Skocz do zawartości
Tom_Killer

Gnijąca euphylia

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś miał taki przypadek,

pięknie polipująca euphylia zaczęła się dzielić, wyodrębniło się z 6 główek z jednej

nagle pojawił się na niej kożuch jak budyń i stał sam szkielet - w ciągu 48h, jest łady kremowy, bez polipów,

zostawiam go na razie zbiorniku pod obserwację.

Teraz zaczyna się złota dzielić, boje się cieszyć za wczasu.

Dodam tylko że w zbiorniku nic się n zmieniło w ostatnim czasie, pozostałe euphylie korale i rybki ok

Pozdrawiam

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś skoków temperatury ? u mnie poleciała w taki właśnie sposób.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessaj ten kożuch,może uratujesz resztę. Nie pamiętam co to za g... ale załatwi Ci resztę. Można przepłukac korala w płynie lugola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown jelly ?

www.google.pl/search?q=brown+jelly&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=A-5nU7KsGYfx4gTc0YDYDQ&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brown jelly ?

Dokłanie to to. Miałem tak z moją, uratowałem 1główkę, oddzielając zawczasu.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszeczkę jakby podobne, odessałem dziś i w wiadrze znalazłem kilka małych rozgwiazd piaskowych, nie wiem

czy one to zjadały czy stały się przyczynkiem

a jeżeli to BJ to skąd to się mogło wziąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BJD bierze się zazwyczaj z niczego :) Musiało Ci coś naruszyć tkankę miękką korala (krab,rybcia,za mocna cyrkulacja) i zaczeło się slimaczyć.

Miałem to na ducanpopsamii, z 10 główek poleciało w 3 dni. Odseparuj najszybciej jak się da te zdrowe główki, jeżeli weszło już na szkielet to raczej nic nie zrobisz chyba że tak jak pisze kolega Omada - przepłukać w lugoli.

Odsysanie nic nie da, to są bakterie które namnażając się duszą korala


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dziś poleciała kolejna euphylia tym razem złota - to samo - pstryk i nie ma, lecą tylko te które są w trakcie dzielenia.

Wykąpałem to co z niej zostało (ale to już szczątki) w RO jodzie, ale właśnie zapodała ostanie długie gluty

Zostawi jeszcze szkielety bo środki jeszcze są ciemne po kąpieli, może zdarzy się cud.

Chyba się wkurzyłem - amen.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko - idąc Twoją podpowiedzią chyba znalazłem przyczynę uszkodzenia tkanki, w moim sterowniku WP-40, na moje uszkodził się optyczny rezystorek (lub sterownik), po przyciemnieniu pompa nie falowała jak w dzień, ale po zaciemnieniu zamiast wrócić do falowania jak w dzień jechała pełną mocą - euphylie leżą prostopadle do szkieletów - to na bank uszkodziło tkankę.

Dzięki

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą WP-40 na taki rozmiar baniaczka to IMHO trochę za ostro. Ja mam 25 i na programie W1 i speedzie S2 oraz pokrętle w pozycji ok 3/4 buja że hej a wymiary mamy podobne tylko ja mam trochę głębsze. A i ja nie używam rezystorka, faluje cały czas z tą samą mocą.dzień i noc

Szkoda euphyli :(


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze regulowany zasilacz, ustawiony na nap 16V

Kupiłem większą z myślą o nowym zbiorniku może za rok, jak na tym się pouczę jeszcze.

Foto nowy i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta Jebałka jest w stanie obsłużyc do 600 L spokojnie, o ile się nie myle Astis ma ją u siebie i daje radę a zbiorniczek ma konkret


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wp40 buja aż miło ale z racji kostki dodatkowo jest tunze 6045i robi kontre .Czujnik działa w nocy bez zastrzeżeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.