Skocz do zawartości
bandoG

Zostań koralowcem!

Rekomendowane odpowiedzi

Aby troche Was odciągnąć od gapienia się w baniak, proponuję przekonać się jak to jest byc koralowcem!

Jak to zrobić? Wystarczy zagrać w grę planszową REEF ENCOUNTER! Gwarantuję Wam że spędzicie bardzo miło czas, ze znajomymi, ewentualnie z druga połówką, która cos tam gada o zaniedbywaniu jej itp. Minus jest jeden. Gra jest po angielsku, ale to nie powinno Was odstraszyć!

Oto co na temat tej gry napisał pewien użytkownik forum www.gry-planszowe.pl :

"

Jestem po pierwszej rozgrywce (na razie tylko w dwie osoby) i jestem zachwycony.

Wygląd: Bardzo, bardzo ładny. Pudełko nie jest wielkie (format Caylusa, dajmy na to), ale bardzo wypchane. Wszystko w tonacji ciemnego niebieskiego, z kolorowymi wstawkami. Do dyspozycji dostajemy 5 plansz, 200 kafelek tzw. polipów, 10 kafelek siły koralów, 4 bardzo ładne (i co bardzo rzadko się zdarza - praktyczne) zasłonki, 4 składane pojemniki-rybki, które będziemy karmić, trochę drewnianych znaczników oraz urocze drewniane krewetki z oczkami Very Happy Byłbym zapomniał: na deser płócienny woreczek - rzecz, której w wielu grach brakuje, a bardzo się przydaje. Całość wygląda na prawdę pięknie. Miłym akcentem jest to, że każda zasłonka, rybka czy ściągawka dla gracza ma swój indywidulalny rysunek. Ilustracje bynajmniej nie są infantylne, a la Gdzie jest Nemo. Po prostu rafa koralowa i jej okolica. Piękne!

O co chodzi? Ano chodzi o rafę koralową. Celem gry jest jak najskuteczniej nakarmić naszą rybkę koralowcami. Ale zanim do karmienia dojdzie, musimy sobie te nasze koralowce wyhodować. A niestety, nie jesteśmy sami. Inne przebrzydłe rybki też chcą jeść, a ich koralowce zajmują naszą cenną przestrzeń życiową. Poszczególne gatunki polipów podgryzają się nawzajem albo i pożerają w całości, krewetki dwoją się i troją, żeby ochronić koralowce, ale są bez szans. Makabra Very Happy

Zasady: Niech nikogo nie zmyli dosyć dziwny temat. Reef Encounter to bardzo subtelna gra, "mózgożerna" i pełna zaskakujących zwrotów. Zasady są mocno skomplikowane. Proces wzrastania koralowców jest zawiły - na bgg jest dostępny taki sympatyczny grafik, który może przyprawić o zawrót głowy. Mamy dostępnych całą masę możliwych zagrań taktycznych, rafy znikają by pojawić się w innym miejscu i pożreć znienacka przeciwnika. Dzieje się.

Ogólnie Reef Encounter to typowa gra oparta na kafelkach. Mamy planszę z bardzo ograniczoną liczbą pól i układamy na niej nasze "tilesy" tak, żeby zająć najlepszą pozycję i jak największą ilość pól. Ale w przeciwieństwie do wielu innych tego typu gier, tutaj sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie.

We wczorajszej grze (długo to trwało, bo prawie 3h) dużo było niespodzianek. Zasady dają na prawdę duże możliwości subtelnych zagrań. Wiele rozwiązań mi w ogóle nie przyszło do głowy po przeczytaniu instrukcji, dopiero w grze nagle było: Eureka! Mój przeciwnik wymyślił "ataki bezzałogowe" Very Happy czyli pomniejsza inwazja małą ilością polipów pozbawionych ochrony krewetki. Tak zbudowany koralowiec tak na prawdę do nas nie należy i może być w każdej chwili przez kogoś przejęty, ale to dobry sposób, żeby zdobyć cenne pożarte polipy.

Ogólnie po pierwszej grze jestem zachwycony. Pewną wadą może być owa "mózgożerność", co sprawia, że zdarzają się przestoje na dłuższy namysł, ale z czasem gry były coraz krótsze.

"

Według mnie super. Dostać ją można również w polsce, powinna być w sklepie internetowym Rebel --->

http://www.rebel.pl/product.php/1,302/8518/Reef-Encounter.html?aff=1291

Jest również możliwość zagrania przez inernet, wystarczy wejść na stronę http://www.spielbyweb.com . Gra powinna wkrótce do mnie dotrzeć i wtedy na własnej skórze przekonam się jak działa walka koralowców!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.