Skocz do zawartości
harnas

Ocieranie ryb o skale

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu moje ryby ocieraja sie o skale i inne korale. Wyglada to tak, jakby je swedzialo. Niektore ryby maja wysypke ale nawet te bez wysypki sie ocieraja.

Czy to moze swiadczyc o braku mikroelementow ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkim to się nazywało ospa...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie ospa ale na bank maja jakiegos pasozyta sterylizacja i lekarstwa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczylem wlasnie UV od Kraszana (Dzieki). Moze poprawi sie troche.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobnie dołożyłeś do zbiornika nowa rybkę , a w raz z nią pasożyta. Leczenie może potrwać bardzo długo , nawet przy zastosowaniu uv, która w tym przypadku niewiele pomoże , bo pasożyt jest w środku zwierzaka i dopóki ma żywiciela to sie go nie pozbędziesz. Mocz pokarm w garliku , to jedyne co możesz zrobić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank ma ospe. Po dołożeniu atiasow moj hepatos (ktory nigdy ospy nie mial) zaczal sie dziwnie ocierac i mimo ze na poczatku nie bylo widac kropek to wiedzialem jak to sie skonczy i faktycznie, tydzien pozniej caly w kropkach.

Polecam pozywienie Spectrum A pomagajace w leczeniu i podniesienie temperatury do 27-28st (stopniowo w zaleznosci jak wrazliwe masz zwerzaki). Sprawi to ze cykl zycia pasozyta sie przyspieszy i na poczatku bedzie to wygladalo bardzo nieciekawie ale jednak pomoze w walce z nim. Ja wyleczylem w 2 tygodnie.

Ospa to normalna sprawa (shit happens - mialem juz 2 raz w poprzednim baniaku) a panika zwieksza liczbe ofiar :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew: tak, to przyszlo z ostatnimi rybami. wiem z ktorymi. generalnie na poczatku to wygladalo jak zanikajac wysypka...ale po 2 tygodniach nie przeszlo a kolejne ryby zaczynaja sie ocierac.

@smk: mam pokarm spectrumA. z temperatura jest problem bo juz teraz przy wlaczeniu oswietlenie mam 27-28stopni.

Generalnie ryby maja straszny apetyt wiec narazie problem jedzenia jest z glowy.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew, dlaczego używasz nazwy garlik? Nie mam nic złego na myśli, pytam z ciekawości. Czy na północnym wschodzie tak się mówi? W j. angielskim czosnek to garlic ale w określeniach staropolskich to bardziej by pasowało jakieś smrodnik albo coś takiego:) Więc może to z łaciny? Przepraszam za OT

@harnaś, dlaczego problem z temperaturą? Już masz wyższą więc nie musisz podnosić. Nie chodzi o to żeby temp. się zmieniła (podniosła) ale żeby była ok. 27-28 bo wtedy cykl pasożyta się skraca a tym samym leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze nominalna temperatura w moim baniaku to 25*c - przez jak dlugi okres czasu moge utrzymywac 27-28*c ?


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs: same lampy hqi podnosza mi temperature o 1-2 stopnie. gdy wiec ustawie temp na 27 stopni (tyle bedzie rano) to popoludniu bede mial juz 29. dlatego wole trzymac sie schematu 26-28 bo tak mam mnie jwiecej teraz...niedlugo kupie kontroler temperatury wiec wtedy moze uda mi sie bardziej precyzyjnie sterowac.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs, uzywam słowa garlik poniewaz te prodykty są tak nazwane : garlic elixir, garlic extrime. Więc szukając w sklepie internetowym szybciej znjdziesz interesujący cie produkt jak wpiszesz garlic niż czosnek.

Ale generalnie wiadomo o jaki produkt chodzi :p

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.