Skocz do zawartości
Darekn12

czemu w morskiem akwa dno nie moze byc wklejone miedzy boczne?

Rekomendowane odpowiedzi

szyby?

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Ja tak mam i milion innych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozklad naprezen i obciazenie dna.

Przy dnie miedzy sciankami, dno jest mniej obiciazone.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co to pytanie wszystkie akwaria tak sa wlasnie klejone. Wejdz do pierwszego lepszego sklepu i zobaczysz. Piotr ma racje rozklad naprezen jest mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.tylko to chcialem wiedziec nic wiecej

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz kazdy ma prawo do swojego zdania nawet jak jest w bledzie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosty przykład rozwiązania potwierdzajacy prawidłowość wklejania dna do środka

Przyklej przyssawke gumowa do szyby w sposób prawidłowy, na mokro i spróbuj ja oderwać ciągnąc prostopadle od szyby (dno wklejone do środka) zrób to samo z przyssawką ale ściągnij równolegle z gory na dół (sciany akwa na dnie) którym sposobem będzie łatwiej ??? Ten sam efekt osiągniesz biorąc za przykład magnes i arkusz blachy .

Fizyki nie da się oszukać - człowieka jak widać owszem

:p:P


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

Ciezko bedzie usunac glony spod przezroczystego silikonu....


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Szkoda że wogóle zabierałem głos !!!!!

Kwiatku ,trzeba dokładnie czytać posty zanim wyciągniesz jakieś pochopne wnioski. Ale to już historia.

Jerzol ,nie zaimponowałeś mi swoją minimalną znajomością fizyki.Swoje eksperymenty możesz pokazywać w przedszkolu bo są one na tym poziomie.

Nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką !!!!

Jeszcze się o tym przekonasz !!

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko....co za brawura @pawelkuzdzen ....Uderz w stół a..... żeby nie wciągać się w pyskówkę i zniżać do Twego poziomu dodam, że do niektórych dociera tylko poziom przedszkola, co nigdy nie może imponować.

Bać i obawiać trzeba się głupoty a nie dyskusji!!!

Dla czego usunąłeś swoja wcześniejszą wypowiedź???

:con


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa zapomniałem dodać ,,,nie wstydź się ...uzupełnij profil .....:p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Ja chłopie nie wstydze się tego co piszę. Jesteś zielonym akwarystą i nie będę wdawał się z tobą w dyskusję. Pierwszy raz wykasowałem posta po gadce ze Swirlejem a ty jesteś drugi.Bierz do ręki alfabet i naucz się czytać a póżniej dopiero zarzucaj głupotę.

Kim ty kurde jesteś aby krytykowć czyjeś poglądy i zdanie??

Nie było nawet grama wzmianki że wklejone dno jest gorszym rozwiązaniem.

Czy ty rozumiesz co czytasz??

Podsumuję krótko ..bujaj się ....!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh i to by było na tyle ...doświadczony akwarysto:kma


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawelkuzdzen :

Podsumuję krótko ..bujaj się ....!!!!!

No tak zero wiedzy, zero zachowania,zero .... no tak hmm to PiS !!!!!!!!! :p

A i tak na marginesie dla mnie EOF !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

To przecież ty pozjadałeś wszystkie rozumy ; profesorku fizyki!!!

Te dwa miśki to twoje ukryte marzenia co.... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wezcie troche wegla na wstrzymanie:)

a swoja droga to ja mam dno wklejone jeszcze inaczej i jakos akwa stoi:)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

I właśnie oto tomik chodzi !!!

Nie ma sztywnych zasad budowy zbiornika. To właśnie chciałem przekazać człowiekowi który oto pytał. Nie wiedzałem że na tym forum są tacy zagorzali zwolennicy wklejania dna w środek.Do tego jeszcze wszystkich którzy mają innaczej zbudowane zbiorniki uważają za głupków.Myśle że czas opuścić to forum na rzecz młodszych , bardziej doświadczonych akwarystów.Lepiej być już obserwatorem i nabijać się z niektórych postów pisanych przez tekich profesjonalistów jak kwiatek i kominiarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:p

Pawel no tak to juz jest , ale mysle , ze nie warto odchodzic bo chociazby ktos kto to poczytal w koncu moze pojdzie i popatrzy na swoje akwa i w koncu zainteresuje sie jak ma wklejone to dno :p,i moze chociaz na chwile zapomni o tym ile kasy poszlo na to ,na tamto i dojzy sedno akwarystyki i naszego hobby, wieczne szukanie nowych rozwiazan ,otwartosc umyslu itd a i najwazniejsze tolerancje dla innych pogladow :p

jak ktos pyta jak macie to odpowiadamy i juz , komentarze innych ,"macie zle" uwazam wtedy za zbyteczne, niech wybuierze ten kto pytal:)

pozdrwaiam wszystkich


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel ja ci powiedzialem ze nie masz racji i tyle a ty sie chlopie bulwersujesz bo przepracowales iles tam czasu w sklepie akwarystycznym. Kiedys moda panowala na wklejanie dna pod szyby. Sam mialem takie zdwa zbiorniki z czego jeden padl :p Niestety idziemy z duchem techniki i zgodznie z prawami fizyki i teraz kleja inaczej i w sumie dobrze. Czego sie unosisz chlopie ? Nie pptwierdziles swojego zdania niczym poza tym ze pracowales w skelepie. To jest twoj dowod ze to jest bledne ? Chba smieszny jestes ... Niestety przejscie na nowa technike jest ciezkie, Malo firm (jak pisales zbiorniki firmowe) wie o co chodzi i robi fuszerke. Wez ty czlowieku przejdz sie do sklepu i sie dowiedz ile reklamacji maja teraz. I mnie nie wnerwiaj kolego. Po pierwsze ja Ci nie ublizam a ty zachowujesz sie jak szczyl i obrazasz innych. Popatrz sobie na zbiorniki wieksze po 1000 - 5000 l i zobaczysz roznice ktora Cie zadziwi.

tomik :

a i najwazniejsze tolerancje dla innych pogladow :p

No wlasnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

UWAŻAM TEMAT ZA SKOŃCZONY

p.s

jeżeli kogoś uraziłem z tego topiku (z małym wyjątkiem) to WIELKIE SORRY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajci ei sory ze zadalem na moj gust niewinne pytanie...

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie masz za co przepraszać

Pozdrawiam


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto pyta nie błądzi,nie ma się co unosić w końcu forum jest po to aby zadawać nawet takie pytania :p:P:P tak więc luzik panowie :p:P:P


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale ostatnio odebralem zbiornik od szklarza.

120x50x50 szyba 12

Dalem za nie nie duzo, po znajomosci.

Czytalem sobie ten post w weekend, zastanawiajac sie jak moje akwa jest wyklejone.(Zostawilem je w pracy)

Niestety w poniedzialek juz mi nie bylo tak wesolo,

akwa mam sklejone tak

akwa1.jpg

I co teraz?

a) Strzelic sobie w glowe

:p Strzelic do szklarza

c) help me :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.