Skocz do zawartości
rpp

Moje (rpp) akwa - czas zacząć :-) - słone 165 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

@raffy,

a to zalezy, czy rpp jest zwolennikiem urzadzania akwa /od razu tak jak ma byc/ tj. kupowania korali w skali XXL, czy male szczepki zeby patrzec jak wszystko rosnie.

Poza tym zawsze mozna wyjac troche skaly jak bedzie za duzo. Ja u siebie wrzucilem troche tufu (ktory kiedys byl LR z oceanu) po to zeby teraz pompke zaslonic, a pozniej moge to usunac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa :-)

Odnosnie ilosci skaly - hmmm - no jak dla mnie to tez wyglada juz na wystarczaja ilosc ale wszedzie podaja, ze powinno byc minimum 20% objetosci akwa. Liczac realna pojemnosc zbiornika na poziomie 155 litrow (+ sump kolejne 35-40 litrow) to powinienem miec minimum 30kg. Teraz mam 21 czyli odnoszac sie do samego zbiornika niecale 15% i stad mam dylemat czy odpuscic sobie rozne "ksiazkowe" porady czy jednak sie posluchac :-)

Obsady nie planuje za wielkiej: 2 blazenki, 1 slizg, kilka krewetek + cala mase korali (na poczatek miekkie ale i na twarde z czasem bym sie pokusil). Wiec chyba ilosc skaly < 20% nie bedzie problemem i pociagnie to tak jak jest?

Docelowo na pewno na dno pojdzie jeszcze troche zywego piachu (raczej tylko tak do przykrycia dna a nie jako dodatkowa filtracja).

Jesli chodzi o kupowanie korali - oczywiscie najbardziej mnie bawi kupno szczepek i patrzenie jak sie rozwijaja, ale tez jakis jeden czy dwa w rozmiarze XL/XXL bym wrzucil zeby akwa mialo juz jako-taki wyglad troche szybciej niz po paru miesiacach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rpp :

+ cala mase korali

(...)

ale tez jakis jeden czy dwa w rozmiarze XL/XXL bym wrzucil

Widze, ze umiarkowanie :) nie jest Twoja cnota :)

skoro juz na poczatek sa takie plany,

a jak wiadomo, apetyt rosnie w miare jedzenia.

Wiec jednak moze zrob docelowo te 20% skaly :) jak nie bedziesz mial miejsca :) to nie wrzucisz tam nadmiernie duzo zycia.

Tym bardziej, ze akwa 155 litrow wcale nie jest (jak na morskie) w rozmiarze XL/XXL.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr - hehe - mialem na mysli to, ze nie bedzie to akwa z rybami tylko zdecydowanie akwa z koralami :-)

Oczywiscie tak "z glowa" a nie zapchane na maksa (zreszta $$ nie pozwoli na zbytnie szalenstwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,na wstepie uprzedzam z emoge si enie znac ale czemu brac objetosc sumpa do 20% calosci -przy zakupie skaly?

przeciez i tak zazwyczaj skala jest w zbiorniku glownym...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto i kiedy powiedzial, ze objetosc sumpa bierzemy pod uwage przy projektowaniu ilosci LR?

P.S.

(spacja Ci sie zacina?)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wczesniejszych postach rpp sumowal ilosc wody w obiegu i mu wyszlo ze ma raptem 15 % skały w zbiorniku

spacja sie nie zacina tylko za szybko chcialbym cos napisac...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - akwa ma realnie 155 litrów * 15% = 23kg skały. Czyli mam nawet ciut mniej niż 15% skały w zbiorniku (wielkość sumpa podałem tylko informacyjnie - raczej nie spotkałem się z tym żeby ktoś dodawał jego objętość do wyliczania ilości skały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala moczy się od jakiś 3 tygodni i powoli coś się na niej pojawia :-)

To przyszło razem ze skałą:

1301-crw_0180.jpg

A to się pojawiło niedawno (jakość niestety bardzo marna ale te niby-grzybki mają tak 3-4mm średnicy):

1301-crw_0181.jpg

Jakieś pomysły co to jest ?? (w szczególności te grzybki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki rzeczywiscie nie wyrazne ale te grzybki to chyba glony jakies


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - no to chociaż fajnie wyglądają :-) (na pewno zdecydowanie lepiej niż te nitki które mi obecnie opanowały całe akwa)

Rozumiem, że nie są jakoś groźne i nie ma co z nimi walczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - chyba okres dojrzewania akwa (zalane prawie miesiąc temu wspomagane na starcie Nutrafinem Cycle) mam już za sobą chociaż wyniki są - hmmm zastanawiające:

NH3/NH4 - na poziomie 0.05

NO2 - niewykrywalne

NO3 - niewykrywalne

Atak glonów nitkowych mam już za sobą więc na pewno cykl azotowy musiał zadziałać.

Trochę mnie dziwi fakt, że amoniak jest wykrywalny a NO2/NO3 jest na zerowym (niewykrywalnym) poziomie.

Testy to Tropic Marin jeśli ma to znaczenie.

Czy może jednak jeszcze chwilę poczekać aż amoniak całkowicie zniknie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp akwarium masz bardzo fajne, super jeśli chodzi o estetykę i wykonanie ale skałe to Ci ktoś sprzedał dość słabej jakości.Od kogo kupiłeś?

Nie jest to jakaś złośliwa krytyka po prostu warto wiedzieć od kogo nie kupować raczej skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek - skałę brałem z korale.pl a w zasadzie można powiedzieć, że jest to skała z AquaMedica (bo stamtąd ją sprowadza ten sklep).

Niestety nie znam się na tym i trudno jest mi ją do czegokolwiek porównać.

Z drugiej strony nie liczę, że cokolwiek z niej wyrośnie i raczej nastawiam się na kupno ukwiałów, grzybków, itp.

Jest w miarę porowata i ma dosyć ciekawe kształty więc chyba powinna spełniać swoją podstawową rolę jako dobre podłoże do bakterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić amoniak testem jakiejś innej firmy . U mnie w dojrzałym (ponad 1 rok) i ładnie funkcjonującym baniaku test TM wciąż pokazywał obecność amoniaku przy zerowym NO2 i NO3 więc przestałem sobie zawracać nim głowę .:)


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluuuuugiej przerwie postanowiłem umieścić tak poglądowo dwie fotki seriatopory (niestety nie udało mi się zrobić ich z tego samego ujęcia - ale tak poglądowo widać przyrost)

Pierwsza fotka z początku stycznia tego roku - praktycznie zaraz po zakupie. Druga sprzed paru dni (czyli po mniej więcej 8 miesiącach).

Styczeń:

1301-seriatopora_01.jpg

Wrzesień:

1301-seriatopora_02.jpg

Niestety od paru miesięcy niewiele się wydarzyło w zbiorniku (poza tym, że Salarias wyskoczył mi ze zbiornika :-( ) i od dłuższego czasu walczę z glonami (widać to na drugiej fotce) - za nic sobie nie mogę z nimi poradzić ale się nie poddaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.