Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

jaki aprat cyfrowy do 2000zł jest najlepszy ??

Rekomendowane odpowiedzi

nie zamieniłbym lustrzanki(w moim przypadku canon300D) na żadnego kompakta. ale jest kilka ale.. które zależą od charakteru właściciela. Jeśli nie chcesz dokładać nic ($$$)do aparatu to kup kompakta ale jak kupujesz kompakta 2000pln to kupisz prawie w tej cenie lustrzanke z kitem ( obiektyw dodawany w komplecie często nie najlepsz ale nie gorszy od większości wkręconych w kompakty ) , będzie to na pewno lepszy wybór i lepsza całościowo konstrukcja. Ale może chesz duuży zoom, kompakty tym kuszą– notabene zoom się nie przydaje ( widze po sobie , chyba ze lubisz ptaki focić ) po drugie fotki nie wychodzą takie jak by się chciało bo statyw potrzebny.

Ale jak się wciągniesz , czujesz niedosyt, chcesz udoskonalać/uzupełniać sprzęt to kwota jaką przeznaczasz na samo body to jedna cena a to co „skromnie” „powinieneś” do niej dołożyć) to suma 1-2x większa. – piszę o najtańszych lustrzankach tj~ 2tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest tu trochę eksperymentujących to mam pytanie. Też myślę o kupnie lustrzanki cyfrowejz dolnego pułapu;) Mam kilka obiektywów od zenita. Słyszałam, ze są przejściówki i takich obiektywów można używać(mam np pierscienie do makro,czy jupitera 4/200)

Ale z drugiej stony cyfrówka to elektronika, czy i jak będzie to działać? a jeżeli tak, to z jakim aparatem Canon?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK a czy Ty juz postawilas nowy zbiornik??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.....

Jest już wylewka na podłodze pod akwa, ściana obok, kanalizacja i dojście wody do filtra ro, stelaż już ocynkowany...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Ponieważ jest tu trochę eksperymentujących to mam pytanie. Też myślę o kupnie lustrzanki cyfrowejz dolnego pułapu;) Mam kilka obiektywów od zenita. Słyszałam, ze są przejściówki i takich obiektywów można używać(mam np pierscienie do makro,czy jupitera 4/200)

Ale z drugiej stony cyfrówka to elektronika, czy i jak będzie to działać? a jeżeli tak, to z jakim aparatem Canon?

z canonem np.350D bedzie działać pomiar światła, nie bedzie działać autofocus, ale można ostrzyć ręcznie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam sie na fotografii, dostalem od żony w prezencie, Sony DSC-H5. wiecie, w prezencie, sam sobie musiałem zamowic na www.fotobasia.pl, z porownania na www.ceneo.pl wyniklo ,ze maja generalnie najnizsze ceny.

aparat dostalem wczoraj , pstryknalem 200 fotek, w tym kilka swojego malego akwarium słodkiego. efekty wygladaja obiecujaco, ale dopiero ucze sie obslugiwac to urzadzenie.

http://www.dpreview.com/reviews/sonyh5/

jak go generalnie oceniacie patrzac na spec tech ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odnowić ten topic:)

@kaziko jakie wrażenia po prawie miesięcznym uzytkowaniu tego aparatu Sony dsc-h5?

Czy może jeszcze ktoś miał z nim styczność?

PS. Czy mi sie zdaje cz y w nim nie ma opcji żeby kupić obudowe do robienia zdjęć pod wodą?:)

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozytywne.

co prawda nadal nie mialem czasu wniknac w intstrukcje obslugi, ale to co uzyskalem na standardowych ustawieniach jest znacznie lepsze niz oczekiwalem.

obudowy do zdjec pod woda chyba rzeczywiscie sony do niego nie robi....

pozniej postaram sie wklic kilka fotek.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe bardzo wdzięczny, gdyż nosze sie z zamiarem zakupu właśnie takiego aparatu:)

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.