Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

jaki aprat cyfrowy do 2000zł jest najlepszy ??

Rekomendowane odpowiedzi

ten obiektyw jest zmienno ogniskowy i nie bedzie tak dobrze ostrzyl jak polecany stalo ogniskowy nikona 50 mm. W 50 masz F 1,8 a w tym zoomie 3,5- 5,6


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesłona !!

3,5 to troche mało aby zrobić wyraźne zdjecie w akwa pozatym ogniskowa 18-55 nadaje sie bardziej do krajobrazów a nie zdjęć małych szczegółów w cenie ponizej 500zł na allegro sprawdz sobie

Tokina AF 28-70 mm f 2,8 AT-X PRO SV (po parametrach bo testów nie widziałem)

niestety reszta wszystko powyżej 1k :p

to jest dość uniwersalne

tamron_28_75_f_2_8

1200 zł ale raczej warto bo nie bedziesz chciał odrazu kupować nastepnego szkiełka


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup ta 50 jak Ci radzie alex i bedziesz mial fotki zyletka .


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie ....jak juz sie zdecydowałem ..okazało się że to aukcja prywatna !!! muszę czekac na zgodę

A tak apropos tym obiektywem zrobię zdjęcia rdzince też ?????:p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50mm to uniwersalny obiektyw, co prawda po cropie (uwazględniając wielkość matrycy w stosunku do filmu małoobrazkowego) gniskowa wynosi ok 70-75mm, ale to nadal standard. Do kwoty 1000pln nie kupisz obiektywu robiącego jakościowo lepsze zdjęcia.

Jak najbardziej nadaje się do portretów czy zdjęc rodzinnych. Jerzol bierz go i już nie kombinuj. Będziesz zadowolony. Jak połkniesz bakcyla to i tak bedziesz kombinował dalej popłyniesz w obiektywy, lampy błyskowe, filtry, statywy, itp a jak nie to nie będziesz miał do siebie (i do nas :p) pretensji że wydałeś fortunę na sprzęt którego nie chcesz, nie używasz, nie rozumiesz.

pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli połknie bakcyla to wcześniej czy później nabędzie drogą kupna Canona EOS 5D który jako pierwszy oferuje pełnowymiarową matrycę (wielkości standradowej kliszy) i nie trzeba przeliczać ile traci się na obiektywie - tam jest 1:1 :p Oczywiście jest to trochę inna półka cenowa, ale jakościowo to są trzy półki do góry... A później pozostają już tylko aparaty średnio- i wielkoformatowe, superjasne obiektywy o stałej ogniskowej itd... Ale zawsze mamy do wyboru czy kupić luksusowy samochód czy skompletować taki sprzęt :p


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraszan ja tam wole matrycę małą - bo mnie bawi tele a dzięki niej mam możliwość bawić się np. pentakonem 500/5.6 który w przeliczeniu na cropa daje w zalezności od matrycy 750 (pentaks) do 1000 (olympus) bez straty światła. wiesz ile musiałbym zarabiać by mieć coś takiego w pełnej klatce ? A taki pentakon to wydatek 500 - 800 zł. A jakość ma zadziwiającą.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że nie wspomnę że Full Frame (czyli taki 5D) wymaga naprawdę dobrych obietktywów (problem telecentryczności), także na dzień dobry ze 20.000 plnów by się przydało (korpus, dobre szkło może 2 i błyskograt). Taki sprzęt ma sens dla kogoś kto z tego żyje, a nie dla niedzielnych pstrykaczy, choć nie powiem przyjąłbym :p

PS Widzę Qbab że nie zapominasz o straszych systamach, również bawię się trochę M42 i chwalę sobie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra panowie... i panie (nigdy nie wiadomo, czy nie patrzą :p), ale część z nas mogłaby zrezygnować z morszczyzny i okazałoby się, że ten Canon 5D i sprzęt do niego to dokładnie ten sam wydatek, co na nasze "skromne" zbiorniczki :p, nieprawdaż?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex a jak sobie radzisz bez pomiaru światła? i bez nieskonczoności na M42 - to właśnie mnie odpychało od nikona.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. M42 używam na razie tylko do makro i planuję do portretów gdzie nie potrzebuję oo

2. Mozna założyć pierścień pośredni M42/Nikon z soczewką, która umożliwia uzyskanie oo

3. Jadę na manualu no i niestety nie obędzie się bez metody prób i błędów, jeżeli chodzi o pomiar światła, mam za to powtwierdzenie ostrości, co w cyfrach jest baaardzo korzystne.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie kombinuję ale tamtego linka @alex nie przeskoczę ...gość miał prywatną aukcję na któr ą mnie nie zaprosił a teraz wystawił go na 13 dni ...za długo i bez gwarancji .....czy w tej licytacji to ten sam obiektyw ???? http://www.allegro.pl/item102076203_nikon_50mm_f_1_8d_tylko_500_zl_brutto_f_a_vat_.html


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki @BartY kupione ...zapłacone ....oczekiwane :p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że od Kasi to nie wiadomo czy nówka :p (zbiera na forum foto ostatnio cięgi), mam nadzieję że wszystko będzie ok, ale wyczulam na tego sprzedawcę, sprawdź dokładnie co dostaniesz i w jakim stanie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:p_o ja nigdy nie miałem problemów, byłem raczej pozytywnie zaskoczony, a zakupy robiem 3 razy i raz była wymiana w dodoatku z mojego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba bym tego nie przeżył ...tyle zawracania głowy i jeszcze problem przez parę złotych ??????!!!!!:p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie mam i aparat i obiektyw

@Alex mial rację co do Kasi , co prawda nie określiła w opisie ani czy to nówka ani czy to używka ,,,,przyszła używka ale w idealnym stanie , co do aparatu to jak na razie przeraża mnie mnogość funkcji ,,,,muszę dużo poczytać ale aparacik cudo


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję dostałem choć patrzę na nią z przymrużeniem oka , co do fotek to zanim zaskoczę minie chyba jakiś tydzień Jestem w szoku choćby z tym że nie mam zoomu cyfrowego ????:szok nie tak jak w Cooplixie

Za to możliwości o wiele, wiele więcej


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że wygrzebuję wątek bo znalazłem aparat który na moje oko byłby dla mnie ale nie znam się na tym za bardzo. Chodzi mi o aparat cyfrowy Sony DSC-P200. Wiem że zaraz część powie dlaczego nie lustrzanaka cyfrowa moja odpowiedz jest taka : primo za duży (chyba że są jakieś małe??) secundo trochę drogie są te lepsze np. Nikon D50. Do czego ma byc aparat to jest w pierwszym poście ale przede wszystkim do robienia fotek w akwa i wyjazdów z rodzinką i takie tam. Pytam o radę ponieważ wiem że są na tym forum ludzie którzy się na tym znaja a ja nie:(. Gdybym kupił tego soniaka to czy coś do niego dokupic aby fotki były jeszcze lepsze(soczewki??). Ale wy wszyscy na tym forum macie ze mną prze....rąbane :]:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taki aparacik jak ma andrniew mi radzisz? tylko ta cena :) A co inni mogą powiedzieć??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.