Skocz do zawartości
kmirko

Jastrzębskie Jerzyki w budce

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam miłośników ptaków do podglądania moich jerzyków w budce, jest już pierwsze jajko.

Strona z podglądem LINK

jerzyki_zpsa8632447.jpg


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne. Nie jestem miłośnikiem ptaków i zupełnie się na nich nie znam, ale wielokrotnie korzystałem z podglądu gniazda orłów i (chyba) pustułki.

Tyle tylko, że dla mnie to nie ma większego znaczenia czy to jest jerzyk, czy jeż, bo najfajniejsze jest podglądanie zwierzaków (no i wyszedłem na zwichrowanego podglądacza :))

Ta wydrążona bukowa deska ma kilka "podfrezowań". To przypadek, czy dla łatwiejszego wchodzenia po pochylni?

Miałem też zapytać o listewki, ale doczytałem opis po zamknięciu okna zdjęciowego.

Wyrazy szczerego uznania. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyki to typowo miejskie ptaki, fascynowały mnie odkąd zobaczyłem je po raz pierwszy w dzieciństwie, stąd pomysł z budkami i projekt na stronę z podglądem. Frezy mają ułatwiać jerzykom wchodzenie na platformę, te ptaki są mizernymi piechurami ze względu na specyficznie ukształtowane krótkie nogi ze wszystkimi palcami skierowanymi do przodu. To pierwszy lęg w tych budkach, mam nadzieję że zakończy się szczęśliwym opuszczeniem młodych.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i budki będą chyba jednorazowe, bo później je doczyścić... :)

Mam pewne (niechciane) doświadczenie z gołębiami...

Tyle tylko, że gołąb, to chyba jakaś pomyłka Matki Natury, bo toto nawet gniazda zbudować nie umie :), nie schodzi z jezdni przed samochodami itd.

Za to wróble zniknęły i nie wiadomo czy kiedyś się to na nas nie zemści.

Dlatego kibicuję takim przedsięwzięciom - próbują podtrzymać równowagę w przyrodzie, choć to jest chyba skazane na porażkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyki w przeciwieństwie do gołębi są czystymi ptakami, ale nie każdy o tym wie, z tego też wynika niechęć u innych do powieszenia budki na własnym balkonie. Podobnie jak z gołębiami problem brudzenia dotyczy również szpaków. Natomiast powolny proces zanikania wróbli i jerzyków w miastach faktycznie istnieje, wróbel jest ptakiem zurbanizowanym tak samo jak jerzyk, oba gatunki potrzebują do lęgów budowli ludzkich. Szczelne oklejanie budynków styropianem pozbawia ich miejsc gdzie wcześniej mogły gniazdować. Jeśli tak dalej będzie komary nas zjedzą żywcem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.