Skocz do zawartości
erem88

ReefMax Erem'a - ROCZEK !

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki :) w moim miałem zrobione bardzo podobnie

PS fajny roślinniak

Jestem zadowolony z tej modyfikacji. Karmię kostkę dziennie + co 2 dni korale. A NO3 mam 0 na Salifercie.

Może to być spowodowane że przeszedłem na sól Aquaforest z probiotykami + bakterie probiotyczne.

Jestem zadowolony z tych produktów.

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tej modyfikacji. Karmię kostkę dziennie + co 2 dni korale. A NO3 mam 0 na Salifercie.

Może to być spowodowane że przeszedłem na sól Aquaforest z probiotykami + bakterie probiotyczne.

Jestem zadowolony z tych produktów.

Pozdrawiam

Też mam tak w panelu identycznie tylko tunze 9002 a nie 4

ps :secret: ile AF daje za taką audycję z lokowaniem produktu? Może też ich pochwalę :clap:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nic nie dają a szkoda :)

Jeszcze może na wcześnie na fajerwerki ale takiego NO3 przy 6 rybkach w RM nigdy nie mogłem osiągnąć. Nie używam żadnych absorberów itp oczywiście :)

Cena przyzwoita i produkt niezły :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane że przeszedłem na sól Aquaforest z probiotykami + bakterie probiotyczne.

Jestem zadowolony z tych produktów.

Pozdrawiam

To bardzo dobra wiadomość, ja soli na razie nie zmieniam ale wczoraj własnie zamówiłem sobie od nich bakterie i papu dla korali. Mam nadzieję, że też będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probiotycznej nie miałem, używałem AF reef salt ale zmieniłem nie byłem zadowolony, teraz używam IO i korale odżyły a i okrzemki ustępują po roku heh.. I dość miałem dłubania w wiaderku, ciągle kamień. Teraz mam we woreczku i sól jest sypka bez problemu się rozpuszcza. AF mieszałem po 2 dni i miałem burzę śniegową w akwarium. Wszyscy chwalą AF nie wiem dlaczego dla mnie nie pojęte w ogóle.. Następną wezmę chyba RC bo IO ma mało Ca i Mg, jeszcze nie wiem.. Temat soli to temat rzeka, jak źle prowadzisz zbiornik to żadna sól Cię nie uratuje. Mi w Reefmaxie jakoś średnio to idzie, denerwuje mnie, szczególnie ten ciasny panel, stawiam akwa. 180L ze sporym sumpem i wysoką szafką, żebym miał dobry dostęp do wszystkiego, koniec ciasnoty i tej pokrywy z szybą yeah wolność :thumbup:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probiotycznej nie miałem, używałem AF reef salt ale zmieniłem nie byłem zadowolony, teraz używam IO i korale odżyły a i okrzemki ustępują po roku heh.. I dość miałem dłubania w wiaderku, ciągle kamień. Teraz mam we woreczku i sól jest sypka bez problemu się rozpuszcza. AF mieszałem po 2 dni i miałem burzę śniegową w akwarium. Wszyscy chwalą AF nie wiem dlaczego dla mnie nie pojęte w ogóle.. Następną wezmę chyba RC bo IO ma mało Ca i Mg, jeszcze nie wiem.. Temat soli to temat rzeka, jak źle prowadzisz zbiornik to żadna sól Cię nie uratuje. Mi w Reefmaxie jakoś średnio to idzie, denerwuje mnie, szczególnie ten ciasny panel, stawiam akwa. 180L ze sporym sumpem i wysoką szafką, żebym miał dobry dostęp do wszystkiego, koniec ciasnoty i tej pokrywy z szybą yeah wolność :thumbup:

Ja mam sól sypką, rozpuszcza się dobrze. Porównywalnie do Red Sea którą stosowałem wcześniej.

Mnie też już powoli ReefMax zaczyna denerwować, plany są ambitne ale dopiero na przyszły rok...

A co do nowego baniaczka powodzenia życzę :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też już powoli ReefMax zaczyna denerwować, plany są ambitne ale dopiero na przyszły rok...

A czemuż to zniechęcasz do poczciwego Reefmaxa przyszłych adeptów morszczyzny? Rozumiem,że może litraż za mały,niezbyt wydajny odpieniacz,wątpliwy komfort gmerania w ciasnym panelu (akurat z powyższym zgadzam się w całej rozciągłości),ale żeby od razu denerwował? Ja im częściej zerkam na swojego (jak to ktoś uroczo nazwał - Reksia) z myślą,że już niedługo pójdzie do likwidacji :( ,tym bardziej jest mi go szkoda (może dlatego,że jako laikowi nie przysporzył mi jakiś większych zmartwień). Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie,że gdyby był w skali 2:1,zostałby ze mną na dłużej :yes .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to zniechęcasz do poczciwego Reefmaxa przyszłych adeptów morszczyzny? Rozumiem,że może litraż za mały,niezbyt wydajny odpieniacz,wątpliwy komfort gmerania w ciasnym panelu (akurat z powyższym zgadzam się w całej rozciągłości),ale żeby od razu denerwował? Ja im częściej zerkam na swojego (jak to ktoś uroczo nazwał - Reksia) z myślą,że już niedługo pójdzie do likwidacji :( ,tym bardziej jest mi go szkoda (może dlatego,że jako laikowi nie przysporzył mi jakiś większych zmartwień). Mógłbym nawet zaryzykować stwierdzenie,że gdyby był w skali 2:1,zostałby ze mną na dłużej :yes .

Może denerwować to za dużo powiedziane, nadal uważam że to dobry sprzęt na początek.

Bardzo podobają mi się otwarte zbiorniki, sam mam taki mały roślinniaczek ;)

Sump i jego możliwości to nie trzeba nikomu tłumaczyć.

aaa bym zapomniał już nie kupie akwa z profilowaną przednią szybą :)

Wszystko kwestia gustu no i pewnie finansów.

I miejsce już mi się powoli kończy a ciężko wychodzić ze sklepów z morszczyzną z pustymi rękami ;)

U Ciebie kolego Baszurku też jakiś większy projekcik z tego co kojarzę :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie kolego Baszurku też jakiś większy projekcik z tego co kojarzę :)

Dobrze kojarzysz,niewiele większy,ale jest:). Stoi już erybkowa (prawie)kostka 65x55x55wys. +stelaż i szafka,obieg Red Devil 3000,odpieniacz Deltec SC 1455,z grubszego sprzętu brakuje jeszcze tylko lampy :).

U Ciebie kolego Baszurku też jakiś większy projekcik z tego co kojarzę :)

Dobrze kojarzysz,niewiele większy,ale jest:). Stoi już erybkowa (prawie)kostka 65x50x55wys. +stelaż i szafka,obieg Red Devil 3000,odpieniacz Deltec SC 1455,z grubszego sprzętu brakuje jeszcze tylko lampy :).

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !! Na twardo czy na miękko?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super !! Na twardo czy na miękko?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Najchetniej bym zrobil prawie 100% LPS z niewielkim dodatkiem miekkich i grzybkow. Ale chcialbym sprobowac z SPS-ami,a ze bardzo lubie,jak faluje,to bedzie mieszane SPS/LPS.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze połączenie. Tez tak kiedyś zrobię jak postawie zbiornik docelowy ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do mojego baniaczka trafiła piękna Acanthastrea red :) cieszy oko, wygląda na zadowoloną ;)

Link do fotek:

https://drive.google.com/folderview?id=0B44rGzDy3WuYOE9Hb1g0NXFoSmc&usp=sharing

Pozdrawiam

Edit: Link poprawiony :)

Teraz może się uda

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"You need permission"...i tyle sobie obejrzalem :p.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Akwarium bez zmian. Wszystko żyje i ma się dobrze.

Pomyślałem sobie że dołożę jedną świetlówkę Purpurową bo moje zestawienie słabo oddaje kolor czerwony itp

SPSy rosną wolno ale rosną ;) może kolejne 24w + dobre parametry pobudzą je do szybszego wzrostu..

Myślałem o zakupie modułu Aquaela Ecolight T5 24W, wpasować między świetlówki z dołożoną purpurą...

Która będzie docelowo świecić 6 godzin...

Ma ktoś jakieś sugestie, co do dodania następnego światełka? Patenty bądź podpowiedzi?

Pozdrawiam

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damian ;) koło weekendu coś podziałam ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę po przymierzałem i mogę zamontować 4 świetlówkę, ale muszę zdjąć szybkę osłaniającą... I nie wiem czy to będzie do końca bezpieczne... Może ktoś pomoże?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne to raczej bedzie,oprawy swietlowek sa bryzgoszczelne. Ale z racji tego,ze swietlowki sa dosyc nisko,to wyjeciu szyby,bardzo szybko swietlowki i odblysnik beda cale w soli,no i srubki,ktorymi sa przykrecone odblysnik oraz oprawy duzo szybciej skoroduja.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne to raczej bedzie,oprawy swietlowek sa bryzgoszczelne. Ale z racji tego,ze swietlowki sa dosyc nisko,to wyjeciu szyby,bardzo szybko swietlowki i odblysnik beda cale w soli,no i srubki,ktorymi sa przykrecone odblysnik oraz oprawy duzo szybciej skoroduja.

bez polskich znakow/mobilnie...

Dzięki wielkie Baszurek, martwię się też o temperaturę wody...


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Baszurek, martwię się też o temperaturę wody...

A widzisz,o tym nie pomyslalem ;). A akurat tu chyba masz racje,a oprocz temperatury wody trzeba tez miec swiadomosc,ze nie bedzie prawidlowego chlodzenia swietlowek i statecznikow.

Dzięki wielkie Baszurek, martwię się też o temperaturę wody...

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... nie wiem co robić...


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co z tego wyjdzie. Jeśli mogę tylko coś powiedzieć, to prawie od początku, czyli od około roku nie mam szyby pod pokrywą. Nic nie koroduje i nawet nie ma tam za dużo soli, tylko pojedyncze kropki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.