Skocz do zawartości
bleq

Wypadek w akwa , prosze o szybka pomoc !!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu trzeba wiedzieć dlaczego zbiornik źle funkcjonował,i na podstawie tych błędów odpalać nowy,bo jak odpalisz nowy i będziesz popełniał te same błędy to znowu będziesz miał te same problemy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie niedyskretne pytanie - co robiles z piachem ? Dlaczego odsysales/odmulales/mieszales ? Jaki w tym cel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ja ciebie niedyskretnie zapytam gdzie widziales w poscie cos o mieszaniu piachu... ?

Tym razem nawet nie zdazylem tego zrobic ..

Teraz, na chlodno juz wiem co bylo przyczyna katastrofy... Z grubsza ujmujac niestety rutyna i zaniedbanie akwa ... Wstyd sie przyznac i sumienie mnie zjada ale taki fakt ...

Najpierw walka z glonem ktora trwala jak pisalem 1,5 roku. To juz oslabilo moj zapal w kontroli akwa na najwyzszym poziomie. W tym wyjalawialnie wody, czyli brak podmianki przez kilka miesiecy.. Nic nie pomoglo a akwa juz bylo w polowie drogi na dno...

Wyciaganie skaly, szorowanie .. Tez napewno zrobilo swoje

W miedzyczasie podnoszenie kh magnezu odlazanie swiatla na tydzien itd

Pozniej zmiana akwa na mniejsze , przekladanie wszystkego.. Znowu szorowanie skaly ..

I gowno to wszystko pomoglo bo glony w mniejszym akwa i tak wylazly. Wiec szorowanie i znowu wyjalawianie wody .

Po zasypaniu nowym zywym piachem w koncu podmianka i ....

I remont mieszkania . Szlifowanie gipsowanie i malowanie ogolnie na chacie burdel na kolkach . Akwa przykryte folia ale to mysle malo dalo..

Na domiar zlego po odsunieciu akwa od sciany okazalo sie ze mam dosc spora martwa strefe za skala i mam 3 cm syfu i odchodow ....kolentarz zbedny

No i pojawilo sie Dino

Przynajmniej taka mialem nadzieje ze to dino..

Zaczalem lac preparat na dino ktory niestety malo pomogl wiec czyscilem w miare regularnie ten "osad" i dzisiaj wlansie sie zastanawiam czy to bylo dino czy poprostu szlam z rozkladu tego co bylo w skale skoro wszystkie ruruwki mi padly ...

Z bezsilnosci poprostu regularnie to wszystko czyscilem... Jak widac ostatni raz byl finalny....

Niestety po 5 latach gdzie juz moglem powiedziec ze jestem srednio zaawansowanym morszczakiem popelnilem elemtarny blad - wpadlem w rutyne .. No i takie sa skutki..

Nic . Startujemy od zera z kolejnym doswiadczeniem.

Mega szkoda mi blaznow bo mialem dobrana pare .. Ale juz tego nie odwroce

Niech moj fakap bedzie tez pomocny dla innych .

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cos mi się pokrecilo z tym piachem... jakos tak od razu powiazalem to z czyszczeniem skaly i odsysaniem dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie niedyskretne pytanie - co robiles z piachem ? Dlaczego odsysales/odmulales/mieszales ? Jaki w tym cel ?

To ja zapytam - co widzisz złego w poruszaniu podłoża?? Jeśli robi się to od samego początku to moim zdaniem jest to jak najbardziej OK. Co innego jak ruszy się podłoże, które nie było dotykane pół roku albo dłużej. Ja przed każdą podmianą wzruszam lekko podłoże.

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleq, bardzo smutne jest to co sie stalo, ale tak jak piszesz, nie ma co plakac na rozlanym mlekiem, glowa do gory i naprzod :thumbup: .

Bardzo mi sie podoba to ze sie nie poddales i chcesz zaczac od nowa. Ja popelnilem ten blad rok temu i sprzedalem wszystko i do tej pory zaluje.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w nowym projekcie

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam - co widzisz złego w poruszaniu podłoża?? Jeśli robi się to od samego początku to moim zdaniem jest to jak najbardziej OK. Co innego jak ruszy się podłoże, które nie było dotykane pół roku albo dłużej. Jak przed każdą podmianą wzruszam lekko podłoże.

Sam sobie odpowiedziales :p Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie miejsce tu na uszczypliwosci podczas mojej żałoby…

piach wg mnie powinno sie regularnie "przeczesac" i tak tez robillem od samego poczatku przygody

analogicznie w naturze sztormy, prądy i fale przekopuja piach na wszystkie strony wiec i w akwarium powinno miec to miejsce ale z racji iz nie chcemy go miec na calej skale … robimy o delikatnie grzebieniem :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chciałem w ogole uszczypliwy czy tez niemily. Tylko napisałem, ze zawarl w swoim poscie zarówno pytanie jak i odpowiedz. Co do tego, ze w naturze sztormy itd., robia zadyme z piachem to zgadzam się, natomiast niestety nie wszystko to co z rafy w naturze można przenieść do naszych mniejszych/większych zbiornikow. Jeśli chodzi o piach, to pewnie ile osob tyle i metod o jego "dbanie". Najrozsadniejsze jednak jest chyba to co napisał kolega czaja. Szkoda, ze tak się stało w Twoim akwarium, nikt przecież nie chce katastrofy w innych zbiornikach, w końcu wszyscy jedziemy na jednej taczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiale kolego , no offence :)

Zamykamy temat nie ma co biadolic

udzielajcie sie w nowym poscie o restarcie

mozna traktowac mnie jak nowicjusza :)

dziekuje raz jeszcze za zainteresowanie i pomoc

Przeskakujemy tu :

http://nano-reef.pl/topic/65543-restart-po-katastrofie/


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.