Skocz do zawartości
cromags

Długość życia błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukałem na necie i na forum ale nie znalazłem odpowiedzi, wiem że był niegdyś jakiś temat odnośnie długości życia ryb ale nie sposób znaleźć. Dziś padł mi błazenek, był u mnie ponad dwa lata i u poprzedniego właściciela też około dwóch lat, więc czy padł ze starości czy też coś mu zaszkodziło... inne ryby mają się dobrze i śmigają po całym baniaku.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niedawno czytałem że do 15 potrafią, norma to około 7


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wdowca po 8 latach w moim akwarium (pani błazenkowa zgasła nagle i raczej nie ze starości - jakaś przywleczona zaraza), a gdzieś czytałem, że w niewoli żyją nawet 25 lat...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo, oznacza to, że albo miałem starego błazna albo coś mu nie odpowiadało w basenie


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po 13 latach padł mój błazenek czyli nemo. Mam to udokumentowane fotograficznie, więc wiem kiedy wpuszczony i kiedy padł. Szkoda mi go bo wydaje się, że był "zawsze". Kupiony był jako ok 2-2,5cm rybka. Nie muszę chyba dodawać, ze była to pierwsza ryba, jaka zamieszkała w akwa. Piszę tak dla porządku bo temat chyba ciekawy ile żyją nam ryby w niewoli.

Żółtek (Zebrasoma flavescens) żył 9 lat, ale kupiony był jako duża ryba - przynajmniej 5-letnia od poprzedniego właściciela.

Z innych ciekawostek - mała porcelanka ok 2,5cm jest już też 13lat. Nie rośnie ale żyje. Od początku - 13lat - są też malutkie i prawie przeźroczyste krewetki pistoletowe - jedną kiedyś namierzyłem w sumpie. Rzadko ale słyszę je co jakiś czas.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem zoltka 10 lat u siebie ale kupilem juz duzego niestety trzecia ospa go wykonczyla.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.