty na starcie

ja zamowilem szafke o wymiarach blatu 51*51 i dostalem ale z listwami ozdobnyhmi a powierzchnia robocza to 46*46 i jestem zalamany...w wtorek ide do sklepu gdzi ezamawialem co z tym fantem zrobia?

ale zalamka jest bo juz na starcie wsio pod gorke....

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na te śrubunki, jest to tańsza alternatywa (tak mam u siebie). Popatrz na konieczne średnice.

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=24


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

i jak sie okazało otwory sa za małe a szklaz nie zrobi mi wiekszych bo nikt niema takich wierteł jakie ja potrzebuje.

Planowac, myslec, przewidywac. W najdrobniejszych szczegolach.

Bez tego nie da sie. Ani na starcie, ani pozniej.

To sa efekty stosowania reguly:

"teraz zrobimy, a pozniej sie pomysli co dalej. I jakos to bedzie"

Nierozumiem jednej zeczy jeden śrubunek to jest przelot z nakretka(dlaczego?) czy jak tam wcisne rure to nie bedzie ciekło a drugi srubunek to rura tam na wylot napewno nie przejdzie bo wewnatrz sa jakies paski ja juz sie pogubiłem.

Masz ten srubunek w reku? Czego tam nie rozumiesz?

Dziala to jak zwykla sruba z nakretka.

Tyle tylko, ze sruba to nie pret a rura.

Z kazdej strony srubunku mozesz wkleic rure. A te paski w srodku ograniczaja glebokosc wsuniecia tej rury ktora wklejasz w srubunek.

Czasem sa srubunki, np. GeorgeFisher, ktore maja gwint z jednej strony i masz polaczenie rozlaczne.

Ale to juz inna cena niz AquaNurt.

Darekn12 :

ja zamowilem szafke o wymiarach blatu 51*51 i dostalem ale z listwami ozdobnyhmi a powierzchnia robocza to 46*46

To czemu odebrales towar niezgodny z zamowieniem?

Rozumiem, ze masz zamowienie, masz specyfikacje zamowienia, masz termin dostarczenia i masz fakture.

Zazadaj wydania towaru zgodnego z tym zamowieniem, albo zwrot zaliczki.

A jak nie, to droga prawno-sadowa.

Ja na tym zawsze bardzo dobrze wychodzilem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tak

1279-przelotka.jpg

a co do otworow trzeba bylo pytac w pozku jest firma CONVITRO ktora wywierci praktycznie cala rozmiarowke ja wiercilem u nich otwory 56mm wysylasz zamowienie podajesz wymiary szyby jakie otwory i czekasz na paczke reszte robi twoj szklarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

Planowac, myslec, przewidywac. W najdrobniejszych szczegolach.

Bez tego nie da sie. Ani na starcie, ani pozniej.

To sa efekty stosowania reguly:

"teraz zrobimy, a pozniej sie pomysli co dalej. I jakos to bedzie"

Dokladnie Piotr ma racje pytales sie Gawer jakie otory wywiercic tlumaczylismy Ci ze musz byc wieksze itd a Ty jakos nie sluchales ... teraz chcesz rozwiercec poczytaj chlopie troszke to nic trudnego i sluchaj co Ci koledzy radza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek :

teraz chcesz rozwiercec

Zalezy ile brakuje, aby wszedl srubunek. Jak troche, to za kilka zl mozna kupic pilnik do szkla, zakasac rekawy ... i juz za 4 godziny masz otwor powiekszony.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie czy widzieliście jak wyglada profesjonalne wiertło do wiercenia otworów w szkle ????

Po wywierceniu pozostaje nie sama dziura lecz także krążek szkła ...mi szklarz po wywierceniu otworów gdy sie okazało że jeden śrubunek jest większy rozwiercił taką otwornicą otwór o 0,5 cm w ciagu 3-4 min , tak że to dla szklarza nie stanowi zadnego problemu a sprzęt do tej "roboty" miesci się w małej reklamówce:D


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jerzol,

ale wszystko kosztuje, a takie wiertlo nie jest tanie.

Jak szklarzowi trafia sie raz do roku wycinanie takiego otowru, to nie kazdemu oplaca sie kupowac sprzet.

Grawer przeciez napisal, ze "jego" szklarz nie ma wiertel takiej srednicy jaka on potrzebuje.

a co do malej reklamowki, to tez nie bardzo, bo potrzebna jest wiertarka i statyw :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze do wiercenia w domowych warunkach sa:

frezarka reczna do drewna i wiertlo rurkowe z napyleniem diamentowym - do kupienia w rozsadnej cenie na bazarze u przyjaciol zza wschodu :D

czasami trzeba przerobic trzpien co by wkrecic to do frezarki.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomik, u Ciebie /bracia ze wschodu/ maja wiertla rurkowe 61mm?

Kurcze, a w Warszawie na Stadionie nie mieli :D

Kupilem pilniczek i objechalem do okola.

W sumie wyszlo taniej niz szukanie szklarza po calym miescie.

A frezarke tez nie kazdy ma w domu :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak :p papier sierny wyszed by jeszcze taniej i na pewno do dostania u przyjaciol za wschodu:)

ja potrzebowalem srednice 35 mm i bez problemu kupilem , a frezarki tez nie mam ale pozyczylem od znajomego, no chyba , ze sie nie ma znajomych ale to juz wina chyba harakteru danego czlowieka :p


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pitr to miałem na myśli ...statyw i wiertarka ...nie są w sumie większe niż powiedzmy 2 soki 1,5 litrowe ustawione obok siebie ...co do wietreł to fakt ponoć jedno kosztuje około 500 zł i koszt zalezny jest od wielkości ....ja mialem szczęście i trafiłem na szklarza który to miał

:p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

Z tymi srubunkami to kumam. Jesli chodzi o srubunki to brakuje do jednego otworu 7mm a do drugiego 10mm,

@kwiatek

tumaczyliscie mi jak juz odebrałem akwarium od szklarza a wtedy buło juz za puzno a jesli chodzi o otwory to poprostu mi sie pomieszało nie doczytałem niestety i takie były skutki.

@jerzol_kominiarz

Gdzie mozna dostac takie urzadzenie moze chodzi o cos takiego http://www.artjack.usk.waw.pl/index3.html

@tomik

Czy gdzies w jakims markecie mozna to dostac u nas

jest NOMI

Jedynie myslalem zeby zrobic tak jak mi polecał rah ale wtedy bym musiał odklejac szybe od dna :p:cry

Chyba kupie ten pilnik no i ogien, ale gdzie ja go tu kupie to sie bede musiał troche najezdzic załamka


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Nomi? - watpie przynajmniej ja nie widzialem nigdy u mnie.

idz za rada Piotrka i kup pilnik z napyleniem diamentowym do szkla , to chyba bedzie najszybsza i najprostsza metoda - powodzonka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

tumaczyliscie mi jak juz odebrałem akwarium od szklarza a wtedy buło juz za puzno a jesli chodzi o otwory to poprostu mi sie pomieszało nie doczytałem niestety i takie były skutki.

A mnie sie wydaje ze nie sluchasz przesledz ten Twoj topic

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=66917

Barty Ci napisal ze otwory musza byc wieksze

Sam nie proboj robic wiekszej dziury jak nigdy tego nie robiles bo rozwalisz zanies do szklarza niech Ci zrobi, przeciez jednego szklarza nie masz w okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomik :

pozyczylem od znajomego, no chyba , ze sie nie ma znajomych ale to juz wina chyba harakteru danego czlowieka :p

No fakt, zalezy to od charakteru czlowieka :p

U moich znajomych prawnikow, lekarzy i tlumaczy ciezko o mlotek, a co dopiero frezarke :p

A znajomi zony, finansisci i bankierzy o frezarce ... nigdy nie slyszeli :p

Nawet dla wielu inzynierow, jedynym narzedziem w domu jest komputer.

I tak sie juz wszyscy przyzwyczaili, ze po takie rzeczy to do nas sie przychodzi.

Gawer :

Gdzie mozna dostac takie urzadzenie moze chodzi o cos takiego http://www.artjack.usk.waw.pl/index3.html

Obawiam sie, ze tym nic nie zrobisz w szkle.

Szkoda fatygi i pieniedzy.

Idz za rada Kwiatka, on dobrze mowi - znajdz innego szklarza.

A co do pilnikow, to sa takie w postaci takiego chropowatego drutu. I albo zakladasz na ramke pily recznej, albo obklejasz konce plastrem i trzymasz w reku.

Ale jak chcesz tak robic, to najpierw potrenuj na innym kawalku szkla.

Tak czy inaczej, to zajecie dla ludzi ktorzy lubia takie dlubanie i chca miec satysfakcje ze cos sami zrobili.

A jezeli Twoim jedynym celem jest posiadanie odpowiedniego otworu, to zrob tak jak mowi Kwiatek.

@Gawer

Tak sobie czytalem te wszystkie topic`i z radmi dla Ciebie, te co podal Kwiatek ...

I tak z ciekawosci Gawer, ile Ty masz lat?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ten topic to rozmowa chyba nie byla zbyt dokładna

Cytuje

Barty napisał "otwory na śrubunki są odpowiednio większe"

HIHI wiele mi to mowie a co sobie mogł pomyslec taki amator akwariow jak ja, ze moze 1mm wieksze, ale nie centymetr!!

Reszta rozmowy byla juz po fakcie a jak gadalem z innymi tez nikt mi nie powiedział, ze potrzeba na 32mm nawet 45mm

Cytuje Kwiatek

32 na splyw powrot 20 rewizja 25

I co ja niby mam z tego zrozumiec sa to srednice i tak jak juz wspomnialem pierwszy raz wzyciu widziałem takie patenty tu na forum. Wiec nie badzcie takimi perfekcjonistami. Macie juz wszystko, siedzicie w tym i wiecie o co chodzi.

Wiec prosze o wyrozumiałosc.

A jeśli chodzi o wasze porady to sa dlamnie bardzo cenne wiec nie zrozumcie mnie źle.

@piotr

lat mam 25

Dostałem porade ze moze jakies hurtownie beda mialy takie wiertła wiec jeszcze troche podzwonie i zobacze, kto wie moze akurat sie trafi a jak nie to bede musiał kupic pilnik, troche poszlifuje no moze pare godzinek :p i po sprawie.

pozdrawiam co złego to nie ja


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gawer :

Barty napisał "otwory na śrubunki są odpowiednio większe"

HIHI wiele mi to mowie a co sobie mogł pomyslec taki amator akwariow jak ja, ze moze 1mm wieksze, ale nie centymetr!!

Nie zrozum mnie zle,

ale podszedles do tego jak typowo "domorosly expert".

Cos tam gdzies uslyszales, reszty sie domyslales, i z tych domyslow wyciagnales wnioski.

Dostales info, ze otwory maja byc WIEKSZE !!!

Wiec czemu zamowiles ZLE srednice?

I nie ma znaczenia i ile zle, czy o 1 mm, czy 1 cm.

Zreszta, do tej pory nie ma pomyslu, jak doszedles do tego, ze chodzi akurat o 1 mm, a nie np. 10 mm???

Jakie "po fakcie"???

A kto Ci kazal sie tak spieszyc z tymi otworami?

Najpierw dobrze jest wiedziec, JAK ROBIC, a dopiero pozniej brac sie za robote.

Popatrz na posty AIMastera czy SMK o projektowaniu akwa.

Ludzie wiedza czego chca. Podaja konkretnie typ, rozmiar, wielkosc, moc, wydajnosc przeplywu, temp. barwowa itp. itd.

Czy mi sie wydawalo, czy napisales, ze jedzie do mnie OR 3500 ???

Ja tez mam OR 3500. Spust mam 40mm (co wydaje sie dosc duzo), i rewizje 32mm, co WYDAWALOBY SIE w zupelnosci wystarczy.

Ale minimalnie NIE WYSTARCZA .

Po calkowitym zamknieciu spustu, poziom wody powoli, ale stale podnosi sie.

Inna sprawa, ze powrot tez mam rura 40 mm (dla zmniejszenia oporow przeplywu i wykorzystania CALEJ mocy pompy), a tylko samo zakonczenie powrotu jest 25mm, dla zwiekszenia predkosci wyplywu wody.

U mnie powrot jest na zewnatrz akwa.

W dnie komina sa dwa otwory: spust i rewizja.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr jan

No widzisz ale jak mi sie wydaje to smk juz mial akwarium i wiedział o co w tym wszystkim biega wszystko co miał to zamówił i sprawa jasna pod wymiar jak tylko chciał a ja mialem tam jakies akwa ktore dostalem i musialem kombinowac ale jest git.

Czyli jak mam rozumiec ze nie polecasz or3500 do powrotu 26mm?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie urodzil sie z akwarium.

kiedys zakladal pierwsze i sie pytal co i jak.

zobacz starsze posty gdy smk zakladal 120 litrow.

Nie tyle nie polecam, ile osobiscie stosujac wieksza srednice uzyskalem wieksza wydajnosc.

Wielu stosuje 25mm i jest zadowolonych.

Napisalem, ze OR 3500 z 40mm powrot pompuje tyle wody (podnoszenie 1,2m), ze 32mm rewizja troche nie wyrabia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie co mowilem ja i teraz Piotr .... ja bym sie zapytal o ile wieksze :p

Piotr przy powrocie 20 mm 3500 sie spoko wyrabia przy rewizji 25 podnoszenie 1,3 m + 3 kolana :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostane prze tych wymiarch, wczesniej rozmawaialem z kilkoma osobami i mi tak doradzali tak wiec bedzie dobze


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche strachu i po robocie ściernica do szkła wraz z wiertarką moze wiele zdziałac :p. Dodatkowo pilnik wolframowy i otwory powiekszone srubunki spasowane i jest git.

Zeby zobaczyc czy cos jest nie tak to prubnie zalałem woda i zostawie tak, az skompletuje reszte.

Narazie jest ok

:p:P:D

Ale tak sie zastanawiam czy pompa or3500l/h do akwarium 240l nie bedzie za mocna?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.